Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 30.09.2002., 13:25   #1
Goran
Registrirani korisnik

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 418
Default Zagrebačka banka, Zagreb (ZABA-R-A, -P-A)

Nemogu si nikako predociti kako "nasi" brokeri i analiticari pa i investitori funkcioniraju.

zagrabacka banka ima politiku dividendi da do 50% dobiti ide u dividende

dobit za prvo polugodište 2002. iznosi preko 200 kuna po dionici

knjigovotstvena vrijednost je nešto manja od 1.300 kuna

dividenda bi mogla biti bez problema preko 100 kuna

tržišna cijena oko 1.050 kuna

zar to nije dionica koja je fundamentalno podcijenjena, istina ima vrlo velikog vecinskog vlasnika ali i taj vlasnik moze poceti otkuplivati preostale dionice (zakon mu dopusta da kupuje bez obveze objave javne ponude nakon kupnje 1. dionice)

Tesla je postal preko noci fenomenalna dionica (zašto ????) ništa se sa tom dionicom nije spektakularno dogadalo vezano za poslovanje kada je cijena "podivljala" ona je bila podcijenjna i dosta prije skoka cijene. Cijena je rasla iako se znalo da ce biti skinuta sa trzista. Tesla kao firma ima jednu ogromnu manu a ta je da je maticni Ericssson u govnima i moze putem razno raznih licenci i patenata na perfidan nacin izvuci sav kes koji stoji na racunu Tesle a ima ga oko 300 kuna po dionici. ali eto netko je rekao da je tesla odlicna dionica i svi navalili na teslu a za ZABU kazu da to nije OK.

za podravku takoder tvrde da je fenomenala dionica a podravka nije vidjela pravu dobit a stime i dividendu vec godinama

koncar ista prica i da ne nabrajam dalje

PIFovi?! sada su najednom super prilike za ulaganje, analiticari preporucuju kupnju jer su podcijenjeni 30% - a gdje su ti analiticari bili kada su cijene PIFova bile 30 i vise posto nize od sadasnjih i kada jos nije bila izvucena naknada za upravljanje.

Mene zanima tko su ti ljudi koji koda nas "prosvijetljuju" investitore i brokere pa i analiticare. odnosno tko to odreduje koja je dionica dobra, a koja losa i naravno po kojim to kriterijima
Goran is offline   Reply With Quote
Old 01.10.2002., 11:00   #2
Goran
Registrirani korisnik

ocito ova tema nije interesantna sudionicima ovog foruma

daj podravke, koncara, doma "kruha" i "igara" i svi investitori biti ce sretni i zadovoljni

zasto sretni i zadovoljni ???????

pa zato jer u tom slucaju ne treba upotrebljavati "investitorski mozak" vec samo treba osluskivati i cekati da ti netko servira na pladnju pricu (npr. nestle ce preuzeti podravku a to sto je u zadnjih dvije godine podravka bila prema tim plasiranim pricama vec barem 10 puta preuzeta nije uopce vazno) i onda se pouzdati u svoj genijalni instinkt te kupiti i samo kupiti podravku nikako prodati to se ne smije ni slucajno, dionice se SAMO kupuju i idu SAMO gore, kakav pad pa to se koda nas ne desava. vani su indeksi pali za 30-50% pa i vise, a kod nas - skoro pa su i u plusu. mi smo genijalno trziste sa genijalnim investitorima
Old 01.10.2002., 11:32   #3
lebowski
Registrirani korisnik

Poruka: 4.406

Ti bi znaci Gorane igrao po pravilima ovdje gdje pravila ne postoje? OK, mozda si ti taj koji sisa ovce, tko ce ga znat. Ali sjecam se jednog tipa sa fiminog foruma koji je popljuvao pifove, zifove, koncara, plivu, podravku, pbz i tak dalje, a nakon nekog vremena odao je svog favorita: suncani hvar. Svatko ima svoje razloge. Sto se mene tice, volio bih da nase ovce prepoznaju snf.

je*o papire daj ti meni pare
lebowski is offline   Reply With Quote
Old 01.10.2002., 11:48   #4
Goran
Registrirani korisnik

slazem se sa tobom lebowski,

snf hm? nije sto je nekada bio, nakupovao je neke stvari koje su ga poprilicno srozale

problem je kod pifova od sada pa nadalje sto imaju jaaakooo veliku proviziju za upravljanje,

nemaju u interesu povecavati vrijednost nego samo steci kontrolne pakete kako bi sto lakse isisavali lovu na razno razne nacine tako da ocekivati da ce dom i snf prodati rivijeru i tome slicno mislim da je utopija

sada oni vjerojatno vrijede "ali"

dom ide u dugo ocekivanu I. kotaciju predao je papire ali nitko bas ne reagira kao sto su reagirali prije ne pune godine dana i cijena bas ne leti u nebo

iako bi pifovi mogli imati lijepu skoru buducnost mislim da je u ovim uvijetima puno sigurnije samo sijecati se pifova sa jednim velikim zadovoljstvom jer su generirali lijepu zaradu
Old 02.10.2002., 11:39   #5
Rmpalija
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 1.552

Što se tiče zabe Gorane, prošla baba s kolačima.
Nažalost, živimo u društvu u kojem se od 100 potencijalnih rješenja odmah odbacuje onih 99 vjerovatnih i izglednih, a prihvati ono najgluplje, a zatim se javnost i sve ostale uvjerava u opravdanost toga. Kad stvari krenu po zlu onda se poziva na nepredviđene okolnosti, zavjere, urote i slične gluposti. Ukratko, ne možeš u nelogičnom okruženju razmišljati logično, jer postaješ heretik.
Što se tiče Riviere, vjeruj mi prodat će je.
Invetitori već obilaze njihove objekte. Problem je u cijeni i postotku vlasništva. Zato su Ostoja i grof i krenuli u pretvaranje SNF-a u holding. Riviera će završiti kod grofa, a on će je već nekom uvaliti za mnogo veću lovu od 135 kn po dionici (kol'ko sada vrijedi na tržištu).
Rmpalija is offline   Reply With Quote
Old 04.10.2002., 07:53   #6
Goran
Registrirani korisnik

koliko vidim dosta se vas naguzilo SNFom hm nije loš gubitak. moram priznati i ja sam u jednom trenutku dosta popusio na PIFovima, ali ne zato sto sam se uvjeravao da bi nase "ovce" trebale prepoznati tu "silnu podcijenjenost" nego sam ocekivao da ce "igraci" napumpati cijene jos vise od onih prije zatvaranja => bila je to moja kriva procijena i poprilicna pogreska

malo logike
snf je napumpan do 40 kuna u jednom od valova i tu se je dosta dugo zadrzao i nitko nije htio preko te granice jurisati, svima je to bilo relativno visoko. tada je snf ima preko 30 kuna gotovine po dionici, imao je bolju strukturu portfelja, imao je 60 milijuna kuna koje sada nema zbog naknade, imao je jednog veeeelikog jokera u rukavu => ocekivano pumpanje cijene => sto se je i desilo

zbog svega ovoga nije mi jasno zasto bi sada ljudi trebali i sto bi trebali prepoznati u SNFu a sto nisu prepoznali pred godinu dana kada je on bio puuuuuuuunnnnoooo bolji od danasnjeg SNF a kostao je isto

stvarno mi nisu jasni, a cini mi se da i nikada nece biti jasni nasi famoznih analiticara koji odjednom drze propovijedi kako su PIFovi sada jaaakoo podcijenjeni, a pred godinu dana kada su ti isti PIFovi bili daleko vise podcijenjeniji od tih analiticara nije bilo niti glasa o PIFovima
Old 04.10.2002., 09:41   #7
Rmpalija
Registrirani korisnik

Ma gle SNF će vrijediti više ako i samo ako novi holding bude odradio dobro ono što mu je i namijenjeno. Grof se dogovrio s drugom Ostojom da će to biti njihov zajednički venture kapital fond. Zadatak fonda će biti (tj. holdinga) okrupniti dioničke pakete u turističkim društvima (Riviera, Rabac, Vrboska, Dubrava - Babin Kuk itd.) zatim ih nalickati (uložiti nešto para) i prodati. Ovdje treba naglasiti da grof ima dobre veze i dobru reputaciju među potencijalnim inozemnim investitorima. Cijela priča će imati happy-end ukoliko cijela ta stvar uspije jer će grof zaraditi brdo love. Međutim za cijelu priču potrebno je i mnogo vremena zato je SNF preporuka za hazardere koji imaju vremena na bacanje. Kratkoročno to je siguran gubitak što se može i vidjeti iz trenutne cijene fonda.
Old 04.10.2002., 10:22   #8
Goran
Registrirani korisnik

rampalija jeli to tvoje videnje stvari ili znas da ce tako biti, jer ako su to samo tvoj puste zelje ond ga J... nema kruha tu
Old 04.10.2002., 12:38   #9
Rmpalija
Registrirani korisnik

Bit će. A ako ne vjeruješ živi bili pa vidjeli.
Old 18.10.2002., 13:24   #10
george
Registrirani korisnik

george's Avatar

Član od: 18.10.2002.
Poruka: 419
Default SNBA-P-A

Ajmo, brokeri, i posebno ljudi iz SDA s povlaštenim informacijama, imam dionice SNBA-P-A, kojima se, istina, u vrlo malim količinama, ali uz primjetan rast protrgovanih komada i učestalosti trgovanja, trguje na Varaždinu...Inače, otprilike kužim ko ih prodaje, ali mi nije jasno tko stoji na strani kupnje (i diktira cijenu), jer su prodavači mali ljudi koji su, eto, otplatili kredite, zauzvrat na ime učešća morali uzeti dionice, i sad ih prodaju, samo da ih neko hoće kupiti...inače, bez obzira na povlaštenost, one ne nose nikakvu zagarantiranu dividendu..isplaćivale su je tamo negdje prije 4-5 godina, ali od tada ništa...
Nominala im je 400 kn, ove godine iz dobiti su povećali temeljni kapital i tako povisili nominalu na 500 kn, ali eto, koje aljkavosti, još im nije prošlo to na Trgovačkom sudu itd...
Dakle, tko to kupuje i zašto?????
Odgovor

Opcije na temi

Pravila