Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 17.07.2003., 09:06   #1
sokre
Registrirani korisnik

Član od: 20.02.2003.
Prebivalište: vg
Poruka: 46
Default Dukat d.d (LURA)

zasad nema cijena ni trgovine dionicom lure, kakva je vasa procjena vrijednosti dionice

hvala, bok
sokre is offline   Reply With Quote
Old 17.07.2003., 09:14   #2
Rmpalija
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 1.552

Sasvim sigurno neće biti ispod 215 kuna.
Rmpalija is offline   Reply With Quote
Old 17.07.2003., 09:16   #3
cigulimiguli
Registrirani korisnik

Član od: 10.07.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 16

Pitanje, a temeljem čega 215 HRKa? Čini mi se vrlo kvalitetna kompanija, a i ima vrlo kvalitetan kadar (pogotovo što je jedan dio njih donedavno radio u PLivi)..
cigulimiguli is offline   Reply With Quote
Old 17.07.2003., 09:32   #4
GoldenSurferFromCroatia
Registrirani korisnik

GoldenSurferFromCroatia's Avatar

Prebivalište: Wireless Think Tank
Poruka: 1.454

Cijena ce sigurno biti velika, ali ne znam tocno, a zasto to tako govorim, jer prema jednom starom topicu, Lurina dionica je jedna od miljenica presvetlog....
Old 17.07.2003., 10:13   #5
Alex
Registrirani korisnik

Član od: 12.01.2003.
Poruka: 193

To što je Luka Rajić kupovao po 215 ne znači da će automatski i cijena biti na toj razini. Moja procijena je oko 140-150 kuna, ako se uopće bude trgovalo s njom.
Alex is offline   Reply With Quote
Old 17.07.2003., 10:29   #6
cigulimiguli
Registrirani korisnik

Član od: 10.07.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 16

žikim ja rmpalija, al' dobro ima gorih od Lure - to po babu i stričevima, a što se tiče cijene slažem se s Alexom, da to što je Rajić kupovao cijene po 215 HRKa ne znači da će se cijena biti oko te, nego vjerojatno po njegovoj procjeni... No tržište će pokazati svoje, ako i ukoliko bude aktivne trgovine.
cigulimiguli is offline   Reply With Quote
Old 17.07.2003., 10:42   #7
Rmpalija
Registrirani korisnik

Pa nikad se ne zna, ali onako odokativno (na temelju kratkog pregleda posljednjih dostupnih financijskih izvješća) mislim da neće biti ispod 250.
Samo je oko 300.000 slobodnih dionica, a pitanje je tko i njih drži.
Rajić je već nekoliko puta skupljao dionice, tak da mi se priča o 150 kuna čini isuviše nelogičnom.
Old 25.08.2003., 05:45   #8
kido
Registrirani korisnik

Član od: 25.08.2003.
Prebivalište: Hrvatska
Poruka: 1

BOk svima!
Novi sam, ne samo na forumu, nego i u ovim svim stvarima, ali me to sve strasno zanima, pa samo da vam se javim, i da se unaprijed ispricam na svom neznanju i nepoznavanju nekih stvari, dosadnim, a mozda i glupim pitanjima i tako.
Dakle, prvo pitanje: "Sta mislite o ovoj vijesti? :

Potpisano Mandatno pismo o ulaganju EBRD-a i DEG-a u daljnji razvoj Lure

Zagreb, 19. kolovoza 2003.
- Lura d.d. (Lura) je danas objavila potpisivanje Mandatnog pisma s Europskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD) i Deutsche Investitions - und Entwicklungsgesellschaft (DEG) o financiranju razvojnih planova Lure. Mandatnim pismom potvrđena je namjera EBRD-a i DEG-a da dokapitalizacijom Lure pridonesu njezinom razvoju i daljnjem jačanju u regionalnu prehrambenu kompaniju. Potpisivanje Ugovora o kapitalnom ulaganju predviđa se do kraja ove godine.
više

Kako ce to utjecati na kretanje dionica, i da li se uopce moze doc do njih?
kido is offline   Reply With Quote
Old 25.08.2003., 11:21   #9
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: Gruntovec
Poruka: 4.565

Pozdrav i tebi! Dobro došao!
Komentar, vrlo kratko.
LURA je eto ostala bez casha pa sada eufemistički trazi strateškog ulagača u EBRD i DEG-u da pokrpa rupe dok prebrodi probavljanje "Slobode" i buduće pozicioniranje. Pristupanje EU i otvaranje trzista joj kucaju na vrata i kako god je riječ o dobroj tvrtki, očekuje ju teško vrijeme. Vidjeti ćemo koliko je Perić stvarno sposoban manager.
Inače, zbog trenutačno izuzetno slabog prinosa, Lurina dionica danas teško da bi postigla puno više od 100 kuna trzistu, a donedavno je Rajić otkupljivao negdje oko 300 ako se ne varam. Zanimljivo da ni njemu mali dioničari nisu prodali.
Steta da od svih najava o prikupljanju sredstava javnom ponudom i sličnih priča koje su dolazile od Rajića ne bi ništa. Zanima me tko će kod nas prvi napraviti IPO za zbilja. Nadao sam se da Lura vrijedi te priče. Sad vidim da sam bio u krivu.
Old 26.03.2004., 14:57   #10
Rmpalija
Registrirani korisnik

Default Odgovor na: Lura

Citat:
Petak, 26. ožujka 2004.

Sveobuhvatno restrukturiranje, snažno inoviranje asortimana i regionalna ekspanzija u 2003. godini – temelj dugoročnog razvoja Lure

Zagreb, 26. ožujka 2004. – Danas je Lura Grupa (Lura), nakon sjednice Nadzornog odbora, objavila rezultate poslovanja za 2003. godinu. Prošlu godinu obilježio je velik broj strateških projekata. Obuhvativši sve segmente poslovanja, ovim projektima stvoren

"Lurino poslovanje u prošloj godini obilježeno je velikim strateškim projektima koji predstavljaju temelj dugoročnog razvoja kompanije: od regionalne ekspanzije i stjecanja većinskog vlasništva nad Somboledom iz Sombora te prvog regionalnog proizvodnog partnerstva u Sloveniji; snažnog inoviranja proizvodnog asortimana uključujući čak 70 novih proizvoda; sveobuhvatnog i beskompromisnog restrukturiranja s ciljem optimiranja poslovnih procesa i podizanja troškovne efikasnosti; do integracije i restrukturiranja Lura-keksa te projekta financiranja razvoja kompanije. Osim toga, upotpunili smo sastav Uprave i pojačali druge menadžerske pozicije, te smo nastavili intenzivna ulaganja u modernizaciju proizvodnih tehnologija. Svim ovim projektima osigurali smo preduvjete za stabilan rast i konkurentan položaj Lure, te za prilagodbu poslovanja u uvjetima približavanja Hrvatske Europskoj uniji, čime smo žrtvovali kratkoročne rezultate za dugoročni prosperitet kompanije", istaknuo je Željko Perić, predsjednik Uprave Lure.

U 2003. godini Lura je ostvarila poslovni prihod od 2 milijarde kuna, što je za 15 posto više od 2002. godine. Prihodi od prodaje Divizije mliječnih proizvoda, koja čini 75 posto ukupnih poslovnih prihoda, iznosili su 1,5 milijardi kuna, što je za 2,4 posto više od 2002. godine. Izniman rast od čak 22,5 posto zabilježila je Divizija pića ostvarivši 197 milijuna prihoda, dok je novoakvirirani segment poslovanja keksi i biskviti, uključujući maloprodaju, ostvario prihode u iznosu od 165 milijuna kuna.

Prihodi od prodaje na hrvatskom tržištu, koji čine 87 posto ukupne prodaje, porasli su za 12 posto, a iznimni rezultati ostvareni su na inozemnim tržištima, gdje je prodaja porasla za 33 posto, te iznosila 253 milijuna kuna. Najbolji rezultati ostvareni su na Lurinom najvećem izvoznom tržištu, bosansko-hercegovačkom.

Na rast prodaje utjecao je i velik broj novih proizvoda, koji su s prodajom od 133 milijuna kuna povećali udio u prodaji s ranijih 2,4 na 7,9 posto. Najveće novosti uvedene su u mliječni asortiman koji je proširen s preko četrdeset novih, inoviranih proizvoda uključujući liniju Frutisima, Yogsi, Dukatino, Sirela te brojne druge. Asortiman pića obogaćen je s tridesetak novih proizvoda, a iznimne rezultate ostvario je novi Pepsi Twist te Voćko ledeni čajevi. Ukupna ulaganja u dugotrajnu imovinu iznosila su 157 milijuna kuna, uz rast od 37 posto, čime je nastavljena modernizacija proizvodnih tehnologija, unaprijeđen informatički sustav, zaštita okoliša te druga područja poslovanja.

Priprema kompanije za dugoročan stabilan rast u bitno izmijenjenom okruženju 2003. godine, očitovala se kroz pokretanje kompleksnog projekta restrukturiranja i donijela je više jednokratnih troškova, s ukupnim iznosom od 88 milijuna kuna. Spomenuti troškovi su: troškovi restrukturiranja i vrijednosnog usklađenja imovine u iznosu od 74 milijuna kuna, te gubitak zbog uvoza subvencioniranih sireva, u iznosu od 14 milijuna kuna. Zbog toga je kompanija ostvarila gubitak iz operativnog poslovanja (EBIT) u iznosu od 34,2 milijuna kuna, i neto gubitak od 77,8 milijuna kuna. Izuzmu li se jednokratni troškovi, ostvarena je operativna dobit u iznosu od 41,7 milijuna kuna i neto dobit u iznosu od 10,1 milijuna kuna. Pored toga, na rezultate poslovanja u 2003. godini značajno je utjecalo i veliko povećanje troškova plasmana uslijed nastavka intenzivne konsolidacije maloprodaje u Hrvatskoj. Odluka kompanije da značajno inovira asortiman u jednoj godini, rezultirala je povećanjem troškova promidžbe koja je podržala izlazak novih proizvoda na tržište.

"U 2004. godini očekujemo nastavak rasta prihoda te rast profitabilnosti kao rezultat troškovnog restrukturiranja iz 2003. godine. U ovoj godini fokus će nam biti na integraciji Somboleda u poslovni sustav Lura te finalizaciji intenzivne faze restrukturiranja. Uspješna realizacija brojnih strateških projekata daje nam dosta razloga za optimizam te predstavlja stabilnu osnovu za dugoročan i profitabilan rast kompanije", zaključio je Željko Perić.
:bang: :bang: :bang:

Ma koga to drug Perić zamajava? Sudeći prema troškovnom razbacivanju dioničarima Lure teško se piše.
Ne bi me iznenadilo da DEG i EBRD odustanu od cijele priče, ili da ponude konvertibilije po "sponzoriranoj" klauzuli. Sve mi se čini da će skoro bii Lurinih dionica na po' nominale. :xyxthumb:
Odgovor

Opcije na temi

Pravila