Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Crna Gora

Odgovor

Opcije na temi
Old 07.06.2006., 19:37   #1
Napoleon
Registrirani korisnik

Član od: 20.05.2006.
Poruka: 23
Lightbulb Institut Simo Milosevic Igalo

Privatizacija slijedi vrlo brzo,najavljeno je nekoliko ozbiljnih investitora,prosle godine se trgovalo cijenom i preko 100 eura,kako spekulisu u vladi da nece prodavati ispod 150 eura po akciji,a institut i posluje valjano.Je li ulagao neko ?
Napoleon is offline   Reply With Quote
Old 08.06.2006., 05:40   #2
noe
Registrirani korisnik

noe's Avatar

Član od: 01.07.2004.
Poruka: 839
Default Odgovor na: Institut Simo Milosevic Igalo

Citat:
Napoleon
Privatizacija slijedi vrlo brzo,najavljeno je nekoliko ozbiljnih investitora,prosle godine se trgovalo cijenom i preko 100 eura,kako spekulisu u vladi da nece prodavati ispod 150 eura po akciji,a institut i posluje valjano.Je li ulagao neko ?
Ja jesam,prije referenduma. Za sada dvoznamenkasto u plusu, kupujem i dalje.
noe is offline   Reply With Quote
Old 08.06.2006., 11:03   #3
mba
Registrirani korisnik

Član od: 16.12.2004.
Poruka: 338

Citat:
Napoleon
Ja također, prema informacijama od brokera, firma je kvalitetna i u dobrom stanju, drzava nema kontrolni vlasnicki paket, a ocekuje se pred privatizaciju skok cijene
mba is offline   Reply With Quote
Old 08.06.2006., 16:28   #4
SAJONAC
Registrirani korisnik

SAJONAC's Avatar

Član od: 06.12.2005.
Poruka: 128

Vala dečki, metodi procjene su vam kao onomad VIPBROKERA kod Ulcinjske Rivijere. Ako se otvara nova tema, pa onda barem neka bude nešto više ?

Ajde da dam mali doprinos:

Radi se o možda najboljem CG brandu posle Trebjese Nikšić. Osnovano je 1949 kao nasljednik vojnog Austrougarskog lječilišta iz 1875. Posjeduje nadaleko čuvene tehnike liječenja i rehabilitacije. Većina gostiju su stranci i to iz Norveške. Smještajni kapaciteti su oko 1.400 kreveta.
U sastavu ima čak i Titovu rezidenciju Galeb. Zvuči ovako opisno primamljivo, ali što kažu brojke?

Kapitalizacija oko 24 mil EUR. Prihodi 7, 2 mil, gubitak 242.369 EUR.
Problem je što se ne zna kolki su dugovi. Ti dugovi prema klubovima povjerioca ili WB, se nekad ne vode u bilancama, već u Ministarstvu finansija.
Ja imam brojku od 33 mil EUR. Da li je tačna ne znam, revizor već koju godinu ne izražava mišljenje na bilance, tako da je sve puko nagađanje.

Očekuje se reprocjena imovine, koja će vjerovatno biti na gore, i da revizor konačno stavi potpis na bilance. Kao što neko gore reče, država nema kontrolni paket, ali ga namjerava steći putem preuzimanja duga prema WB i onda njegovom konverzijom u dionice. Na taj način bi se broj akcija povećao za više od pola, pa bi INSM pri ovoj cijeni imao kapitalizaciju od cc 40 mil EUR. Pa i nije baš jeftino, zar ne ?

S druge strane da bi država pretvorila dug u dionice morala bi imati nečiju podršku na Skupštini. S toga imaju dvije varijante: Najavljena promjena Zakona o privrednim društvima da se to radi sa 2/3 prisutnih, a ne ukupnih dioničara, ili neki dil sa ostalim dioničarima da prodaju zajedno sa državom.

Mnogo neizvjesnosti i dilema, može biti zanimljivo, ali čista situacija definitivno nije.
SAJONAC is offline   Reply With Quote
Old 08.06.2006., 20:20   #5
Napoleon
Registrirani korisnik

Citat:
SAJONAC
Vala dečki, metodi procjene su vam kao onomad VIPBROKERA kod Ulcinjske Rivijere. Ako se otvara nova tema, pa onda barem neka bude nešto više ?

Ajde da dam mali doprinos:

Radi se o možda najboljem CG brandu posle Trebjese Nikšić. Osnovano je 1949 kao nasljednik vojnog Austrougarskog lječilišta iz 1875. Posjeduje nadaleko čuvene tehnike liječenja i rehabilitacije. Većina gostiju su stranci i to iz Norveške. Smještajni kapaciteti su oko 1.400 kreveta.
U sastavu ima čak i Titovu rezidenciju Galeb. Zvuči ovako opisno primamljivo, ali što kažu brojke?

Kapitalizacija oko 24 mil EUR. Prihodi 7, 2 mil, gubitak 242.369 EUR.
Problem je što se ne zna kolki su dugovi. Ti dugovi prema klubovima povjerioca ili WB, se nekad ne vode u bilancama, već u Ministarstvu finansija.
Ja imam brojku od 33 mil EUR. Da li je tačna ne znam, revizor već koju godinu ne izražava mišljenje na bilance, tako da je sve puko nagađanje.

Očekuje se reprocjena imovine, koja će vjerovatno biti na gore, i da revizor konačno stavi potpis na bilance. Kao što neko gore reče, država nema kontrolni paket, ali ga namjerava steći putem preuzimanja duga prema WB i onda njegovom konverzijom u dionice. Na taj način bi se broj akcija povećao za više od pola, pa bi INSM pri ovoj cijeni imao kapitalizaciju od cc 40 mil EUR. Pa i nije baš jeftino, zar ne ?

S druge strane da bi država pretvorila dug u dionice morala bi imati nečiju podršku na Skupštini. S toga imaju dvije varijante: Najavljena promjena Zakona o privrednim društvima da se to radi sa 2/3 prisutnih, a ne ukupnih dioničara, ili neki dil sa ostalim dioničarima da prodaju zajedno sa državom.

Mnogo neizvjesnosti i dilema, može biti zanimljivo, ali čista situacija definitivno nije.
da,ali koliko cujem vlada je spremna da kompletan dug preuzme na sebe,tako da u pivatizaciju ide cista firma,sto bi bez sumnje bilo vise nego pogodno za novog vlasnika .
Old 09.06.2006., 11:21   #6
SAJONAC
Registrirani korisnik

SAJONAC's Avatar

Član od: 06.12.2005.
Poruka: 128

Citat:
Napoleon
da,ali koliko cujem vlada je spremna da kompletan dug preuzme na sebe,tako da u pivatizaciju ide cista firma,sto bi bez sumnje bilo vise nego pogodno za novog vlasnika .
Namjerava preuzeti, tačno je, pa napisao sam to. Ali ne vanbilansno i otpisom, nego bilansno i onda ga namjerava pretvoriti u dionice da bi imala kontrolni paket.

Ako je dug 33 mil EUR, nominala 155, to znači da će broj dionica da se poveća za 212.903. Sada ima 308,964 dionica a ukoliko bi pomenuto bilo sprovedeno iznosio bi 521,867.

To na sadašnju cijenu daje kapitalizaciju od 40 mil EUR. Da li je jeftino, prosudi sam, ali eto grubog poređenja radi, Jugopetrol ima toliku kapitalizaciju
koji je i pored ovog retard Helenica ipak cash cow sa prihodima od 120 mil EUR.
SAJONAC is offline   Reply With Quote
Old 09.06.2006., 11:28   #7
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Član od: 13.11.2005.
Poruka: 1.072

Citat:
SAJONAC
Namjerava preuzeti, tačno je, pa napisao sam to. Ali ne vanbilansno i otpisom, nego bilansno i onda ga namjerava pretvoriti u dionice da bi imala kontrolni paket.

Ako je dug 33 mil EUR, nominala 155, to znači da će broj dionica da se poveća za 212.903. Sada ima 308,964 dionica a ukoliko bi pomenuto bilo sprovedeno iznosio bi 521,867.

To na sadašnju cijenu daje kapitalizaciju od 40 mil EUR. Da li je jeftino, prosudi sam, ali eto grubog poređenja radi, Jugopetrol ima toliku kapitalizaciju
koji je i pored ovog retard Helenica ipak cash cow sa prihodima od 120 mil EUR.
Potpisujem ovo !
Posebno dio "retard Helenica"!
boriss_com is offline   Reply With Quote
Old 25.06.2006., 08:06   #8
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Član od: 13.11.2005.
Poruka: 1.072

Skupština akcionara Instituta “Dr Simo Milošević” zakazana za 30. jun

O pretvaranju duga u akcije

Herceg Novi, (MINA-biznis) - Akcionari Insituta "Simo Milošević" razmatraće 30. juna na skupštini predlog ugovora o međusobnim pravima i obavezama sa Vladom, a u vezi sa pretvaranjem duga u akcijski kapital. Prethodno bi trebalo da bude usvojen Protokol o utvrđivanju obaveza Instituta prema Ministarstvu finansija.
Na dnevnom redu je i odluka o emisiji akcija na osnovu pretvaranja duga u akcije, kao i prošlogodišnji završni račun. Na sjednici će biti i razriješeni pojedini članovi odbora direktora i izabrani novi. Akcionari će se izjasniti i o strategiji privatizacije i razvoja Instituta.
boriss_com is offline   Reply With Quote
Old 27.06.2006., 15:17   #9
Napoleon
Registrirani korisnik

Da,koliko cujem taj predlog o pretvaranju duga u akcije bi trebao proci,sto bi u krajnjoj istanci trebalo samo povecati likvidnost akcija,jedino nisam uspio dobiti sire informacije o pokretanju tendera,ali kako cujem od brokera i to slijedi veoma brzo,cak su se pojavili i novi potencijalni investitori.
Old 03.07.2006., 13:22   #10
noe
Registrirani korisnik

noe's Avatar

Član od: 01.07.2004.
Poruka: 839

Zna li netko što je bilo na skupštini??
Danas protrgovano samo 10 komada po 77,50
noe is offline   Reply With Quote
Odgovor