Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Nekretnine

Odgovor

Opcije na temi
Old 23.06.2020., 17:12   #691
dk
Registrirani korisnik

Član od: 06.03.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 1.892
Default Odgovor na: Trenutno stanje na tržištu nekretnina

Citat:
Jumbo View Post
http://www.realestatecroatia.com/hrv....asp?id=556724

Evo jedan primjer.....apartman u Nerezinama s pogledom na lučicu i kran i kamenu plažu ispred apartmana se prodaje za 4150 €/m2

Ako je investitor preplatio zemljište, ukpna cijena kvadrata ga je koštala 1.200-1.500 €......kakav je to posao, ako ne zaradiš 3-4 puta
Izgradnja napucanog apartmana izađe preko 1500€ plus zemljište (takvo je uz more sigurno cca 300€ po m2 neto apartmana... prodajna cijena je 3320 € + PDV... razvijanje takvog projekta i angažiranje kapitala traje minimalno 2 godine.., porez na dobit i isplata dobiti... na kraju to ispada 10-15% godišnje što nije 3-4 puta....
Old 23.06.2020., 17:51   #692
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 7.122

Citat:
dk View Post
Izgradnja napucanog apartmana izađe preko 1500€ plus zemljište
Ni približno.
Sagradio sam 2 kuće u Zagrebu i potpuno preuredio 1 veliki stan.
Uredio 3 roh bau aparatmana na moru i sagradio jednu kuću s apartmanima. Završio građevinu......ako imaš približno slične kvalifikacije možemo nastaviti rasparavu o cijeni koštanja gradnje, uređenja i opremanja nekretnina.

I za vrijeme si totalno fulao, tj. pogodio si za ove koji traže 3.000-4.000 € po kvadratu. Za njih si i premalo rekao
Novogradnju, tko nije prodao u izgradnji ne zna svoj posao i bolje mu je ne petljati se u to.
Angažira se 10-20 % ukupno potrebnih sredstava, a pravi igrači daju stan/apartman vlasniku čestice, na projekt dignu kredit za dozvole i početak, izvođač dobije koji stan, a igrač pobire maslo......ali onda su cijene daleko ispod gore spomenutih.
Jumbo is offline   Reply With Quote
Old 23.06.2020., 20:09   #693
dk
Registrirani korisnik

Član od: 06.03.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 1.892

A ja... zaboravio sam da si ti doktor svega...
Old 23.06.2020., 21:08   #694
ziheraš
Registrirani korisnik

Član od: 21.12.2004.
Poruka: 1.132

Citat:
Jumbo View Post
Uvijek pred sezonu....iako to za mene znači nakon 30-40 dana provedenih na moru.....gledam nekretnine uz more. Zanima me isključivo 1. red do mora. na ovoj stranici je to lijepo izdvojeno:
http://www.realestatecroatia.com/hrv...vi-red-do-mora

Zadnjih par godina su cijene otišle u nebo, ali sada ima jedna specifičnost. svakog dana se povećava ponuda za 50-100 novih nekretnina. Ima tu stvarno svega, ali ni za jednu nekretninu cijena nije prihvatljiva.
Dok god su cijene rasle i turizam funkcionirao normalno, ponuda je bila tako-tako, ali sada kad svi očekuju da višlje od ovoga neće biti jako dugo vremena, svi su spremni prodati. Ne shvaćaju da s ovim cijenama nitko nema šanse.....bar u ovoj situaciji.

Kad bi sve izložene cijene prepolovili, sumnjam da bi se prodalo više od 10% ponuđenog.
Pa i što češ s tim i da je jeftinije...pa i neće biti prihvatljivije jer mentalitet ne da..evo ako si u godinama 50 + kao ja 40 dana na moru prvi red do mora ,ali fakat lijepe kuće najam do 100 m2 računaj max. 10k godišnje. 20 godina ako poživimo to ti je 200 k , a za tu cijenu češ kupit jedino krš i kamen za početak. Poslije ćeš izgubiti pola ostatka života do građevinske i još pola do završetka. Čemu zamaranje , uživaš a još biraš destinaciju .
Evo ja bio za 1,8 k devet dana na Braču prije dva tjedna prvi red do mora , muring za gumenjak, raj na zemlji, za mjesec dana idemo dalje.
Inače ,muku sam mučio zadnjih petnaest godina da nađem nešto adekvatno cijeni i poziciji , ali i kao i danas sve po starom..evo sad kao škicam jednu na Korčuli ono što bi pasalo,potez Brna kao ne da mi mira ,ali čovječe ba 450k ..užas
ziheraš is offline   Reply With Quote
Old 23.06.2020., 21:45   #695
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 7.122

Citat:
ziheraš View Post
Pa i što češ s tim i da je jeftinije...pa i neće biti prihvatljivije jer mentalitet ne da..evo ako si u godinama 50 + kao ja 40 dana na moru prvi red do mora ,ali fakat lijepe kuće najam do 100 m2 računaj max. 10k godišnje. 20 godina ako poživimo to ti je 200 k , a za tu cijenu češ kupit jedino krš i kamen za početak. Poslije ćeš izgubiti pola ostatka života do građevinske i još pola do završetka. Čemu zamaranje , uživaš a još biraš destinaciju .
Evo ja bio za 1,8 k devet dana na Braču prije dva tjedna prvi red do mora , muring za gumenjak, raj na zemlji, za mjesec dana idemo dalje.
Inače ,muku sam mučio zadnjih petnaest godina da nađem nešto adekvatno cijeni i poziciji , ali i kao i danas sve po starom..evo sad kao škicam jednu na Korčuli ono što bi pasalo,potez Brna kao ne da mi mira ,ali čovječe ba 450k ..užas
Vidim da isto razmišljamo (čak i gumenjak )....i ovo moje gledanje ostalo iz "ne da mi mira"

Po zimi volim otići na Tenerife, pa sam i tamo gledao nešto za kupiti....ista priča, s tim da tamo mogu biti u hotelu 4* s polupansionom za 3k/mjesec. na kraju se svodi, najskuplje je imati vlasništvo, a najbolje lovu.
Jumbo is offline   Reply With Quote
Old 24.06.2020., 16:18   #696
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.691

Citat:
Jumbo View Post
Vidim da isto razmišljamo (čak i gumenjak )....i ovo moje gledanje ostalo iz "ne da mi mira"

Po zimi volim otići na Tenerife, pa sam i tamo gledao nešto za kupiti....ista priča, s tim da tamo mogu biti u hotelu 4* s polupansionom za 3k/mjesec. na kraju se svodi, najskuplje je imati vlasništvo, a najbolje lovu.
Ništa nije skupo ako te veseli

Opcije na temi

Pravila