Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 23.11.2006., 23:41   #11
Oskar
Brz na okidaču

Član od: 17.09.2003.
Poruka: 709
Question Odgovor na: Trgovanje u regiji

Pozdrav svima!
Može mi netko objasniti kako je stanje na tržištima u bivšoj nam državi? jesu li tržišta gore ili dolje? ima li po Vašem mišljenju još podcijenjenih dionica?

Unaprijed zahvaljujem
Oskar is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2006., 15:13   #12
Bugs Bunny
Registrirani korisnik

Član od: 07.04.2006.
Poruka: 8
Default Odgovor na: Trgovanje u regiji

Citat:
Oskar
Pozdrav svima!
Može mi netko objasniti kako je stanje na tržištima u bivšoj nam državi? jesu li tržišta gore ili dolje? ima li po Vašem mišljenju još podcijenjenih dionica?

Unaprijed zahvaljujem
Mozes se informisati o stanju na trzistima u regionu iz postova ovdje prisutnih ucesnika. Ja ti mogu reci nesto o stanju u Crnoj Gori, posto sam tamo prisutan, dok se u opservacije drugih trzista ne bih upustao, jer ih ne poznajem dobro.
Na CG berzama trenutno nema neke bure. Cijene su generalno gledano dosta ispod nivoa postignutog u avgustu i septembru, a to se moglo i ocekivati posle "ludnice" i opstih skokova koja je tada vladala.Doduse poslednja dva radna dana doslo je do nekih trzaja, ali mislim da ce se na opsti skok cijena jos cekati, tako da ako mislis kupovati akcije u CG, to mozes uraditi sada, jer licno smatram da je dobar period za kupovinu.
Nema mnogo kvalitetnog trzisnog materijala, ali se ipak moze probrati ponesto. Preporucujem da obratis paznju na Kombinat Aluminijuma, Telekom, Jugopetrol, Budvansku Rivijeru, Crnagoraput i Barsku Plovidbu.Naravno, tu su i investicione jedinice fondova, i jos par firmi, ali u globalu najkvalitetnije je vec pomenuto i to ne samo od moje strane vec i od drugih ucesnika na forumu.
Mislim da u Cg ima jos dosta mjesta za rast, tako da se mogu ostvariti dobri prinosi na investicije. Pred Crnom Gorom je tek potpisivanje ugovora o stabilizaciji i pridruzivannju EU, pristup Partnerstvu za mir... i na sve to se nece predugo cekati, vjerovatno tokom sledece godine, a ovi dogadjaji mogu znacajno uticati da investitori dobiju malo vise povjerenja u Cg pa da se i vrijednosti akcija povecaju.
Bugs Bunny is offline   Reply With Quote
Old 30.11.2006., 02:30   #13
Shogun
Registrirani korisnik

Shogun's Avatar

Član od: 03.01.2005.
Poruka: 5.755

Citat:
dborak
Tko radi na belexu osim hypo brokera? Zivim, radim i djelujem u dalekoj zemlji na kraju planete treba broker kod kojeg ne treba otvarati racun vec je sve moguce faxom i telefonom. Kod hypa treba otvarati racun u banci itd itd.
Probaj sa Fimom Srbija, pošalji mail...

知恵
Shogun is offline   Reply With Quote
Old 28.03.2007., 11:35   #14
lutonjica
Registrirani korisnik

lutonjica's Avatar

Član od: 16.12.2005.
Poruka: 343

Nisam znao gdje pa šaljem na ovu temu usporedbu regionalnih indexa (CROBEX, VIN, NEX20, MBI-10, BIRS) za zadnjih godinu dana.
Metodologije izračuna su vjerojatno različite pa se indexi ne mogu direktno uspoređivati no ipak je zgodno usporediti trendove.
Priloženi dokument (samo za registrirane korisnike)
File Type: pdf compare index from 060328 to 070328.pdf (22,7 KB, otvoreno 120 puta)
lutonjica is offline   Reply With Quote
Old 28.03.2007., 12:18   #15
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

Član od: 23.10.2006.
Prebivalište: PLANET EARTH
Poruka: 3.436

Citat:
lutonjica
Nisam znao gdje pa šaljem na ovu temu usporedbu regionalnih indexa (CROBEX, VIN, NEX20, MBI-10, BIRS) za zadnjih godinu dana.
Metodologije izračuna su vjerojatno različite pa se indexi ne mogu direktno uspoređivati no ipak je zgodno usporediti trendove.

Svaka cast sto si se potrudio,daje nam jasniju sliku za ceo region.
samba is offline   Reply With Quote
Old 20.05.2007., 01:46   #16
kingich
Registrirani korisnik

kingich's Avatar

Član od: 25.04.2004.
Prebivalište: Osijek, Boravište:Zagreb
Poruka: 222

jel istina da su u BiH nesto pojacali kontrolu, u smislu da se ne moze otvoriti racun i uplatiti lova, jer u banci traze potvrdu s carine o prijenosu novca i sl. ?

ima netko novija iskustva ?
kingich is offline   Reply With Quote
Old 18.10.2007., 13:05   #17
spirou2
Registrirani korisnik

spirou2's Avatar

Član od: 08.12.2006.
Poruka: 2.759

shogun, pa ti trgujes u srbiji?
preko koje brokerske kuce?

iskreno, i ja sam zainteresiran za trgovanje u regiji,ali ne samostalno

mislio sam dati nekoj brokerskoj kuci portfelj na upravlajnje,ali svi bi ga vodili samo u Hrvatskoj

ako tko sazna za neku hrvatsku brokersku kucu, koja bi vodila portfelj u inozemstvu, nek se javi
spirou2 is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2007., 22:46   #18
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Član od: 13.11.2005.
Poruka: 1.072

“Crveni” dan za regionalne burze
U Sarajevu se danas nastavio veliki pad burzovnih indeksa, pa je tako BIFX potonuo 1,83 posto, a SASX-10 čak 3,80 posto. Najlikvidnija je bila dionica Rudnika željezne rude iz Vareša kojom je ostvareno 291.800 KM prometa, uz skok cijene od 2,17 posto. Velike padove su pak zabilježili BH Telecom (-3,13 posto), Hidrogradnja (-4,62 posto) te Energoinvest (-7,36 posto). U Banjaluci je BIRS potonuo 1,96 posto, FIRS 0,48 posto, a ERS 10 značajnih 3,42 posto. I na Beogradskoj burzi ništa bolje stanje, pa je tako Belex 15 izgubio 2,55 posto na vrijednosti, a Belex line 1,84 posto. AIK banka je vodstvu sa prometom od 70,9 milijuna dinara, ali uz pad dionice od 4,59 posto. Padove bilježe i Soja protein, Agrobanka te Energoprojekt holding. Na Ljubljanskoj burzi je pak SBI 20 skliznuo 0,14 posto, a SBI TOP 0,13 posto. Pritom je Krka jedina ostvarila promet veći od milijun eura. Makedonski burzovni indeks MBI 10 je oslabio 0,36 posto, a crnogorski MOSTE 1,64 posto.
Old 03.11.2007., 01:25   #19
baki
Registrirani korisnik

Član od: 18.09.2006.
Poruka: 8

Koji su fundamentalni razlozi ovom medvjedjem razdoblju u cijeloj regiji ?
baki is offline   Reply With Quote
Old 03.11.2007., 22:53   #20
amer
Registrirani korisnik

Član od: 06.11.2006.
Poruka: 1.268

Jedini fundament: Kosovo !
amer is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila