Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Poslovne financije

Odgovor

Opcije na temi
Old 27.06.2006., 18:19   #21
adacta
rich one

adacta's Avatar

Član od: 17.07.2004.
Prebivalište: www
Poruka: 1.093
Default Odgovor na: Računovodstveni software

Evo link do knjige :

http://www.fzplus.hr/product_info.php?products_id=644
adacta is offline   Reply With Quote
Old 27.06.2006., 20:26   #22
Online trader
Registrirani korisnik

Online trader's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 1.121

Citat:
MASTER
nego da se vratimo na MRSove i MSFI

može netko dati kratki pregled razlika!

Hvala!
Razlika između MRS – eva i MSFI – ija je u tome što su se MRS do prije nekoliko godina koristili u skoro svim državama članicama EU ili kandidatima za članstvo s tim da su nacionalne države u skladu sa svojim privrednim specifičnostima te standarde prilagođavale i zvale svojim nacionalnim imenima. Širenjem EU i liberalizacijom poslovanja nastojalo se radi lakše usporedbe i harmoniziranja poslovanja i financijskog izvještavanja donijeti i uvesti nove rač. standarde koje bi se ravnopravno koristile na cijelom teritoriju EU isto kao i u državama kandidatima za članstvo u EU kao što je i HR. Rezultat toga procesa su MSFI kojim su zamijenjeni postojeći MRS – ovi i nacionalni standardi i te standarde su obvezne primjenjivati sve tvrtke unutar EU. Donošenjem novoga Zakona o računovodstvu koji je stupio na snagu početkom ove godine donešena je obveza primjenjivanja MSFI i u HR čime su se ukinuli dotadašnji MRS –evi. No pojavio se jedan mali problem specifičan za HR. Naime odredbama Zakona određeno je da Hrvatski odbor za rač. standarde ( HORS ) originalne standarde prevede sa engleskog na hrvatski jezik i objavi ih u NN. No međutim pošto u našoj državi sve klapa po filozofiji stihije i « lako ćemo « taj odbor do sada nije uspio prevesti ni jedan standard i objaviti ih u NN čime bi se dobila pravna podloga za primjenu novih standarda. Samim time pravni subjekti u HR su se našli u nedoumici jer im je novim Zakonom propisana obveza primjene novih standarda no nitko ih nije mogao primjenjivati jer ni jedan standard nije objavljen. Da bi riješila tu pravnu prazninu država je donijela odluku da se do prevođenja i objavljivanja novih standarda u NN malim i srednjim tvrtkama daje mogučnost da u svojim rač.i dalje koriste MRS – eve ( bez obzira što ih je ta ista država donošenjem novog Zakona te standarde ukinula. ) dok su velike tvrtke i one koje kotiraju na burzi obvezne primjenjivati MSFI objavljene u istoimenoj knjizi nakladnika Hrvatske zajednice računovođa i financijskih djelatnika.
Priloženi dokument (samo za registrirane korisnike)
File Type: pdf SadrzajMSFI.pdf (34,3 KB, otvoreno 42 puta)
Old 27.06.2006., 21:03   #23
adacta
rich one

adacta's Avatar

Lijepa naša domovino :

Zakonom propisana obveza primjene novih standarda no nitko ih nije mogao primjenjivati jer ni jedan standard nije objavljen. Da bi riješila tu pravnu prazninu država je donijela odluku da se do prevođenja i objavljivanja novih standarda u NN malim i srednjim tvrtkama daje mogučnost da u svojim rač.i dalje koriste MRS – eve ( bez obzira što ih je ta ista država donošenjem novog Zakona te standarde ukinula.)
Old 27.06.2006., 22:30   #24
dk
Registrirani korisnik

Član od: 06.03.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 1.854

Citat:
adacta
Takvih proizvoda na tržištu ima bezbroj. To što ti nisi čuo za njih trebalo bi nam govoriti o lošem marketingu.

Radi se o nevjerojatno niskoj cijeni, pa pripazi što kupuješ.

Pazi da u ugovoru budu navedene funkcionalnosti koje očekuješ, kao i garantni rok i penali, ako program ne bude sadržavao sve što piše u ugovoru.

Postoji mnogo ponuđaća koji obećavaju puno više od onoga što program uistinu sadrži.
ne bih se složio da takvih programa ima bezbroj... na našem tržištu postoje četiri vezana na građevinu i ovaj je najskuplji...
Old 27.06.2006., 23:09   #25
adacta
rich one

adacta's Avatar

Daj DK, javi mi se na private i pričajmo konkretno.

Preko 10 godina sam u ERP-u, imam certifikate, znam o čemu govorim.

Ne znam kako si došao do toga da postoje samo 4 programa za građevinarstvo, ali vjeruj da ih ima barem 50.
Old 27.06.2006., 23:46   #26
dk
Registrirani korisnik

Citat:
adacta
Daj DK, javi mi se na private i pričajmo konkretno.

Preko 10 godina sam u ERP-u, imam certifikate, znam o čemu govorim.

Ne znam kako si došao do toga da postoje samo 4 programa za građevinarstvo, ali vjeruj da ih ima barem 50.
ajde mi onda napiši bar 10...
Old 28.06.2006., 16:07   #27
adacta
rich one

adacta's Avatar

Evo ti za početak ove 2 firme :

www.carpio.hr

www.pro-bit.hr

a pogledaj i ovdje :

http://www.poslovnisoftware.com/
Old 28.06.2006., 17:55   #28
dk
Registrirani korisnik

a ti k'o da sam jučer počeo tražiti program... sve sam to već pregledao... to su ti dva, a do bezbroj je jako puno...
Old 01.09.2006., 20:37   #29
Mikey
Registrirani korisnik

Mikey's Avatar

Član od: 27.04.2006.
Poruka: 4.062

Znate što mene zanima....ja ću sad onako čisto laički priupitati jer toliko o tome i znam pa nek odgovori tko zna tu tematiku.

Primjera…ja sad radim s tim dionicama i akcijama i sl. i sad me zanima kad bi osnovao obrt ili d.o.o. (isključivo u vezi trgovanja sa v.p. npr.)dali onda ja uz neki program u excelu ili kako već mogu sam sebi vodit papire.Jer nema toga puno tj. neće ni biti.
Znam da je sve vezano uz papire komplicirano, ali mislim da uz neki program kako i Master kaže to uopće ne bi trebao biti nikakav problem.
Ja sam složio sebi u excelu toliko toga da mi se samo izračunava vezano uz v.p., nije to baš kao u računovodstvu, ali sam trenutno zadovoljan i s tim.
Što je najbitnije stvari kad ih uneseš idu same svojim tokom…
Naravno, stvari koje mi fale za moje potrebe još nadograđujem.
Prije sam nešto gledao te knjige vezano uz računovodstvo, ali ovo me baš interesira.

Mislim…čemu plaćati nešto što takoreći odradi minorni program, naravno nekakve velike cifre za program me uopće ne zanimaju jer za to nemam kapaciteta i sredstava.
I dali za vodit sam sebi papire moraš imati obrazovanje ili je dovoljno da znaš kako stvari trebaju ići.Čini mi se da što se toga tiče postoji razlika između obrta i d.o.o.- a ako se ne varam.

Isto tako me zanima kako urediti to sve.Neki od vas vjerovatno su igrači iz ovih 200 velikih investitora iz Lidera pa me zanima kako vi to vodite…
Preko obrta, d.o.o.-a, privatnih fondova, ili kao fizičke osobe;
kako kad se radi o porezu van HR i sl.

Uskoro (kroz godinu do max. dvije) će mi te sve stvari koliko sad vidim zbilja trebati i volio bi da netko da par savjeta.
Isto tako tada ću biti i spreman i platiti za neka objašnjenja i pojednostavljenja svih tih zavrzlama.
Konačno, vrijeme je novac, ali praktički tko ti može i objasniti sve te stvari doli onoga tko je već dobro upoznat s time kao i sa svim cakama koje iz toga proizlaze.

Nadam se da će se naći netko voljan pomoći

p.s.
1.može i link na neki računovodstveni servis tj. preporuka na nekog tko zna baratati s time jako dobro (vezano prvenstveno uz v.p.)

Hvala.

Tražim iskusnog forumaša / poduzetnika / knjigovođu, s iskustvom u poduzetništvu, ulaganju u dionice preko d.o.o.-a. i(li) knjigovodstvu.Kontakt na p.m.
Mikey is offline   Reply With Quote
Old 04.09.2006., 21:32   #30
Online trader
Registrirani korisnik

Online trader's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 1.121

Ukoliko trguješ sa svojim vlastitim novcem sa HR dionicama tj. u svoje ime i za svoj račun ne vidim razlog i potrebu da otvaraš bilo firmu, bilo obrt. Po sada vrijedećim zakonima ti kao fizička osoba i kao HR rezident na ostvarenu dobit u trgovanju dionicama nisi obvezan plaćati porez na kapitalnu dobit a što se tiče dividenda, sve dividende koje se isplaćuju iz dobiti ostvarene u 2005. godini i kasnije nisi obvezan plaćati porez na dohodak od kapitala tako da u HR na burzi možeš trgovati sa desecima milijuna kuna na način kao što činiš sada bez potrebe da osnivaš bilo kakvu firmu ili obrt.
Jedino ukoliko namjeravaš upravljati sa tuđim novcem tj. trgovati dionicama u svoje ime ali za tuđi račun i na ime toga naplaćivati naknade i provizije ili se baviti uslugama savjetovanja ili konzaltinga pri ulaganju onda bi trebao to registrirati i otvoriti firmu. Iz tvoga posta dosta je nejasno dali ti želiš ulagati sa svojim novcem ili upravljati sa tuđim tako da ukoliko želiš dobiti precizniji odgovor moraš biti malo određeniji. Pozdrav.

Opcije na temi

Pravila