Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Osobne financije
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Odgovor

Opcije na temi
Old 13.03.2015., 16:59   #981
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165
Default Odgovor na: Kredit u švicarcima

Ajmo malo o pojmovima pod navodnicima.

Svaki rizik eventualno dovodi do problema, pa tako "sistemski" rizik stvara "sistemske" probleme. Za to postoji riješenje o kome se stalno govori a to su "strukturne" promjene. Očito, "intervencionizmom" u slobodno tržište starokapitalistički "ciklički" problemi postaju novokapitalistički "strukturni" pa ih treba riješiti na neki način. Povratak na preživjeli "ciklički" model privrede ne dolazi u obzir jer to nije u skladu sa idealnom "socijalne" države koji ga mora iz "progresivnih" društvenih razloga nadživjeti.

Kako onda riješiti ovu zavrzlamu pojmova pod navodnicima o kojima se raspravlja do besvijesti?

Po mom sudu nikako, jer ako netko prekine moju "cikličnost" sna i jave i prisili me da zbog "progresivnih" razloga ne spavam biti ću pospan i imati "strukturni" problem koji zahtjeva "strukturna" riješenja a to je opet korak nazad, povratak na "cikličnost" ljudske egzistencije.

Znam da postoje pilule za spavanje ali neznam da li postoje neke za nespavanje. Zna li tko?
Old 13.03.2015., 17:06   #982
calypso
Registrirani korisnik

calypso's Avatar

Član od: 19.04.2007.
Poruka: 1.437

Citat:
uskok View Post
Znam da postoje pilule za spavanje ali neznam da li postoje neke za nespavanje. Zna li tko?
Guarana, Red Bull i slicna pica... Kokain? Itd...
calypso is offline   Reply With Quote
Old 13.03.2015., 17:32   #983
prof
Registrirani korisnik

prof's Avatar

Član od: 19.09.2006.
Poruka: 3.759

Citat:
uskok View Post
Ajmo malo o pojmovima pod navodnicima.

Svaki rizik eventualno dovodi do problema, pa tako "sistemski" rizik stvara "sistemske" probleme. Za to postoji riješenje o kome se stalno govori a to su "strukturne" promjene. Očito, "intervencionizmom" u slobodno tržište starokapitalistički "ciklički" problemi postaju novokapitalistički "strukturni" pa ih treba riješiti na neki način. Povratak na preživjeli "ciklički" model privrede ne dolazi u obzir jer to nije u skladu sa idealnom "socijalne" države koji ga mora iz "progresivnih" društvenih razloga nadživjeti.

Kako onda riješiti ovu zavrzlamu pojmova pod navodnicima o kojima se raspravlja do besvijesti?

Po mom sudu nikako, jer ako netko prekine moju "cikličnost" sna i jave i prisili me da zbog "progresivnih" razloga ne spavam biti ću pospan i imati "strukturni" problem koji zahtjeva "strukturna" riješenja a to je opet korak nazad, povratak na "cikličnost" ljudske egzistencije.

Ili što bi Heraklit i Platon rekli:
Panta chōrei kai ouden menei.

Ili Petar Preradović:
Stalna na tom svijetu samo mijena jest.

Ili da nadodam:
http://www.dnevno.hr/techno/znanost/...ji-od-nas.html

I to je sve što se može reći o tome.
Old 13.03.2015., 17:41   #984
prof
Registrirani korisnik

prof's Avatar

Član od: 19.09.2006.
Poruka: 3.759

Citat:
matematic View Post
Sonje je to lijepo istakao u svom tekstu..sad samo uz poduzetnik dodajte spekulant, bogatas i bit ce jasnije na sto sam mislio i zasto opet mislim da je problem puno dublji...bojim se da rizik nije moguce eliminirati iskljucivo individualnim akcijama odnosno razmisljanjem...da ne filozofiram, pucki..svi smo u istoj kasi i ako nastane tarapana, mislio ne mislio, mozemo svi ostati bez gaca, dekretom..
Slažem se sa svim, ali ovaj dio bih htio komentirati.
Rizik je moguće eliminirati, jer najčešće događaji ne dolaze odjedanput, već progresivno, a naznake događaja su vrlo često prisutne čak i kada događaji izgledaju kao da dolaze odjedanput.
Problem je samo što su te naznake događaja najjasnije tek kada se dogode.
Zato je i opet bitno misliti i promatrati svijet rekao bih onako zdravoseljački.
Svijet jest složeniji, ali samo zato što smo ga mi (ili elite ako hoćeš) odlučili usmjeriti u tom smjeru.
U moru informacija i dezinformacija najbitnije je sačuvati zdrav razum iznad svega. Danas vjerojatno više, nego ikada u povijesti.
Old 13.03.2015., 23:02   #985
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Citat:
prof View Post
Ili da nadodam:
http://www.dnevno.hr/techno/znanost/...ji-od-nas.html

I to je sve što se može reći o tome.
Ovo je fascinantno i slaže se sa evolucionim principom prirodnog odabira. Problem je da je prirodni odabir nepristran i vrši svoju misiju sukladno povjerenom mu zadatku dok je nas današnji odabir kojeg sprovode elite na vlasti pristran i služi njihovim političkim ciljevima. Zato u ekonomiji imamo neprirodni odabir modela koji se svim sredstvima promovira bez obzira na posljedice koje donosi.

Opcije na temi

Pravila