Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 20.12.2017., 21:28   #551
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.190
Default Odgovor na: Bitcoin - Kriptovalute

S Bitcoinom trguje cijeli svijet, i stvar je genijalni um koji je smislio ovu "igru", za razliku od dionica gdje je potrebna puno veca procedura otvaranja racuna, ovdje je to vrlo jednostavno pa ne čudi sto toliko raste.
Kakve veze ima kolicina USD s vrijednoscu Bitcoina? Gleda se cijena BTC u usporedbi s USD ili EUR.

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2017., 21:30   #552
t-m
Registrirani korisnik

t-m's Avatar

Član od: 02.03.2003.
Prebivalište: učka
Poruka: 15.101

Citat:
Jumbo View Post
Ajmo malo o brojevima. Market cap bitcoina je 283 milijardi (bilion) $
FED kaže da ima 1,2 bilijuna (trilion) $ keš dolara u opticaju.

Znači već sada bitcoini vrijede kao četvrtina svih dolara (keša) na svijetu.

Kad bi bitcoin vrijedio 100.000 $ kako kaže naš pametnjaković, onda bi bitcoini bili vredniji od svih dolara ikad naštampanih.
Kad bi vrijedio 400.000 kako kaže gornji pametnjaković, onda bi bitcoin vrijedio više nego sve valute svijeta zajedno.

I onda na sve to nadodamo ostale kriptovalute.....

Čovječe, a meni bilo smješno kako je netko mogao dati kuću za lukovicu tulipana?
Pa njemu je bar ostala lukovica iz koje je izrastao krasan tulipan. :biggrim:

Imam doma tulipana oko kuće....oni vam svake godine iz jednom posađene lukovice ponovo i ponovo rastu.
U usporedbi sa kupcima bitcoina, ulagači u lukovice tulipana izgledaju kao fck Warren Buffett
ja imam blagi osijećaj da su svi oni pogubili zdravi razum, a sad dali griješim ili ne nebih znao...

ovo su već sfere čarobnjaštva i vidovitosti , koje nemaju veze sa zdravom pameću...
Old 20.12.2017., 21:42   #553
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.133

Nadao sam se da je ta priča trgovinom kripotvalutama mnogo jednostavnija i brža. Svaki drugi komentar koji pročitam je kukanje zato što je neka burza ili web site, broker, što već za trgovanje blokirana, ne prima nove korisnike, ima problema s smrzavanjem, propala, opljačkana itd.. svaki kinez ima 13 burzi i 4 walleta pa te hušaju da uplatiš preko njih jer je glavna deračina fee koji treba platiti pri svakom koraku.. i ako sve dobro proučiš, što je soft wallet, hard wallet, poloniex,..što je ico, token, blockchain, što znači koji string, što ako krepa hdd na kojem je tvoj bitcoin i kako to uopće izgleda (a to je tlaka i onom tko ima iskustva) dođeš do toga da bi dobio ono što bar donekle vrijedi u coin svijetu moraš uplatit eur na jedan račun i za to platit fee (plus što čekaš do 3 do 33 dana bez da možeš doznat što ti je s lovom), zatim to prebacit u btc i opet platit fee i čekat, pa onda s btc možeš kupit drugi coin, ali ne koji želiš, već koji se nudi na toj burzi, zatim s burze u wallet i opet plaćaš fee i čekaš, pa s walleta na burzu i opet fee i opet čekanje, kukanje da si htio prodat kad je bio 20, ali im treba 4 dana da ti prebace lovu i sad je 380 itd.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2017., 21:45   #554
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Član od: 17.11.2005.
Prebivalište: Trading desk
Poruka: 8.790

Jutarnji list JEDAN OD OSNIVAČA BITCOINA RASPRODAO SVE SVOJE BITCOINE

'Mreža bitcoina je danas potpuno neiskoristiva, to je najriskantnija investicija koja postoji'

Kao što to bude kod naglog rasta, najviše prouzrokovanog navlačenjem od strane medija, isti će odigrati i glavnu ulogu u suprotnom smjeru kad krene pad. Čak ga isti 'stručnjaci' i pokrenuti sa ovako glupim naslovima koji su ništa nego senzacionalistički. Naime, čovjek nije osnivač bitcoina, nego web stranice bitcoin.com, sto kasnije i piše, ali... Ništa ovo nije slučajno, da se ne mislite da je pogriješio netko. Tako to ide.

Gledam maloprije naslov clanka u Vecernjem, "Šta je prouzrokovalo nagli pad Bitcoina"....bla, bla, bla... Ono, ispada da je čudno da se malo korigirala cijena, jer je valjda po njihovom trebao ići na pola miliona dolara, tako su pročitali negdje. Kuku majci šta bi ovdje moglo biti kad krene panika jedan dan.

@Cartmann
Tako je, pa sve je to valjda jasno odavno. Kaže meni jedan frend da se prije cca. 10tak dana danima pokušavao registrirati na sve moguće načine kako bi kupio bitcoin, ali registracija jednostavno nije htjela proći. Kaže da je probao 50 puta. Zamisli kad krene jača korekcija pa kad milioni malih navale na servere. Waletti, šifre, kodovi... Pa, ukratko, vjerujem da će to biti za pamćenje.

Samo istina o Forexu
Smart is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2017., 22:07   #555
1234567bc
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2011.
Poruka: 393

isto govno se zamota u malo drugačiji celofan i svaki puta ga se uspije prodati raji. šteta para potrošenog u obrazovni sustav ljudi i dalje ostaju glupi
1234567bc is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2017., 22:43   #556
t-m
Registrirani korisnik

t-m's Avatar

Citat:
Smart View Post
Jutarnji list JEDAN OD OSNIVAČA BITCOINA RASPRODAO SVE SVOJE BITCOINE

'Mreža bitcoina je danas potpuno neiskoristiva, to je najriskantnija investicija koja postoji'

Kao što to bude kod naglog rasta, najviše prouzrokovanog navlačenjem od strane medija, isti će odigrati i glavnu ulogu u suprotnom smjeru kad krene pad. Čak ga isti 'stručnjaci' i pokrenuti sa ovako glupim naslovima koji su ništa nego senzacionalistički. Naime, čovjek nije osnivač bitcoina, nego web stranice bitcoin.com, sto kasnije i piše, ali... Ništa ovo nije slučajno, da se ne mislite da je pogriješio netko. Tako to ide.

Gledam maloprije naslov clanka u Vecernjem, "Šta je prouzrokovalo nagli pad Bitcoina"....bla, bla, bla... Ono, ispada da je čudno da se malo korigirala cijena, jer je valjda po njihovom trebao ići na pola miliona dolara, tako su pročitali negdje. Kuku majci šta bi ovdje moglo biti kad krene panika jedan dan.

@Cartmann
Tako je, pa sve je to valjda jasno odavno. Kaže meni jedan frend da se prije cca. 10tak dana danima pokušavao registrirati na sve moguće načine kako bi kupio bitcoin, ali registracija jednistavno nije htjela proći. Kaže da je probao 50 puta. Zamisli kad krene jača korekcija pa kad milioni malih navale na servere. Waletti, šifre, kodovi... Pa, ukratko, vjerujem da će to biti za pamćenje.
stalno imaju ispade servera još i sad, ja sam prije desetak-petnest dana probao napravit registraciju , i na coinbase mi prođe ,a platforma za trgovanje GDAX nema šanse , baš sam sad probao i jok-neda , a pokušavam 15 dana ,smijeh živi
Old 20.12.2017., 22:49   #557
Pierre
Registrirani korisnik

Član od: 13.06.2006.
Poruka: 225

btc izgleda kao da će se urušit
Pierre is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2017., 23:28   #558
Šef
Daljinski upravljač

Šef's Avatar

Član od: 08.05.2007.
Poruka: 205

"...Južnokorejska tvrtka Youbit također je najavila zatvaranje jer su hakeri ukrali 17 posto ukupne imovine. Vrijednost kriptovalute tijekom godine je neočekivano fluktuirala, a nitko nije znao je li na rubu da 'pukne' i spektakularno padne. ..."

https://m.vecernji.hr/biznis/bitcoin...rziste-1215397

Ove krađe su postale raširene.
Šef is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2017., 23:57   #559
t-m
Registrirani korisnik

t-m's Avatar

Citat:
Šef View Post
"...Južnokorejska tvrtka Youbit također je najavila zatvaranje jer su hakeri ukrali 17 posto ukupne imovine. Vrijednost kriptovalute tijekom godine je neočekivano fluktuirala, a nitko nije znao je li na rubu da 'pukne' i spektakularno padne. ..."

https://m.vecernji.hr/biznis/bitcoin...rziste-1215397

Ove krađe su postale raširene.
ja baš nevjerujem u te krađe , ali namještene krađe su moguće u suradnji sa ekipom unutra ..

pa gledam baš danas sa ovom ekipom što su popušili ,kao poušili u sloveniji , hebote na predavanjima su im obećavali kao da će ta kriptovaluta bit nebeski raj jer eto kreće se sa njom trgovat u Indiji , i da tamo ima milijarda ljudi pa će cjena skočit, ono mislim niđe veze...

i nezaživi Indija , i eto afere sa krađom , sve im pokrali ni manje ni više nego 60 milijuna eura...
Old 21.12.2017., 08:23   #560
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.190

Citat:
Pierre View Post
btc izgleda kao da će se urušit
Razumijem da ne razumiješ, ali zar jedini post mora biti crnilo.
Očito da ZSE je mnoge na to naučio.
Imaš Etherum koji dobro i čvrsto stoji.
Prati njega.

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila