Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 17.01.2019., 21:03   #1071
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Član od: 17.11.2005.
Prebivalište: Trading desk
Poruka: 8.790
Default Odgovor na: Bitcoin - Kriptovalute

Citat:
Jumbo View Post
BTW od kud tolika razlika između Crude i Brent Oil?
Ne znam na osnovi čega si pitao ovo, ali ako misliš na razliku u cijeni najednostavnije objašnjenje bi bilo to da je Crude Oil WTI najviše u početku bio i ostao orjentiran na US market, od tamo i dolazi jel (West Texas Intermediate), dok je Brent orjentiran na Europsko tržište, od tamo je i krenuo, Uk ja mislim. Kasnije su neke zemlje uzele jedan kao mjerodavnu cijenu, neke drugi i tako se cijena kako da kažem više razdvojila. Mislim da je ipak WTI namjerodavniji pokazatelj jer ga najveći proizvođač Saudska Arabija koristi kao benchmark, kao i US naravno.

Isprika na off topic, ali eto kad si već pitao.

----------------------------------------------------------------------

Što se tiče Bitcoina, dovoljno se vratiti ovdje na temi u 12/2017 i pročitati tko je šta pisao. Međutim, mnogi su predviđali tada da je Bitcoin balon na cijeni od cca. 16-18,000 usd, to je i ćoravom bilo jasno, meni nije jasno da mediji nikad nisu prozvali one koji su ga medijski reklamirali na udarnim terminima i doslovno gurali ljude unutra sa svojim suludim procjenama i izjavama. Veliki biznismeni i trejderi. Npr. Zašto sada nema članaka sa naslovom tipa; "Poznati poduzetnik Prpić potpuno pogriješio sa procjenom o Bitcoinu koji je od tada izgubio 80% vrijednosti!" Naime, on mi je najviše smatao u ovoj priči iz jednog razloga, a o kojem sam pisao u 12/2017. Naime, on nikad nije istupio u javnost dok je npr, BTC bio 300 usd, niti kad je bio 1,000 usd, niti čak 3,000 usd, svejedno. No, kad je uhvatio 15,000 usd počeo je iskakati iz paštete. Žalosno, ali to su mediji.

Citat:
Smart View Post
18.12.2017.
Ne radi se ovdje o nikakvoj ljubomori. Zar nekome zaista ima smisla to sto on priča? Pa, rekao je neki dan na TVu da on ne izlazi iz Bitcoina prije $100,000, ali da će kupiti još ako padne na $1,000. Potom je rekao da je prije par dana kupio zadnje Bitcoine, ali da sada neće više kupovati.

Mislim, on je kao kupio Bitcoin na $300 i ok, nije htio o tome govoriti javno, vjerovatno od straha da ne ispadne glup ako sve propadne. Nadalje, nije htio o tome javno govoriti ni kad je Bitcoin dosegao $1,000, ni $3,000, ali kad je prošao $10,000 eto ga, iskače iz paštete. Nema medija kome on nije dao intervju i ispričao svoju priču.

Dakle, ono što sam ja htio napisati o njemu je to da mu je glupa priča. I da, prije ovoga sam o njemu imao puno bolje mišljenje.
Btw. Što se tiče ovoga...

Citat:
Jumbo View Post
Koliko sam izgubio "prijatelja" koje sam savjetovao da se drže dalje od toga..
Kad kažeš da si izgubio par prijatelja jer si govorio protiv Bitcoina tada, evo ja mogu potvrditi da sam jednog našeg starog forumaša i dragog mi frenda morao doslovno blokirati na Facebooku jer mi je krv popio i htio se samo svađati, da kako mogu pisati protiv Bitcoina i predviđati pad, da ja ništa ne razumijem o tome, da cijena ide na milion usd, itd. Da bude gore, zbog takvog razmišljanja istu halvariju je prošao na dionicama 10 godina prije i nije naučio ništa iz toga. Šteta, ali zaista mi nije nikoga žao što je izgubio lovu, briga me.

Samo istina o Forexu
Smart is offline   Reply With Quote
Old 18.01.2019., 10:01   #1072
zlaper
Registrirani korisnik

Član od: 06.11.2011.
Poruka: 60

Zanimljivo je pratiti Bitcoin. U prosincu 2017 dostigao je cijenu od dvadesetak tisuća dolara, dok se danas njime trguje po cijeni od cirka 3.500 dolara. Misim da ćemo vrlo skoro svjedočiti raspletu priče, kako njegove tako i one ostalih kripto valuta.
Old 18.01.2019., 16:08   #1073
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.548

Citat:
Smart View Post

Kad kažeš da si izgubio par prijatelja jer si govorio protiv Bitcoina tada, evo ja mogu potvrditi da sam jednog našeg starog forumaša i dragog mi frenda morao doslovno blokirati na Facebooku jer mi je krv popio i htio se samo svađati, da kako mogu pisati protiv Bitcoina i predviđati pad, da ja ništa ne razumijem o tome, da cijena ide na milion usd, itd. Da bude gore, zbog takvog razmišljanja istu halvariju je prošao na dionicama 10 godina prije i nije naučio ništa iz toga. Šteta, ali zaista mi nije nikoga žao što je izgubio lovu, briga me.
Ma ja sam prijatelje stavio u navodnike, jer niti ti može biti, niti ti je ikad bio prijatelj, koji ne samo da ne želi saslušati tvoje mišljenje, nego zbog toga što je tvoje mišljenje suprotno njegovom ulazi u svađe, kako bi dokazao da je on u pravu.

Nitko od njih, kad je Bitcoin pao, nije rekao, vidi ipak si bio u pravu. Da sam te poslušao nebi izgubio hrpu love. Da bar to priznaju, bilo bi šanse da kod takvih maknem navodnike.
Old 18.01.2019., 17:56   #1074
Smart
Registrirani FX ovisnik

Smart's Avatar

Član od: 17.11.2005.
Prebivalište: Trading desk
Poruka: 8.790

U pravu si, možda sam i ja trebao napisati dragog mi poznanika, ne prijatelja. Pravi prijatelji kojih ima 5-6 su me ipak poslušali tada.

No i sam znaš da zajednica u kojoj živimo nikad neće nekoga pohvaliti, ali jao ti ga ako pogriješiš nešto, bilo to jednom od 50 puta, nahebo si. Što se tiče foruma, sjetim se da sam znao opako nahebat čak kad sam bio u pravu.

P.S. Sa obzirom kakva smo zajednica, stoga mi nije jasno kako Prpića do sada nisu nigdje razapeli ili možda jesu, ali ja to nisam vidio. Mislim, meni nije u interesu nigdje čovjeka ocrniti niti me briga, ali kad se samo sjetim kakvih gluposti je tada izjavljivao, smrkne mi se. Inače mi je bio drag lik prije toga, fin, pristojan, odmjeren, ali me tada podsjećao na ovog mog poznanika, forumaša, kao da su bili začarani nekom magijom?

Btw. Ja sam javno napisao članak Bitcoin Mania, sigurno se mnogi ovdje i sjećaju toga, pročitam je na stotine puta iz cijelog svijeta, pa opet nitko nije rekao, bravo, bio si u pravu. Jbga, to ti je to, ali ne treba mi nikakvo tapšanje po ramenu od drugih, to sam odavno naučio da ništa od toga. Nego, gledaj sebe i tko druge hebe. Tako je to nažalost.

Moj post iz 12/2017

Citat:
Smart View Post
...Potom je uslijedio onaj najbitniji val sa stotinama tisuća malih 'ulagača', te je samim tim cijena i podivljala u zadnjih mjesec, dva, kada je dosegla ovih trenutnih $16,000 do $20,000. Taj "fenomen" i moje viđenje ove cijele priče sam opisao u još jednom članku 08.12. nazvanom "Bitcoin mania", te tu završava svaka moja priča o bitcoinu i njegovoj 'vrijednosti'.

Btw. Samo ta dva članka sam posvetio bitcoinu. Možda ja griješim u svemu i možda sam potpuno pogrešno procjenio šta se događalo do sada, mislim na 2017 i šta bi se moglo dogoditi, ali eto, to sam ja i bitcoin. Iz mog dosadašnjeg iskustva što sam doživio u proteklih 15 godina, od kada se bavim isključivo špekulacijom.

Samo istina o Forexu
Smart is offline   Reply With Quote
Old 19.01.2019., 12:07   #1075
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Član od: 14.03.2003.
Poruka: 7.140

Neki ljudi se zaista nikad ni mrvicu ne mijenjaju.
Lola is offline   Reply With Quote
Old 19.01.2019., 16:03   #1076
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.189

Mijenja se onaj tko se ne mijenja.

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 19.01.2019., 19:01   #1077
Forexhr
Registrirani korisnik

Forexhr's Avatar

Član od: 29.04.2005.
Poruka: 324

Citat:
Forexhr View Post
Diže mi se kosa na glavi kad čujem da se kriptovalute zovu "digital assets". Imovina je vlasništvo nečega, a ne vlasništvo ničega. Kad netko kupi "kripto" on nije došao u posjed nečega nego se samo promijenio broj u bazi podataka. Tvrditi da je rezultat promjene brojeva u bazi podataka - imovina, je žešća glupost i pokazatelj kako je današnji financijski svijet totalno poblesavio. Uglavnom, ovdje je detaljno objašnjenje: https://youtu.be/DvUsyxfQgcs
Evo i hrvatske verzije videa, sa malo detaljnijim objašnjenjima: https://youtu.be/czr1XI7otYw
Old 19.01.2019., 21:16   #1078
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.548

Citat:
Forexhr View Post
Evo i hrvatske verzije videa, sa malo detaljnijim objašnjenjima: https://youtu.be/czr1XI7otYw
Zgodno objašnjenje....onako za pučkoškolce....u idealnom svijetu ili za 99 % ljudi u našem svijetu.

Simpatično mi je bilo kad je objašnjavan krug nastajanja kune.....kako se slučajno zaboravila kamata, koju nikad nitko ne može stvoriti, ali to je već neka druga priča.
Old 19.01.2019., 22:05   #1079
Forexhr
Registrirani korisnik

Forexhr's Avatar

Član od: 29.04.2005.
Poruka: 324

Citat:
Jumbo View Post
Zgodno objašnjenje....onako za pučkoškolce....u idealnom svijetu ili za 99 % ljudi u našem svijetu.

Simpatično mi je bilo kad je objašnjavan krug nastajanja kune.....kako se slučajno zaboravila kamata, koju nikad nitko ne može stvoriti, ali to je već neka druga priča.
U teoriji nema novca za kamatu, međutim kamata je samo naknada za posuđivanje, a iz čega slijedi da se u slučaju povlačenja svog novca naknada ne može platiti u stvarima, pravima, uslugama, vrijednosnim papirima i sl.? Naravno iz ničega, tako da kamata nije problem.

No tema je Bitcoin, pa nećemo o tome.
Old 18.02.2019., 09:54   #1080
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.189

Spominje se rast bitcoina ove godine...mišljenja?

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila