Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 20.09.2002., 20:38   #11
Neregistrirani korisnik

Poruka: n/a

ja osobno mislim da jednostavno treba nauciti osjetit kada se dogodi
kapitulacija stock marketa i to je to i tada treba kupovati dionice
svi ti chartovi grafovi indicatori mogu pomoci i fundamentalna analiza ima i puno dobrih stvari ali jednostavno postoje dobra razdoblja za dionice i losa i kad je dobro razdoblje rastu sve dionice bez obzira jesu li one losije ili slabije kad je lose sve padaju i to je to
u jednoj knjigi pise: KAD VJETAR PUSE I PURANI LETE
aj bit ce dobro sad nam slijedi dobro razdoblje na wallstrettu! ako bush ne zakuha
  Reply With Quote
Old 20.09.2002., 20:38   #12
Neregistrirani korisnik

Čuj malo sam ti pogledao AKLM i sve je to u redu.Nizak P/E,veliki ROE enorman rast prodaje i dobiti dobre preporuke analitičara ali jesi li primjetio da je beta(volatilnost) skoro 2.1 što znači da ako tržište u cijelosti padne za 1 dolar ti gubiš 2.1 dolara i obrnuto.Beta veća od 1 znači da je dionica rizična ali 2.1 mislim da je ipak previše.Što npr.kada bi se ponovo desili potresi od prije 2 mjeseca kada su Dow i Nasdaq masovno gubili na vrijednosti zbog gubitka povjerenja ulagača zbog afere WorldCom,Xerox i sl.U slučaju pada samo za 10% ti bi bio u gubitku 21% a da ne govorim o većim potresima koji su mogući ako dođe do rata sa Irakom.Moje je mišljenje da bi trebalo ući u tu dionicu ali samo na kratak rok i u slučaju velike promjene tržišta u cijelosti izaći van.
  Reply With Quote
Old 20.09.2002., 20:39   #13
Neregistrirani korisnik

pa naravno kratkorocno u dionicu AKLM nemoze se nista drzat dugorocno danas sve treba biti brzo na brzinu kupis cekas 2-3 tjedna uzmes 15-30% i to je to osjetis da je dionica overbought i izadjes iz nje i nadjes drugu koja je oversold i tako radis i uvjek imas stop sell order od 10 % od kupljene cijene nije vrijeme za drzanje dionica vrijeme je za TRADING!!! da li netko se bavi i shortiranjem na americkim burzama?

$$$$$$$$$$$$$$$$ JUUUUUUUUHHHHHUUUUUUUUUUU heheheh $kn$kn$kn$kn heh
  Reply With Quote
Old 20.09.2002., 20:39   #14
Neregistrirani korisnik

ma pusti betu daj treba bit brz nemoj gledat bas sve te pokazatelje pa nismo sada u nekoj skoli ovdje treba drukcije gledat nemoj bas te pokazatelje gledat TREBA OSJETIT DIONICU kada ona ima trend i iskoristit to maximalno
bit ce ok sljedecih 2 mjeseca ako nam bush nesto ne iskuha
  Reply With Quote
Old 20.09.2002., 20:42   #15
Neregistrirani korisnik

ima jedno pitanje nije vezano za americke burze nadam se da ce mi netko moci odgovoriti. cuo sam da postoji tecaj za brokera na ZSE moze li mi netko malo vise o tome reci ima li netko da je zavrsio taj tecaj i da li taj tecaj koristi isplati li se to zavrsiti ima li sanse da se nakon tog tecaja negdje radi u toj struci
zelio da mi neto malo vise napise o tome hvala!
  Reply With Quote
Old 20.09.2002., 20:42   #16
Neregistrirani korisnik

<BLOCKQUOTE class="ip-ubbcode-quote"><font size="-1">quote:</font><HR>Poslao cybertraderhr:
ma pusti betu daj treba bit brz nemoj gledat bas sve te pokazatelje pa nismo sada u nekoj skoli ovdje treba drukcije gledat nemoj bas te pokazatelje gledat TREBA OSJETIT DIONICU kada ona ima trend i iskoristit to maximalno
bit ce ok sljedecih 2 mjeseca ako nam bush nesto ne iskuha[/quote]
zašto OSJETITI, kad se sve može izmjeriti i lijepo pogledati graf-ove i oscilatore?
www.decisionpoint.com - imaš predviđanja DJIA (graf) na Chartspotlite by Carl Swenlin (nešto je i besplatno)??
  Reply With Quote
Old 20.09.2002., 20:43   #17
Neregistrirani korisnik

ispiti ti je vrlo jednostavan, literaturu možeš imati sa sobom, trebaš proučiti zakon vrijednosnim papirima preuzimanju i trgovačkim društvima to ti je najosnovnije ostalo je sporedno, sve skupa uz jako malo truda možeš to položiti istina i ne naučiš puno ali koliko vidim vjerojatno tebi i netreba puno više znanja nego što ga imaš. za posao u stuci koliko ja kužim nije neki problem da se naći, ali što će ti posao koji nosi neku ne pretjeranu veliku plaću ako tu istu možeš na dionicama zaraditi u jednom danu
  Reply With Quote
Old 20.09.2002., 20:43   #18
Neregistrirani korisnik

hvala ti Gorane za te informacije u vezi tecaja! reci mi ti si to zavrsio? to se nemoze zavrsiti samo ako imas 6 stupanj obrazovanja jel tako?
  Reply With Quote
Old 20.09.2002., 20:44   #19
Neregistrirani korisnik

Možeš,minimalni stupanj da bi uopće pristupio osposobljavanju je 6 stupanj.Tako bar piše u programu obrazovanja i uvjetima koje moraš ispuniti da bi pristupio tečaju.Preporučujem ti da pogledaš stranice Hrvatske komisije za vrijednosne papire jer tamo možeš preuzeti datoteku sa samim uvjetima i nastavnim programom.
  Reply With Quote
Old 20.09.2002., 20:45   #20
Neregistrirani korisnik

ako je netko od vas zavrsio taj tecaj moze mi malo jos vise o tome napisati zapravo me zanima najvise koliko vrijedi taj tecaj recimo ja to polozim i da li onda imas sanse da radis u nekom fondu ili u nekoj brokerskoj kuci ili neznam u toj struci znaci ako netko zna o tome i koliko to vrijedi poloziti samo nek pise zahvaljaujem se svakom!
  Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila