Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Crna Gora

Odgovor

Opcije na temi
Old 17.01.2007., 15:39   #1
anamix
Registrirani korisnik

Član od: 11.11.2006.
Poruka: 8
Default isplata novca iz CG

Je li tko od vas samostalno (ne preko skrbničkog računa) kupovao dionice u CG i nakon nekog vremena novac pokušao podići? Kako? Nova sam u ovoj priči i jasan mi je put uplate, no nitko od vas ne objašnjava kako ide isplata? Je li moguće stranim državljanima otvoriti račun u CG pa da nam brokeri tamo isplate novac ili je moguća uplata i na račun neke naše banke? Ima li tko kakva iskustva?
anamix is offline   Reply With Quote
Old 17.01.2007., 15:54   #2
movement
Registrirani korisnik

Član od: 13.09.2006.
Poruka: 75
Default Odgovor na: isplata novca iz CG

isto kao što ga uplaćuješ (swiftom sa svog deviznog računa na račun brokera u CG) - tako ga i dobijaš prilkom prodaje. samo pošalješ svom brokeru instrukciju za plaćanje na tvoj devizni račun. dobiješ novac za dan dva (zavisno koja je korespodentska banka), naravno umanjen za bankarske provizije (koje budu oko 1% mislim). znači, ne otvaraš nikakav račun u CG.
movement is offline   Reply With Quote
Old 17.01.2007., 17:44   #3
soky
Registrirani korisnik

Član od: 23.10.2006.
Poruka: 48

ovo je dobar topic, ja sam otvorio skrbnički u poba, al me deru sa naknadama mjesečni,tromjesečni, transakcije, i ko zna što več ne, preko kojeg brokera bise to moglo direktno raditi, koji su trenutno dobre brokerske kuće u cg i s kojima se može uopće direktno poslovati.hvala
soky is offline   Reply With Quote
Old 17.01.2007., 23:24   #4
tom2010
Registrirani korisnik

Član od: 08.09.2006.
Poruka: 6

VIP Broker

http://www.vipbroker.net/
tom2010 is offline   Reply With Quote
Old 18.01.2007., 09:56   #5
Fluid
Registrirani korisnik

Član od: 27.03.2006.
Poruka: 203

Ulaganje na taj način za fizičke osobe nije sukladno Zakonu o deviznom poslovanju.

Dakle, SWIFT-om iz RH nije moguće uputiti novac direktno na račun koji otvorite kod nekog brokera u CG. Tehnički je naravno moguće, no režimska kontrola svake banke bi trebala odbiti izvršenje takve transakcije, odnosno ukoliko i prođe, takva transakcija ostaje upitna za naredne kontrole HNB-a i deviznog inspektorata.

Jedini način za prenošenje novca je cash preko granice, što je za više od 3000 EUR carinski prekršaj.

Naravno da bi i povrat novca SWIFT-om trebao biti onemogućen ukoliko su sredstva isplaćena sa računa kod brokera u CG.

Ja se ne bih zezao sa svojom teško stečenom lovom.
Fluid is offline   Reply With Quote
Old 18.01.2007., 16:36   #6
soky
Registrirani korisnik

Član od: 23.10.2006.
Poruka: 48

dobra informacija radi dalje sa pobom, hvala
soky is offline   Reply With Quote
Old 19.01.2007., 23:27   #7
Pantera
Registrirani korisnik

Pantera's Avatar

Član od: 04.12.2006.
Poruka: 59

Točno, jučer sam pokušao uplatiti 3000 EUR na račun VIP brokera putem Hypo banke, zadao nalog i danas mi javljaju telefonom da fizičke osobe nažalost ne mogu kupovati vrijednosne papire u Crnoj Gori, to neime nije zakonski dozvoljeno. Kontaktirao sam direktno VIP brokera i rečeno mi je da hrvatski građani novac uplaćuju uglavnom iz Slovenije i BIH, međutim postupak očito nije legalan.
Pantera is offline   Reply With Quote
Old 19.01.2007., 23:49   #8
muro
Registrirani korisnik

Član od: 12.09.2006.
Poruka: 174

Legalno ili ne, jako veliki broj investitora iz RH je ovdje kod nas. Možda i većina!

Dobro ste došli, jer ste puno iskusniji i dosta učimo od vas!
muro is offline   Reply With Quote
Old 20.01.2007., 17:34   #9
Nikolica
ulagač amater

Član od: 19.01.2006.
Prebivalište: na pola puta
Poruka: 421

Citat:
Fluid
Ulaganje na taj način za fizičke osobe nije sukladno Zakonu o deviznom poslovanju.

Dakle, SWIFT-om iz RH nije moguće uputiti novac direktno na račun koji otvorite kod nekog brokera u CG. Tehnički je naravno moguće, no režimska kontrola svake banke bi trebala odbiti izvršenje takve transakcije, odnosno ukoliko i prođe, takva transakcija ostaje upitna za naredne kontrole HNB-a i deviznog inspektorata.

Jedini način za prenošenje novca je cash preko granice, što je za više od 3000 EUR carinski prekršaj.

Naravno da bi i povrat novca SWIFT-om trebao biti onemogućen ukoliko su sredstva isplaćena sa računa kod brokera u CG.

Ja se ne bih zezao sa svojom teško stečenom lovom.
Koristite još ovu godinu rezervne kanale, a od 01.01.2008. sve će biti legalno.
Old 22.01.2007., 11:47   #10
Fluid
Registrirani korisnik

Član od: 27.03.2006.
Poruka: 203

Nitko nije rekao da je ulaganje u v.p. CG za fizičke osobe iz RH nelegalno.

Legalno je, naravno, ali samo ako se ulaže preko skrbničkog računa otvorenog u RH.
Fluid is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila