Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Crna Gora

Odgovor

Opcije na temi
Old 13.06.2006., 20:56   #1
Mijo
Registrirani korisnik

Član od: 29.01.2005.
Poruka: 86
Default JGPK

Jel si netko odredio target za JGPK i koliki mu je ? Na koji nacin ste ga odredili ?
Mijo is offline   Reply With Quote
Old 13.06.2006., 21:01   #2
Pimpf
Registrirani korisnik

Pimpf's Avatar

Član od: 07.10.2002.
Poruka: 247
Default Odgovor na: JGPK

moj target je večji od 20 eur. odredio sam ga na temelj prihod od prodaje koji je večji od 120 miljuna eura. jasno je da grki vuču lovu van, pa nema profita. oćekujem da če to potrajat dok ne rješe "problem" s pifovima. nakon toga če znaćajno porast i dobit.

u kalkulaicija nisam uzeo potencjalne rezerve nafte i plina, koje bi komapnija mogla uskoro počet istraživat, a onda i iskorištavat. ako kaj bude od tog, samo nebo je granica.
Pimpf is offline   Reply With Quote
Old 14.06.2006., 09:24   #3
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Član od: 13.11.2005.
Poruka: 1.072

Kako mislis da ce se rijesiti "problem" sa pifovima ?
Oni nece da prodaju grcima svoj paket dionica ispod nominale 14.70, grci ne pokazuju nimalo volje da to kupe, iako im skupstine i vazne odluke koje trebaju donijeti propadaju. Jos uvijek nijesu poceli sa istrazivanjima nafte i gasa, i tu su dosli u mrtvi kut.
Da je npr. Lukoil kupio svojevremeno JGPK, sada bi cijena dionica bila reda velicine 50.00 E, dok ce ovi glupi i nesposobni grci unistiti ovakvu firmu.
Grci stimaju bilance, naduvavaju ulazne fakture i tako izvlace profit iz CG, no velika mi je zagonetka zasto ne reagiraju PIF-ovi i ne angazuju neovisnu revizorsku kucu koja ce malo "protresti" papire. Ovakva firma bi trebala isplacivati debele dividende, a oni posluju sa gubitkom ?!
Za male akcionare bi najbolje bilo da Helenik nekome proda JGPK, jer ce nas oni mrcvariti godinama dok nas ne izda strpljenje i prodamo svoje dionice.
boriss_com is offline   Reply With Quote
Old 14.06.2006., 09:54   #4
Vaernim
Registrirani korisnik

Član od: 26.04.2005.
Poruka: 184

Citat:
boriss_com
Za male akcionare bi najbolje bilo da Helenik nekome proda JGPK, jer ce nas oni mrcvariti godinama dok nas ne izda strpljenje i prodamo svoje dionice.
Mene izdalo strpljenje i prebacio veći dio JGPK u PUTE. Za sad trljam ruke
Vaernim is offline   Reply With Quote
Old 14.06.2006., 10:00   #5
Pimpf
Registrirani korisnik

Pimpf's Avatar

sam se vrati navrjeme natrag. s dva trajekta, pute ne može još dugo rast. jgpk je prića na dug rok, al s potencial rasta od nekoliko puta na tekoč tržišna cjena.
Old 14.06.2006., 13:01   #6
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Exclamation Odgovor na: JGPK

PUTE idu na 5.00 minimalno. Samo nekretnina imaju da dostignu nominalu. To su 2 putnicka i jedan ro-ro brod, a ne trajekti. No vi ocito ne poznajete ono o cemu diskutirate. Za ostale pogledajte moje postove o PUTE.
Old 14.06.2006., 13:10   #7
Pimpf
Registrirani korisnik

Pimpf's Avatar

Onda još gora. Znač ne zarađuju na prevoz auta u Italija. Onda još gore. Kaži ti meni kolko je prodaja za prošla godina kod Pute, a kolka trenutna trž. kapitalizacija, pa čemo to usporedit sa sektorom. Onda ćemo tek vidjet ima li to šanse za 5.
Old 14.06.2006., 15:18   #8
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Ne mogu da vodim raspravu na ovom nivou.
Zadrzi svoje misljenje i to je OK.
Za ostale, jos jednom, neka pogledaju moje postove o PUTE i bilanse za 2003, 2004. Bilanse za 2005 cu imati pocetkom sedmog mjeseca. Naravno i licno sam izvrsio uvid u spise /registraciju, opterecenja imovine-nema ih i dr./. Takodje stjecajem poslovnih okolnosti boravim U CG, pa jako dobro znam prilike u tamosnjim firmama.
Za meni su PUTE neupitni, kao i njihova vrijednost!
Firma ima vrijdne nekretnine na atraktivnim lokacijama, 3 broda, nije opterecena hipotekama i kreditima, pozitivno posluje, drzava ima 51% akciskog kapitala, kupac ce svakako morati kupovati za berzi.
Prodaja iz npr. 2004 je bila 3 puta veca nego SADASNJA trz. kapitalizacija. Za 2005 prodaju nemam taj podatak. Za I kvartal 2006 su povecli prevoz putnika za 50%, a automobila za 33%. Znaci uspon u poslovanju. Ponavljam to je jednici izlaz CG u svijet.

Sta ne stima, molim te prosvijetli me!?
Old 14.06.2006., 15:25   #9
Pimpf
Registrirani korisnik

Pimpf's Avatar

ma sve to ljepo i nekretnine i brodovi.

mene kao dijoničar zanima dal je onda fundamentalno podcjenjena u odnos sa sličnim kompanija. mene ne zanima likvidacja firme, pa što kome ostane nego njezina relativna vrjednost.

ako se druge slična firma relativna trguju na 10 EUR, onda i za Pu<te ima rezona da ide na ta cjena, a svakako na 5 eur, ako ne, onda nešto ne štima. Pritom nije bitna jel firma iz CG il ne, nači čemo mi barem tri slićna firma na Bloomberg da uporedimo.
Old 14.06.2006., 15:32   #10
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Ja sve ovo pricam u svijetlu nastupajuce privatizacije i moj zakljucak je:
BUDUCI KUPAC IMA INTERESA DA DIONICE PUTE PLATI min 5.00. I zato ti govorim o imovini, nekretninama, poslu u uslonu HOCU DA KAZEM - SUPSTANCA JE TU.
Sta ce posje toga biti sa firmom cu ti reci kad budem doznao ko je kupac, kakvi su njegovi planovi, dokapitalizacije firme... i dr.
Daleko je CG od Bloomberg i firmi koje mozes pronaci tamo, pa svaka vrsta poredjenja sa tim nece dati prave zakljucke, mislim.
Ipak smo na istom fonu s tim sto ja govorim o periodu od najduze 1 godina, a ti o 3-5 godina.
E, da ovo je tema O JGPK a ne o PUTE tako da zavrsavam sa ovim
Odgovor

Opcije na temi

Pravila