Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 04.02.2017., 17:57   #31
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221
Default Odgovor na: 2017-zabave nikad dosta?

"Nobody wins in a trade war", said China's President Xi Jinping in a speech at the recent Davos forum.
And if history is anything to go by, then he is right.
In the aftermath of the Great Depression, the US Congress slapped tariffs on all countries that shipped goods to America in an effort to shield US workers.
It was called the Smoot-Hawley Act, named after two Republican Congressmen.
Other countries retaliated with their own tariffs, a trade war ensued and global trade fell by 66%, dragging down the world economy with it. Some economists argue this made the Great Depression last much much longer than it needed to.
Sometimes history, and not economics, is the best teacher.
Old 04.02.2017., 19:17   #32
Goldman
Registrirani korisnik

Član od: 26.01.2011.
Poruka: 1.428

Ne znam ja mislim da su sanse za odredjene tenzije koje ce se preliti na realnu ekonomiju vrlo visoke.

Uzmi u obzir da je Trump do sada sve sta je obecao i krenuo ispunjavati koliko god ta obecanja bila suluda (na neki nacin to mu i je glavni dio marketinga), a jedno od obecanja su bile i tarife na kineske proizvode.

Naravno da trgovinski rat nitkome ne donosi dobro ali isto tako naravno da predsjednik Kine koja je trenutno u boljem polozaju tako nesto izgovara dok Trump vrlo otvoreno napada.

USA Kini svake godine transferira preko 400 miljardi dolara mislim da ce Trump bezobzira na posljedice inzistirati da se ova situacija promjeni, a s druge strane nisam siguran da ce Kina to samo sutke prihvatiti narocito s obzirom da Xi Jinping ima svoju unutarnju borbu za vlast u Kini.

Ima tu i drugih situacija radi kojih bi se klonio svega vezanog za sirovine i oslonjenog na Kinu koji nisu direktno povezani s ovim..mislim vec neko vrijeme napraviti poduzi post kao Geene ali sam lijen...ukratko unutarnje disbalance Kine su ogromne, a vec odavno su pretekli USA po potrosnji vecine sirovina.

More than half of Chinese infrastructure investments have “destroyed, not generated” economic value as the costs have been larger than the benefits, according to researchers at Oxford university, a finding that will fuel debate over the viability of China’s infrastructure-heavy growth model.

“Far from being an engine of economic growth, the typical infrastructure investment fails to deliver a positive risk-adjusted return,” the paper found.

“Poorly managed infrastructure investments are a main explanation of surfacing economic and financial problems in China. We predict that, unless China shifts to a lower level of higher-quality infrastructure investments, the country is headed for an infrastructure-led national financial and economic crisis.”

"China spends more on economic infrastructure annually than North America and Western Europe combined," according to the report published on Wednesday.
Old 04.02.2017., 19:28   #33
Goldman
Registrirani korisnik

Samo razmisli malo o ekonomiji samnjujucih povrata s obzirom na to koliko su investirali u infrastrukturu zadnij 10-20g. naravno da su prve investicije imale snazan pozitivan utjecaj na ekonomiju i naravno da svaka nova investicija ima sve losiji utjecaj i povrat, a vec su u negativnom teritoriju, a da bi se prica nastavila svake godine im trebaju sve vece investicije i sve vece zaduzivanje uz sve negativniji rezultat.

Povijest nas je naucila da sto duze odgadjas rebalansiranje ovakvih pormecaja ne dolazis do rijesenja problema vec samo do veceg problema kada realnost pokuca na vrata.

Takodjer osobno sam poprilicno siguran da Trump nece dopustiti da USA transferira preko 400 miljardi dolara Kini svake godine, a da li ce to postici dogovorom s Kinom ili otvorenim trgovinskim sukobom to je vec upitno ali u svakom slucaju ce Kina morati prihvatiti losije uvjete nego sta je imala do sada.
Old 04.02.2017., 19:50   #34
Goldman
Registrirani korisnik

https://www.bloomberg.com/news/artic...-fire-in-china

China has “recklessly built a system that’s going to need to restructure and that just so happens to be metastasizing right when Trump becomes elected,” Bass told Bloomberg Television’s Erik Schatzker on Wednesday. “This is a fire that’s been smoldering and it’s now starting to burn, and Trump is just more gasoline.”

Imposing tariffs on Chinese imports could have “profound consequences” for the nation’s economy, where credit over the last 18 months has grown by $6.5 trillion while deposits expanded just $3 trillion.

Trump tweets on China:

Did China ask us if it was OK to devalue their currency (making it hard for our companies to compete), heavily tax our products going into their country (the U.S. doesn't tax them) or to build a massive military complex in the middle of the South China Sea? I don't think so!

Countries charge U.S. companies taxes or tariffs while the U.S. charges them nothing or little.We should charge them SAME as they charge us!

Svatko mora svoje odluke donositi ali moje misljenje je da Kina mora restrukturirati svoju ekonomiju i nacin rasta, a da ce Trumpovi potezi ubrzati ovu situaciju.
Old 04.02.2017., 19:52   #35
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221

Prvo i osnovno,Trump jest laprdalo ali i biznismen.I to očito dovoljno dobar kad je milijarder.Jedno je pokazivati mišiće muslimanima i Iranu,Kanadi ili Meksiku a drugo Rusiji i posebno Kini.
I zar ima neki političar koji je ispunio sva svoja obećanja?Ja ne znam za takvog.

Drugo,zašto se odreći ogromnog kineskog tržišta?Kažu da će trećine potražnje za zrakoplovima u svijetu pokupiti Kina,za vozila još i više.

Treće,radna snaga u Kini je sve skuplja,ima čak i nedavnih primjera da se proizvodnja seli natrag u USA iz Kine,jača srednji sloj,uslužni sektor i konzumerizam,opet je tu USA industrija najjača i dugoročno će profitirati.

A to da Kina ima problema...ima svakako,koliko može trajati guranje pod tepih ne znam.

Slažem se da će Trump zahtijevati neke nove povoljnije ustupke,uvjete,zato i pravi galamu,ako ništa drugo da se zaustavi negativan trend,iako koliko vidim,prošlogodišnji balance je sad na levelu iz 2012,2013 godine...
https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c5700.html
Old 04.02.2017., 20:01   #36
bepina
Registrirani korisnik

bepina's Avatar

Član od: 28.02.2007.
Poruka: 1.412

Hoće li trajati cijeli mandat ili će ga CIA dekapitirat? Vrije cijela Amerika, a glogoji i u UK i u Australiji....
bepina is offline   Reply With Quote
Old 05.02.2017., 00:22   #37
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Citat:
Goldman View Post
Takodjer osobno sam poprilicno siguran da Trump nece dopustiti da USA transferira preko 400 miljardi dolara Kini svake godine, a da li ce to postici dogovorom s Kinom ili otvorenim trgovinskim sukobom to je vec upitno ali u svakom slucaju ce Kina morati prihvatiti losije uvjete nego sta je imala do sada.
Pa Amerika uvozi robu koju želi a izvozi zelene papire sa slikama mrtvih predsjednika, što ju jako malo košta. Neka bude sretna dok to traje. Doći će i zelenim papirima jednom kraj.

Opcije na temi

Pravila