Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Gospodarstvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 12.02.2017., 23:14   #591
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.133
Default Odgovor na: Hrvatski turizam

Citat:
uskok View Post
Golfu nema mjesta na Mediteranu.

Ljudi dolaze na plavi Jadran ne samo na kupanje, sunčanje i bogatog švedskog stola nego i zbog kulturne dimenzije, baštine uklesane u kamenu i načina života koji je time uvjetovan.

Treba to očuvati jer će, kako se u svijetu baština sve više devastira, budućim turistima naša obala biti sve privlačnija. To je jedna od rijetkih komparativnih prednosti koje Hrvatska ima.
Ne mogu se složit. Kamen, sunce i more nisu ponuda koja može privući turiste u obimu kakvog želimo. Pritom ne mislim da trebamo srušit zaštićene kulturne objekte, već da treba podržati one koji imaju viziju razvoja grada nudeći dodatan sadržaj na obostranu korist. Split trenutno nema što ponuditi osim šetnje po rivi, galerije Meštrović, muzej grada Splita i podrume na što se zajedno izgubi 3 max 4 sata pa ispadne da je akvarij u Solinu (80kn ulaz, u 20min ga prođeš cijelog) i froggyland među top5 turističkih lokacija. Što je tužno, s tim da do prije par godina nisu ni postojali.

Ni kupanje na prenapučenim i loše uređenim plažama nije neki užitak. Ako ih ogradiš kako bi smanjio gužvu - prosvjedi, obala je narodno dobro, građani se imaju pravo kupat na obali. Ako ih ideš urediti - opet prosvjedi, devastacija obale.

Zatim isti taj koji je prosvjedovao ode turistički u Dubai (valjda da bi se tamo zgrađao devastaciji obale), prije toga je bio u Londonu vozit se u London eye i posjetit madame tussaud, sve odreda znamenitosti stare 2000 godina.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Old 04.02.2019., 12:26   #592
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 819

Zanimljiv članak na temu
https://www.tportal.hr/komentatori/c...-foto-20190204
go is offline   Reply With Quote
Old 04.02.2019., 20:02   #593
prof
Registrirani korisnik

prof's Avatar

Član od: 19.09.2006.
Poruka: 3.782

Komentari ispod članka zorno oslikavaju strukturu koju je vrlo teško razbiti. Ova država u puno područja ima svoje interesne skupine. I naravno da ih nije briga za one druge. Samo žešći vanjski šokovi prisiljavaju kompletnu ekipu u državi da malo razmisli. Što veći šok, to bolje. Milanović je tu stvarno nesvjesno briljirao sa "slučajnom državom".
Odgovor

Opcije na temi

Pravila