Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Poduzetništvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 29.09.2016., 15:13   #11
Mikey
Registrirani korisnik

Mikey's Avatar

Član od: 27.04.2006.
Poruka: 4.058
Default Odgovor na: HUBER

geene nek ti posudi svojih 150 milijuna koje ljubomorno čuva...
I za početak, Master će ti to isto potvrditi - uzmi si bar 2 do tri direktora da imaš, da ti ne usfali...hahaha

Sorry geene malo si me nasmijao...
Naravno što više imaš novaca to bolje ali bolje krenuti sa minimumom.
Meni se to tako čini...

Tražim iskusnog forumaša / poduzetnika / knjigovođu, s iskustvom u poduzetništvu, ulaganju u dionice preko d.o.o.-a. i(li) knjigovodstvu.Kontakt na p.m.
Mikey is offline   Reply With Quote
Old 29.09.2016., 17:10   #12
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Član od: 18.07.2005.
Prebivalište: Penthouse apartment
Poruka: 4.710

Drago mi je sto sam te nasmijao, ali i dalje ne znam sto je smijesno. Ja pisem o nekom krnjem konceptu pokretanja slicne price, a kolega pise samo o aplikaciji. Jos kad se pocelo pricat o Uberu dao sam si truda i procitao dosta materijala o samom poslovnom modelu kao i mozebitnom vrednovanju istog od strane trzista. Ideja je nacelno jednostavna, ali realizacija nije. Zar stvarno mislite da je ovaj forum prvo mjesto gdje se netko zapitao zasto se ne kopira taj model?
Uostalom, Uber je u RH prisutan, probajte pa cete vidjeti kako stvari stoje.
Sto se novaca tice mogu reci da u bliznjoj okolini nemam nikoga tko je pokrenuo ozbiljan, odrziv i unosan posao sa svega par tisuca kuna. Ima dosta onih koji se hvale da jesu, ali uvijek zaborave napomenuti lovu koja im kapne od babe ili striceva, jer to se valjda ne broji.
Nema potrebe da vodimo raspravu.
Vama je to izgleda samo aplikacija, zakup servera i nesto sitno para. Iskreno zelim da uspije onome tko zeli krenuti na taj nacin, ali sigurno nece moci doci do Uber razine poslovanja ukoliko nece imati kapitala.
Pozdrav i svako dobro!
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
geene is offline   Reply With Quote
Old 29.09.2016., 18:19   #13
adacta
rich one

adacta's Avatar

Član od: 17.07.2004.
Prebivalište: www
Poruka: 1.093

ok, polako, polako.

Ajmo onda pretpostaviti da je 3 miliona kuna (400 000 EUR) više nego dovoljno.

Ajmo se skupiti nas deset svaki sa 40 000 EUR-a i osigurati si dugoročno profitabilan posao.

Mnogo bolji od ulaganja u turističke dionice sa 2 % prinosa.

...a velike su šanse da bi dobili i barem 50 % poticaja od EU fondova.

U tom slučaju trebalo bi nas 10 svaki sa cca 10-20 000 EUR-a i imamo HUBER.

Dali je moguće skupiti 10 Hrvata koji zajedno stvaraju drušveno koristan proizvod, 100 % pošten i legalan posao, koji bi omogučio niže cijene taxi usluge i da 100 % poreza ostaje u RH ?

Ako je netko za, neka se javi u pp.
adacta is offline   Reply With Quote
Old 29.09.2016., 21:40   #14
Mikey
Registrirani korisnik

Mikey's Avatar

Ovako, javi se kod ovog mladića...
https://www.linkedin.com/in/viktormarohnic

Valjda je u New Yorku a možda povremeno i u Zagrebu...pošto i ovdje imaju stalno posla i ured, familiju itd...

Poruči samo lijepo da sam ti ja njega preporučio i da ga nisam zaboravio a nadam se ni on mene.
Mikey sa foruma Mojnovac. Sjetit će se on...ako dobro napne vijuge...
Uguglaj i njegove stavove po medijima zadnjih godina...imaš podosta...

Pozz adacta... Ništa te ne košta pitati...Novaca imaju a i znanja sigurno...
A Viktor ti može reći i što su sve radili i puno godina prije i za koga...koliko novaca su i kad trebali/prikupljali za što i za koje projekte...

Ideja ti je slična kao i moje zamisli, možda ih ima zapisanih i ovdje na forumu, prijašnjih godina...

Nitko ni ne kaže da ćeš ili moraš baš kopirati UBER...

i geene - brez zamere...

Tražim iskusnog forumaša / poduzetnika / knjigovođu, s iskustvom u poduzetništvu, ulaganju u dionice preko d.o.o.-a. i(li) knjigovodstvu.Kontakt na p.m.
Old 30.09.2016., 02:14   #15
Mikey
Registrirani korisnik

Mikey's Avatar

https://en.wikipedia.org/wiki/Uber_(company)

https://en.wikipedia.org/wiki/Travis_Kalanick
Nije loše za 4 banke čovjeka...
(To vam je to što Viktor u nekom mediju u HR navodi...veliko ogromno tržište kao USA, dostupnost kapitala je nevjerovatna i onda kvalitetan rad...)

Rizici su naravno pobuna taksista širom svijeta kao i kod nas...itd.
Ali ''dok jednom ne smrkne, drugom ne svane'' što se kaže...

Večeras je bila ista tema o Uberu i u ''Provjereno'', Nova TV - pa gledajte ako niste.

Rizici postoje, upitno je što i države ili gradovi i slični svi skupa nisu još sigurni što i kako. Jednima ok, drugima nije itd. Negdje ih zabranili, negdje nisu...

No to je isto kao i kod vozača i srednjih prometnih škola i sada priznavanja svega toga i novih propisa. Vozačke, EU, propisi i tko zna što ne. Pitajte ako imate kojeg profi šofera što se događa kod nas u HR.

Zakoni su ionako izmišljeni zna se za koga...i kome na štetu.
A bome se zna i tko ih donosi...

Uvijek, ali uvijek će se bitke na najrazličitijim životnim područjima voditi.
Naravno da u procesu neki mogu i poginuti pa valja uvijek biti na oprezu.

Što je najbitnije i najveća fora taj tip uopće koliko brzinski vidim nije ponudio a niti izmislio ama baš ništa (posebno) novo?!
Što se tiče čistog normalnog taxiranja ili čime ga već smatraju...iznajmljivanja vozila ili whatever.

A mi se mučimo i patimo a vidi ovome miljarde ko petit beura ih ima.
A geene skupa s nama danonoćno u patnji, grizemo nokte, živci na ringišpilu a za šta - za niš ili siću...

Odgovor

Opcije na temi

Pravila