Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Poduzetništvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 07.04.2013., 14:24   #11
mahniti
Pohlepni korisnik

mahniti's Avatar

Član od: 14.05.2006.
Poruka: 2.378
Default Odgovor na: Offshore (vs. jdoo)- gdje, kako, prednosti i mane

Citat:
labelo View Post
Moze li tko biti malo konkretniji. Ako se vec netko interesirao za ovo da podjeli saznanja bill bi predivno. Moze i s linkovima , pa da okupimo to sve na jednom mjestu.
Pa evo, mislim da je od prvog posta do danas jedna stvar postala jasna: na Cipru ne otvarati offshore firmu
Old 07.04.2013., 22:31   #12
paolina
Registrirani korisnik

Član od: 10.04.2007.
Poruka: 803

Ma ne, otvoris marketing agrenciju i onda ju na vrijeme i s voljom prodas ciparskim partneru. Pozdrav
paolina is offline   Reply With Quote
Old 08.04.2013., 15:31   #13
tripz0r
Registrirani korisnik

Član od: 08.04.2013.
Poruka: 6

Koliko sam ja istraživao, po meni je najbolje otvoriti LLC u Delaware. $550 poreza godišnje, ako ne radiš na američkom tržištu. Za ostale države ih boli briga, prijavi šta imaš, porez ti neće narasti.

Ja sam još uvijek u procesu istraživanja detalja vezano za LLC taj, inače sam iz BiH i planiram da otvorim LLC iz razloga da bih izbjegao ogromne poreze koji su kod nas preko 60-70%, a pored toga plaća se na početku mjeseca, pa klijent ne plati 3 mj. a ti za sva ta 3 moraš unaprijed....

Ono što planiram jeste preko agencije da otvorim LLC ispašće me oko 1000eura sve to, i da poslujem normalno u BiH, SR, HR. Koliko sam se ja raspitao svi su rekli da je to sasvim moguće i da dosta ljuti ako radi (posebno jer se radi o IT uslugama, marketing i sl.) jedino što bih trebao da platim državi jeste 10% do 20% max. porez na lični dohodak.
tripz0r is offline   Reply With Quote
Old 09.04.2013., 09:09   #14
mahniti
Pohlepni korisnik

mahniti's Avatar

Citat:
tripz0r View Post
Koliko sam ja istraživao, po meni je najbolje otvoriti LLC u Delaware. $550 poreza godišnje, ako ne radiš na američkom tržištu. Za ostale države ih boli briga, prijavi šta imaš, porez ti neće narasti.

Ja sam još uvijek u procesu istraživanja detalja vezano za LLC taj, inače sam iz BiH i planiram da otvorim LLC iz razloga da bih izbjegao ogromne poreze koji su kod nas preko 60-70%, a pored toga plaća se na početku mjeseca, pa klijent ne plati 3 mj. a ti za sva ta 3 moraš unaprijed....

Ono što planiram jeste preko agencije da otvorim LLC ispašće me oko 1000eura sve to, i da poslujem normalno u BiH, SR, HR. Koliko sam se ja raspitao svi su rekli da je to sasvim moguće i da dosta ljuti ako radi (posebno jer se radi o IT uslugama, marketing i sl.) jedino što bih trebao da platim državi jeste 10% do 20% max. porez na lični dohodak.
Mali problem je što je u RH porez na dohodak 25, 35 ili 40 posto, ovisno o iznosu (s tim da se ova najviša stopa dosegne jako lako, riječ je o 80000 kn ako se ne varam). Pa ti onda plati 1000 EUR za osnivanje firme, pa 550 dolara godišnjeg poreza, pa još 40% poreza na dohodak izvana.

Moguće da sam fulao neku brojku, ispravite me ako jesam, ali znam da kad sam davnih dana to gledao da je bilo toliko daleko od isplativosti i razuma da sam odmah odustao.
Old 09.04.2013., 10:47   #15
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.739

Ako pričate o firmi u offshore varijanti čemu onda uopće spominjati kategoriju dohotka? Ili si dobit iz offshore firme misliš u RH (ili BiH) isplaćivati kao plaću??
Old 09.04.2013., 15:22   #16
mahniti
Pohlepni korisnik

mahniti's Avatar

Citat:
urta View Post
Ako pričate o firmi u offshore varijanti čemu onda uopće spominjati kategoriju dohotka? Ili si dobit iz offshore firme misliš u RH (ili BiH) isplaćivati kao plaću??
Čovjek je spomenuo, ja sam komentirao. Ali činjenica je da je najveći problem s offshore firmom doći do dobiti ostvarene kroz takvu firmu. Uopće ne znam što bi tu bilo legalno po hrvatskim zakonima.
Old 09.04.2013., 15:43   #17
britak
Registrirani korisnik

Član od: 09.04.2013.
Poruka: 2
Shock! Odgovor na: Offshore (vs. jdoo)- gdje, kako, prednosti i mane

Citat:
mahniti View Post
Čovjek je spomenuo, ja sam komentirao. Ali činjenica je da je najveći problem s offshore firmom doći do dobiti ostvarene kroz takvu firmu. Uopće ne znam što bi tu bilo legalno po hrvatskim zakonima.
Morao sam se registrirati jer i ja ovo planiram i ne kužim o čemu pričate vi ovdje. Pa što će vam "osobni dohodak" u Hrvatskoj?

Primjer kako se to treba raditi:

1) offshore tvrtka oprihoduje 1 000 000kn
2) na računu tvrtke nalazi se taj novac na koji se ne plaća porez - logično
3) vlasnik ima poslovnu kreditnu karticu
4) vlasnik kupuje auto - na tvrtku, kupuje hranu - na tvrtku, kupuje stan - na tvrtku.
5) vlasnik diže novac na bankomatu (bilo kojem) s tvrtkinog računa

To kako će tvrtka riješiti te troškove u Hong Kongu ili gdje je već registrirana nije problem hrvatske porezne uprave. Dakle, jedino što se plaća je porez koji se inače plaća pri kupnji npr. pdv, no na to ne utječemo

Dakle, vlasnik ima 0kn prihoda, ništa na sebi, a koristi sve što je u vlasništvu njegove tvrtke Naravno, ovaj sistem radi samo ako se bavite online poslovanjem i ako vam sjedište u Hrvatskoj nije potrebno za suradnju s partnerima. Ne preporučuje se za suradnju s drugim tvrtkama.

Sad bih volio da netko objasni neko istraživanje na temu najboljih odredišta te prednosti i mana
britak is offline   Reply With Quote
Old 09.04.2013., 16:07   #18
mahniti
Pohlepni korisnik

mahniti's Avatar

Citat:
britak View Post
Morao sam se registrirati jer i ja ovo planiram i ne kužim o čemu pričate vi ovdje. Pa što će vam "osobni dohodak" u Hrvatskoj?

Primjer kako se to treba raditi:

1) offshore tvrtka oprihoduje 1 000 000kn
2) na računu tvrtke nalazi se taj novac na koji se ne plaća porez - logično
3) vlasnik ima poslovnu kreditnu karticu
4) vlasnik kupuje auto - na tvrtku, kupuje hranu - na tvrtku, kupuje stan - na tvrtku.
5) vlasnik diže novac na bankomatu (bilo kojem) s tvrtkinog računa
LOL. A sad evo kako to funkcionira u realnosti.

1) offshore tvrtka oprihoduje 1 mio kn.
2) plaća se porez offshore državi. Manji nego u nas, ali se plaća.
4) vlasnik ne može registrirati taj auto u hrvatskoj
4.1) vlasniku dolazi porezna i pita ga otkud mu lova za stan.
5) vlasniku porezna prisilno naplaćuje porez po najvećoj stopi plus kazna.
Old 09.04.2013., 18:10   #19
adacta
rich one

adacta's Avatar

Član od: 17.07.2004.
Prebivalište: www
Poruka: 1.093

2) plaća se porez offshore državi. Manji nego u nas, ali se plaća.

4.1) vlasniku dolazi porezna i pita ga otkud mu lova za stan.

2.) negdje se plaća 0 a negdje do 1 %
4.1) NItko ne zna tko je vlasnik firme koja je kupila stan i dala ga u najam nekome tko može, a i ne mora biti vlasnik.

nijedna zemlja u kojoj je offshore registriran, na poziv prezne uprav neće odati ima vlasnika, eventualno za zahtjev suda samo ako je bio počinjen teški zločin
adacta is offline   Reply With Quote
Old 09.04.2013., 20:22   #20
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.739

Evo svježeg skandala na tu temu, iscurili silni podaci o offshore računima, epilog se još čeka. Da su naši novinari sposobni za išta osim žutila već bismo odavno znali tko je i gdje zamračio silne HR milijarde. Baš me zanima kako će, recimo Nijemci, riješiti svoje utajivače...

http://www.cbc.ca/news/world/story/2...data-leak.html

Opcije na temi

Pravila