Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Poduzetništvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 07.09.2010., 20:26   #11
pochetnik
Korisni ovisnik

pochetnik's Avatar

Član od: 04.06.2006.
Prebivalište: Zabreg
Poruka: 1.030
Default Odgovor na: Poslovna partnerstva, business anđeli...

vrijeme velikih zarada na SMS porukama je prošlo ili je pri kraju
Aplikacije kakve spominje kolega exon su stvar koja postoji i koristi se već godinama
glavni problem nije aplikacija, već 2 stvari
1. konekcije na operatora mobilne telefonije ( ako ne direktno - sad je nekome tko starta gotovo nemoguće, zbog naknada koje su cca 10k eura samo za "dobar dan", onda morate preko posrednika )
2. baza podataka - morate imati korisnike koji su dali privolu da im šaljete poruke. to nije lako skupiti, tj. možete se reklamirati samo onima koje imate u bazi, a bazu treba stvoriti ili kupiti, što traje i košta

Ali dobro da se počelo pisati o poduzetništvu....
Old 08.09.2010., 08:49   #12
exonLP560
Registrirani korisnik

exonLP560's Avatar

Član od: 06.08.2009.
Prebivalište: Croatia
Poruka: 42

Ako nekoga zanima nešto neka postavi konkretno pitanje.

1. Konekcija na gateway je najmanji problem i košta ca $10,000 USD i uključuje 500,000 sms poruka. Poruke se unaprijed plaćaju - i što ih više kupiš dobiješ bolju cijenu. Postoje tvrtke koje su specijalizirane za ovakve poduhvate, a ni jedna se ne nalazi u Hrvatskoj. Najbolji gateway koji je meni poznat nalazi se u Južnoj Africi. Poruke stižu trenutno i šalje ih oko 120 u sekundi.

Malo je veći programerski zahvat spojiti svoju platformu na gateway.

2. Ovaj software je napravljen da bi omogućio lakšu komunikaciju između posla i klijenta. Svakog svog klijenta možete i smijete kontaktirati putem sms poruke, čak dapače, manje mu smetate nego da ga zovete na telefon.

Glavna zadaća ove usluge bila bi da olakša komunikaciju a zatim da se po potrebi koristi u marketinške svrhe, postprodajne svrhe itd.

Na žalost (ili na sreću) ovakva aplikacija se ne može kupiti i ne postoji. Nekoliko tvrtki u svijetu ima nešto slično, ali je svaka različita - i sami su napravili aplikaciju, tj. njihovi programeri, kao i moji programeri (ja nisam IT stručnjak). Možete tražiti neku tvrtku da vam izradi ovakvu aplikaciju ali to nikako ne preporučujem jer tada nemate kontrolu. Znači, najbolje je da je napravljena "u kući" od vlastitih programera.

To nije prozor u koji upišete poruku i broj pa šalješ, već ima stotine inteligentnih opcija da olakšaju rad, koje se na prvi pogled ne vide...

Vidim da ima interesa za ovakvim poslom, i da li je to moguće napraviti s 20,000€, pa tko želi takvo nešto evo par savjeta:

Ako vas zanima nešto konkretno pitajte. Što se tiče opisanog projekta mogao bih o njemu održati prezentaciju u trajanju od 8 radnih sati

Iako je razvijen do beta faze i testiran uživo još uvijek skuplja prašinu a evo i zašto:

Naravno da postoje neke mogućnosti i moguće je to napraviti. Ja ne bih ulazio u ovaj projekt s 20,000€ jer nema postojeće tržište i zato iziskuje daleko više napora od onih projekata/poslova koji ga imaju.

Znači, ovim poduhvatom se stvara nova navika kod ljudi a to nikada nije jednostavno. Potrebno je puno truda (čitaj: novaca) da se postigne kritična masa kada će ova usluga postati "must have" za sve uslužne djelatnosti. Novac je potreban za period kada će serveri i ljudski resursi laufati u prazno

Razlog zašto ga ja nisam pokrenuo je isključivo osobne prirode jer radim po principu da stvorim posao i zatim ga prodam. Nemam vizionarskih sklonosti već čisto poduzetničkih

Zašto? Kada postane "must have" tada će se pojaviti novi igrači (čitaj: investitori) i iskoristiti tada već stvoreno tržište. Znači, ako ne možeš napraviti kako treba - nemoj raditi.

Mogućnosti tipa testova inteligencije preko sms-a, idiotskih nagradnih igri i kojekakvih izmišljotina nisu moj stil iako je dokazano da se i tu može dobro zaraditi

Dolje u prilogu su neki screen šotovi ranijih verzija namijenjenih autoservisima, za vrijeme testiranja... trenutne su daleko naprednije ali neka ostanu tajna, za sada.
Priloženo
File Type: jpg C-login640.jpg (22,9 KB, otvoreno 20 puta)
File Type: jpg C-CustomerSearchxx640.jpg (73,2 KB, otvoreno 22 puta)
File Type: jpg C-PickUp640.jpg (71,2 KB, otvoreno 16 puta)
File Type: jpg 1Start-BETA-Pick-up-cestovna_verzija-800px.jpg (100,6 KB, otvoreno 20 puta)
Old 08.09.2010., 09:52   #13
exonLP560
Registrirani korisnik

exonLP560's Avatar

Dalje... neke druge mogućnosti koje se mogu izvesti za puno manje novca.

Usluga za agencije nekretnina.

Agencija prodaje kuću i stavi natpis ispred kuće "prodaje se" i broj na koji pošaljete sms.

Prolazite pored kuće koja ima takav natpis. Pošaljete sms na taj broj i nakon nekoliko sekundi primate sms sa svim podacima nekretnine i slikama i ratom kredita. Nosite sa sobom i kasnije pregledavate. ne morate zapisivati ili zvati. sve troškove snosi agencija.

Ista stvar je s prodajom automobila izvan radnog vremena. Vidite krasnog mercedes e klase i na njemu samo broj za poslati poruku. opla, nakon samo nekoliko sekundi svi su podaci u vašem telefonu... i nosite ih sa sobom.

Dalje....

Ambulante, poliklinike, estetski kirurzi, zubari, stolari, postolari, krojači, teretane, fitnes centri, teniski tereni, yacht brokeri, charter kompanije, marine... zamislite vlasnika jahte koji živi u Njemačkoj a jahta mu je u marini "zlatna luka" kako dobiva inkognito poruku dok je na poslovnom sastanku "G. Hans, danas smo izvadili vaš Azimuth '57 iz mora i pospremili ga u našu halu na sigurno. ako što trebate nazovite u bilo koje doba na xxxx"

Sada sve to proširite na recimo 7 jezika....

Dakle, mogućnosti ima na tone. Nije bitna ideja - već izvedba.

Što se tiče investitora -
  • Ako želite kupiti od mene projekt - nema problema, ja više nemam ništa s njim
  • Ako želite investirati u projekt i vi ga voditi - nema problema, dat ćete mi postotak od zarade i/ili prodaje posla
  • Ako želite investirati u projekt da ga ja vodim - nema problema, platit ćete me da ga vodim
  • Ako želite investirati u projekt da ga zajedno vodimo - nema problema, 50/50 EBIT i 50/50 iznos od prodaje posla
  • Ako želite kupiti projekt kada počne zarađivati novac - nema problema, godišnja EBIT zarada x 3
    • Ako me želite uzeti za savjetnika - nema problema, platite me za savjetovanje

Da li je vrijeme zarade na sms porukama prošlo? Ne znam, samo prognoziram da će u budućnosti preći na Flat Rate model. Što znači da vam u tom slučaju korisnici usluge plaćaju mjesečnu pretplatu uvećanu za xx% od one koju vi plaćate.
Old 08.09.2010., 10:59   #14
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749

Možeš malo objasniti kakvu korist imaju ambulante, poliklinike, estetski kirurzi, fitnes centri, kako to funkcionira, korak po korak?
Što se tiče investitora, nisi naveo opciju: investitor investira, realizator mu vraća dug kroz odgodu, dijele zaradu?
franciska is offline   Reply With Quote
Old 08.09.2010., 13:02   #15
matematic
since 08.08.2003.

Član od: 13.05.2005.
Poruka: 974

Prolazite pored kuće koja ima takav natpis. Pošaljete sms na taj broj i nakon nekoliko sekundi primate sms sa svim podacima nekretnine i slikama i ratom kredita. Nosite sa sobom i kasnije pregledavate. ne morate zapisivati ili zvati. sve troškove snosi agencija.

S kolikim troskom(po poruci) mora racunati gornja agencija ako zakupi recimo 5000 sms poruka?
Old 08.09.2010., 13:28   #16
exonLP560
Registrirani korisnik

exonLP560's Avatar

Trošak za gore navedenu agenciju bi bio oko 1.00kn + PDV po poruci ako onaj koji šalje plaća poruku po standardnoj cijeni svog opretatera, ili besplatno - Tele2 . Ako agencija snosi sav trošak onda cijena ovisi do operatera - tele2 je u pola jeftiniji od ostalih. Ne znam njihov trenutni cjenik.

Bez slika! Ne znam koliko košta sa slikom. Tu funkciju nisam koristio niti pokušavao. Postoji mogućnost ali ne znam koliko bi to koštalo.

To su odgovori na pitanja "postoje li još koji načini?"
Old 08.09.2010., 14:09   #17
exonLP560
Registrirani korisnik

exonLP560's Avatar

Citat:
franciska View Post
Možeš malo objasniti kakvu korist imaju ambulante, poliklinike, estetski kirurzi, fitnes centri, kako to funkcionira, korak po korak?
Što se tiče investitora, nisi naveo opciju: investitor investira, realizator mu vraća dug kroz odgodu, dijele zaradu?
Ako je ovaj dio foruma interesantan predlažem da se postave neka pravila i podigne kvaliteta foruma.

Postovi tipa "imam super ideju i treba mi 100,000 kuna, 100% ćemo zaraditi, javite se na PM" jednostavno nisu dovoljno dobri.

Kada sam napisao prvi post s prijedlogom za investitore htio sam samo ukratko prikazati kako bi takav post trebao izgledati - iako ni taj nije ni blizu onoga kako bi to trebalo biti. Nisam niti očekivao investitora. Svejedno nije se pokazao niti jedan barem približno dobar tome (post).

Ovo je stari projekt na kojem sam radio prije dvije godine i objasnio sam zašto ga nisam pokrenuo. Od tada sam napravio nekoliko drugih koji su završeni i prodani. Sada odgovaram na pitanja ponude koja je stara skoro godinu dana.

Ako ste poduzetnik onda znate da se stvari u dinamičnom tržišnom okruženju mijenjaju vrlo brzo i ponuda koja je vrijedila danas ne mora vrijediti sutra. Tehnologija napreduje jako brzo i vjerojatno su se u godinu dana mnoge stvari izmijenile kao i tržišne cijene.

Ovaj projekt ako se ponovo pokreće treba provesti sva istraživanja i ispitivanja. Ja ga nisam dirao dvije godine i ne znam što se u međuvremenu promijenilo.

Kada sam počeo razvijati taj projekt prvo sam koristio usluge drugih koji su već pružali takvu uslugu i plaćao ih da vidim kako i što rade i što bih ja mogao napraviti bolje. Zatim sam izabrao najboljeg i istražio ga do detalja. Ponudio sam im neke svoje usluge u zamjenu za to da vidim kako rade. To sve traje i košta puno novaca, krvi i znoja.

Smisao projekta je i dalje isti, naravno, - pomoći poslovima u komunikaciji s klijentima.
Old 19.09.2010., 21:23   #18
pochetnik
Korisni ovisnik

pochetnik's Avatar

Svaka cast kolegi Exonu na trudu oko podizanja razine foruma i oko dobro argumentiranih postova. No, sto se tice sms-a, ja sam tu "stara kvrga" i stojim i dalje kod onoga sto sam rekao. Spajanje na mobilne operatere u RH je jedino ispravno i dugorocno odrzivo rjesenje. Kad sam ja krenuo s time, bilo nas je na prste jedne ruke, onda su usli mnogi,sad opet je ostalo samo par bitnih. Cak i Megafon i Markottel imaju ozbiljne probleme sa prometima. NTH se nekako drzi. Mobitel je takodjer u stagnaciji. Kreativne tehnologije su pred propasti. IPT se jos drzi zbog parkinga. Kitio oglasava jos nesto sadrzaja, ali i to je niti 30% od nekadasnjeg... Serkotela vise nema.
Slanje poruka onima koji vam to izrijekom nisu odobrili i to na nacin BULK slanja se izravno kosi sa zakonom o telekomiunikacijama i sa pravilima operatora.
To sto mozda saljete iz ino mreze, ne opravdava vas za spam. S obzirom da je cilj tog spama reklamiranje, lako se dodje do onog tko je originator takvih poruka.

Exonov program je mozda napredan, ali programa koji vode baze podataka i salju smsove uz raznorazne opcije, tj. Programa za direktni sms marketing ima puno.

Sms epidemija je na zalasku.
Old 19.09.2010., 21:33   #19
pochetnik
Korisni ovisnik

pochetnik's Avatar

Da ne reklamiram nicije rjesenje ili proizvod, svatko tko zeli slati sms poruke ili imati neko crm rjesenje koje ima inkorporirane sms poruke ili treba alat za mobilni marketing...neka progugla malo sms, sms gateway itd...
Ako ste na linkedinu i u nekoj od mnogih grupa za mobilnu industriju, VAS ili mobile content...moci cete procitati puno o tome. Ima rjesenja koja instalirate, te mozete s njima slati sms ili organizirati kampanje preko lokalnih operatora u vecini svjetskih zemalja, jer su vlasnici tih aplikacija konektirani na lokalne operatere direktno ili koristeuslugenekog od velikih agregatora koji preprodaju konekciju.

Sto se tice toga da svakom svom klijentumozete slati sms poruku, bez opt in- a, to se ne slazem. Sjecam se Markottela i vecernjeg lista. Oni su tvrdili da svatko tko je klijent automatski potpada pod korisnika kojem se moze na telefon istresati vijesti i slicno... NE BAS...
Old 13.03.2012., 13:36   #20
podrskaposlovan
Registrirani korisnik

Član od: 13.03.2012.
Poruka: 1

Poslovna suradnja !!!

Posjedujem 3 gotova projekta koja sam radio na temelju 20 godina rada u poduzetništvu. Projekti su iz područja: poslovnog savjetovanja i pomoći malim poduzetnicima,projekt iz područja zabave(booking agencija ),projekt mini hostel 10 ležaja i virtualni ured koji objedinjuje logistički sve projekte.Poterbna minimalna ulaganja. Mogući svi oblici partnerstava i suradnje. Poželjna kupovina radnog mjesta (ulogom u projekt kupite si trajno radno mjesto)ili bilo koji drugi oblik financiranja i partnerstva u obostranom interesu.Info mob 092 289 23 59.
podrskaposlovan is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila