Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Poduzetništvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 12.12.2006., 18:39   #1
invest!n
Registrirani korisnik

Član od: 19.10.2006.
Poruka: 2
Default Poslovni pokloni - vizualni identitet

Ovo bi se odnosilo uglavnom na vas koji imate vlastita poduzeća kao i na vas koji ste na takvim pozicijama u poduzećima da sudjelujete u donošenju ili donosite odluke o poslovnim poklonima i čestitkama za poslovne partnere i kupce u ovo predblagdansko razdoblje. Najviše me interesira koje proizvode sa vlastitim logotipom naručujete i zašto? (kalendari, rokovnici, čestitke, olovke, vrećice, itd.) Koji su kriteriji po kojima birate u toj masi više-manje jednakih proizvoda? Dali je to cijena ili je ipak najvažniji kriterij dizajn ili ipak nešto treće? Dali sami dajete izrađivati takve proizvode ili kupujete od poduzeća koja ih već proizvode? Koliko su vam uopće važni ti poslovni pokloni i što oni za vas znače?
invest!n is offline   Reply With Quote
Old 05.09.2008., 16:50   #2
dig1ts
010101

Član od: 05.09.2008.
Prebivalište: Zg
Poruka: 3
Default Odgovor na: Poslovni pokloni - vizualni identitet

Cinjenica je da se u zadnjih par godina pridaje posebna paznja poslovnom darivanju kao vaznom dijelu poslovne kulture ali se i dalje dovoljno ne razlikuju poslovni pokloni i promo materijali...

Sto se odlucivanja u darivanju tice, nasa tvrtka daruje poslovne poklone vaznim klijentima i suradnicima dok promo materijale ( rokovnike, olovke, uredske rekvizite..) daruje zaposlenicima te djelatnicima tvrtki partnera i suradnika...

Poslovni pokloni se obicavaju darivati i povodom obiljezavanja obljetnica vaznih ugovora te prilikom domjenaka i proslava tvrtke.

Kod poslovnih poklona nam glavnu ulogu igra kvaliteta i originalnost poklona. Obzirom da smo usko vezani za turizam i promociju Hrvatske, naj vise koristimo hrvatske eno i gastro kombinacije, dok kod promo materijala radimo artikle po narudzbi koji odgovaraju prigodi...
dig1ts is offline   Reply With Quote
Old 06.09.2008., 12:39   #3
Gogosh
Registrirani korisnik

Gogosh's Avatar

Član od: 25.01.2008.
Prebivalište: Erdut, Croatia
Poruka: 272

Slažem se sa ovom podjelom. Treba zaista voditi računa što se i kome poklanja. Čak ne treba biti skup poklon, već treba, u skladu sa okolnostima, pokazati da cijenimo onoga kome poklanjamo. A promo artikli mogu biti i prezervativi... , šalim se, ali istina nije daleko.
Old 23.12.2016., 12:52   #4
Got2go
Registrirani korisnik

Član od: 20.12.2016.
Poruka: 4

Npr. sad za Božić se isto dosta poklanjaju poslovni pokloni. Meni su najdraži korisni pokloni pa tako vrijedi i za poslovne, tipa rokovnik, kemijske, privjesci za ključeve...
Got2go is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila