Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Poduzetništvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 21.11.2004., 16:12   #1
Z
Registrirani korisnik

Član od: 21.11.2004.
Poruka: 3
Default Izgradnja apartmana

Postovanje,

Kako imam financijska sredstva od 100000 EUR, planirao sam ih uloziti u izgradnju apartmana na moru, i prodaju istih.
Kako bi ovo trebao biti moje prvo investiranje, zanimalo bi me malo vise detalja o tome. Dali je to najbolje isplativo investiranje, dokumentacija, gdje je najbolje graditi apartmane, kako ide prodaja, itd...

S Stovanjem,
Ivan
Z is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2004., 18:33   #2
zigistar
Registrirani korisnik

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: Zagreb, Hrvatska
Poruka: 712
Default Odgovor na: Izgradnja apartmana

samo zemlja košta toliko!!!!

dokumentacija (kvalitetna) - ne manje od 25€/m2
dozvole i priključci (variraju od grada do grada) - od 35€ - 140€ (nisu uključena mjesta koja imaju zaštitu ili spomeničku vrijednost, npr. Dubrovnik, centar Splita, Rovinj, Poreč ...)
gradnja - od 450 € do 700 €
Old 22.11.2004., 18:28   #3
Z
Registrirani korisnik

Član od: 21.11.2004.
Poruka: 3

Po kojoj ti to cijeni racunas m2 zemljista, da bi zemljiste izaslo oko 100000 EUR. Meni je i vise nego jasno da je 100000 EUR malo da bi se bacio u neki veci posao sa apartmanima. Ali isto tako mislim da je to i vise nego dovoljno, jer sam planirao ici polako, a ne investirati prevelik novac pa da se poslije mislim dali cu propasti ili ne. I ovako stavljam na kocku, ali ipak vrijedi pokusati jer je u ovakvom poslu tesko propasti samo ako imas relativno dobru lokaciju.
Ne mislim graditi u nekim uzim sredistima turistickih gradova, jer je suma koju imam naprosto malo za nekakav takav podhvat...
Prema mojim informacijama, cijena m2 zemljista oko 300-500m od mora, 2-3km od Splita, je oko 50-70EUR/m2...
Cijena m2 zemljista koje je meni potrebno nebi trebalo prelaziti sumu od 30000 EUR. A i ako treba kupit cu i malo vecu povrsinu pa prodati dio koji mi netreba za prvu fazu, jer i tako dokumentacija se ceka dogledno vrijeme, a cijena m2 zemljista svakim danom je sve veca.
Cijena dokumentacije sa svim potrebnim dozvolama i prikljuccima nebi trebalo preci vise od 12000 EUR.
Cijena gradnje po sistemu kljuc u ruke, oko 250 EUR/m2, ovisno kako se dogovoris s firmama...
I ako su potrebna jos neka financijska sredstva, lako posegnem za kreditom. Sto mislim da nece trebati jer se prvi apartmani prodaju jos u tijeku gradnje, tako da s financijama nebi trebalo biti nekih posebnih problema...
Z is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2004., 20:44   #4
branimir
Registrirani korisnik

branimir's Avatar

Član od: 20.10.2002.
Poruka: 3.585

ajd ja sam friški sa tim pa ajd : "tutokompleto" gradnja je oko 500 ojra , 200-250 ojra je pod krov !
a sad za 6 apartmana po 50tak kvadrata ima neki početni kapital za vrtiti IMHO .

clusmas vam najbolje može pomoči oko te problematike
branimir is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2004., 20:55   #5
giginyc
Registrirani korisnik

Član od: 19.11.2004.
Poruka: 16

Bok Z
Ja zivim u New Yorku i imam nedovrsenu kucu u Hrvatskoj na moru . Posto mi nije u planu dovrsavati kucu ili zivjeti u njoj , jedna od opcija ovdje bi mogla biti da napravimo ugovor i postanemo partneri . Ja cu dati kucu , ti je dovrsi i prodaj , lovu cemo podijeliti i svi sretni i zadovoljni . Kapital koji imas nije dovoljan za kupovinu zemljista i izgradnju , pa mislim da bi ti ova ponuda mogla biti zanimljiva .
Kuca je pod krovom , ima struju , djelomicno ozbukana i na dosta velikoj parceli . Ima oko 150 m2 , planirane su cetiri sobe i nalazi se na osami , udaljena od mora oko 200m . Nalazi se u Rtini ( poluotok koji spaja otok Pag sa kopnom - nalazi se na kopnu ) i mjesto se izgraduje dosta brzo . Ja mogu pomoci sa dosta stvari i poslati dosta namjestaja , ako je zelimo opremiti , jer su ovdje cijene dosta povoljne .
Ako si zainteresiran , mozemo se dogovoriti i krenuti skupa u posao . Imam jos zemlje i mozemo nastaviti graditi ako si zainteresiran .
Nakon tvog odgovora , spreman sam ti dati moju email adresu .
Pozdrav Miocic
giginyc is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2004., 22:10   #6
zigistar
Registrirani korisnik

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: Zagreb, Hrvatska
Poruka: 712

Citat:
Z
Po kojoj ti to cijeni racunas m2 zemljista, da bi zemljiste izaslo oko 100000 EUR. Meni je i vise nego jasno da je 100000 EUR malo da bi se bacio u neki veci posao sa apartmanima. Ali isto tako mislim da je to i vise nego dovoljno, jer sam planirao ici polako, a ne investirati prevelik novac pa da se poslije mislim dali cu propasti ili ne. I ovako stavljam na kocku, ali ipak vrijedi pokusati jer je u ovakvom poslu tesko propasti samo ako imas relativno dobru lokaciju.
Ne mislim graditi u nekim uzim sredistima turistickih gradova, jer je suma koju imam naprosto malo za nekakav takav podhvat...
Prema mojim informacijama, cijena m2 zemljista oko 300-500m od mora, 2-3km od Splita, je oko 50-70EUR/m2...
Cijena m2 zemljista koje je meni potrebno nebi trebalo prelaziti sumu od 30000 EUR. A i ako treba kupit cu i malo vecu povrsinu pa prodati dio koji mi netreba za prvu fazu, jer i tako dokumentacija se ceka dogledno vrijeme, a cijena m2 zemljista svakim danom je sve veca.
Cijena dokumentacije sa svim potrebnim dozvolama i prikljuccima nebi trebalo preci vise od 12000 EUR.
Cijena gradnje po sistemu kljuc u ruke, oko 250 EUR/m2, ovisno kako se dogovoris s firmama...
I ako su potrebna jos neka financijska sredstva, lako posegnem za kreditom. Sto mislim da nece trebati jer se prvi apartmani prodaju jos u tijeku gradnje, tako da s financijama nebi trebalo biti nekih posebnih problema...

1. Budi dobar pa bar ne lupetaj gluposti!!!!
2. niti je kvalitetna zemlja na moru gdje se mogu gradit apartmani 50-70 €
3. niti je projekt+kom. doprinos+priključci=12000€ jer je samo jedan priključak elektre cca 2000-3000€ pa to puta broj apartmana
4. a ako imaš nekog tko kvalitetno gradi za 250 € imam za njega posla do kraja života

ili ti te apartmane gradiš za KOZE?

Unaprijed isprika na izražavanju ali mi stvarno ide na živce kad netko lupeta.
Old 02.12.2004., 21:49   #7
annamaria
Registrirani korisnik

Član od: 01.12.2004.
Poruka: 18

znam da je na braču građevno zemljište, pristojno, za apartmane 120 eura a prije 3 godine kada sam ja gledala bilo je to isti 100 DM. Ne znam odakle ti informacije da je 50-70, to jedino negdje na potpuno neatraktivnim lokacijama. Mislim da su informacije koje imaš stare bar 3 godine.
Za 100.000 eura možeš naći jednu manju kuću na Braču npr. jer i u njoj napraviti dva apartmana i to sve uz uvjet da imaš sreće.
annamaria is offline   Reply With Quote
Old 09.06.2007., 17:48   #8
more
Registrirani korisnik*

Član od: 09.06.2007.
Poruka: 7

Evo i jedan odgovor iz 2007 god. U okolino Dubrovnika vec sada se trazi cijena od 700E/m2.
more is offline   Reply With Quote
Old 09.06.2007., 17:51   #9
more
Registrirani korisnik*

Član od: 09.06.2007.

Evo i jedan odgovor iz 2007 god. U okoliniDubrovnika vec sada se trazi za zemljiste cijena od 700 E/m2.
more is offline   Reply With Quote
Old 15.06.2007., 11:12   #10
zega
Registrirani korisnik

Član od: 14.11.2006.
Prebivalište: Zabreg

Trazi se, ima nema...moze konkretnije?
U tisnom 100m od mosta, 20 metara od mora (1 red) tast je imao zemlju (500 kvadrata) koju je neuspijesno prodavao godinama za nesto preko 100 eura kvadrat...
Napokon je prodao na jedvite jade za 85 eura, mislim da je lokacija veoma atraktivna!! i cijena realna jer vise nije islo!
Tako da ovaj trazi onaj trazi, trla baba lan, nemre se dobit TAK puno a onaj ko da puno novaca je pusionicar jer ide i za manje (iz osobnog iskustva) to sam tak, takvu sliku nam stvaraju mediji!
Sad netko tamo gradi apartmane i ima ga po svim oglasima, postavio table prije mjesta i sl...
zega is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila