Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 26.10.2011., 01:12   #331
OKA
Umirovljeni burzaš

OKA's Avatar

Član od: 21.09.2006.
Prebivalište: Nashoj ce burzi krenuti tek kada umre. Tad če početi sa mrtve točke!
Poruka: 1.652
Default Odgovor na: OKTA - Skopje

Citat:
Jumbo View Post
Kako sam ovdje objavio da imam dionice OKTE očekujem sada navalu dobronamjernih komentara da je OKTA pred raspadom, da će svi koji su kupovali te dionice ostati bez svega (valjda će mi uzeti pare i iz džepa ) itd. Da me ne bi krivo shvatio OKA ne odnosi se to na tebe....mislim samo na tebe. Ljudi moji da ste svaki put kad ste mi predviđali krah uplatili po euro danas bi samo od toga dobro živio. E ovo bez obzira na sve moje "zajebe bez povratka" ja nekako izdržavam i 11. godinu ulaganja u dionice. Kako sam dosta tupast i neznam ništa drugo raditi, evo tih 11 godina živim od zarade na tim dionicama, pa ako bog da još puno zajeba, ne mislim mjenjati tako loš posao. Istina bog ne pijem tu vašu vodu, jer priznajem nisam ni čuo za nju. Od MK vina meni, seljaku je dobar i Bovinov Dissan i Daron, ali kao pravi patriota više naginjem hrvatskim vinima tipa Dubokovićev Medvid ili Matuškov Royal....mislim najbolji je Petricov Plavac Mali s Hvara, ali tog se rijetko dočepam, jer mu sve neki Rošdjeca...tako se nekako zovu....otkupe. Ipak hvala svima na brizi i molim da mi za buduću pomoć od sada svaki put kad me upoznate sa mojim budućim gubitkom, uplatite neku siću....solidarnosti radi. Unaprijed zahvaljujem
...Aaaaa, broj ziro/tekuceg racuna je...!?
OKA is offline   Reply With Quote
Old 31.10.2011., 17:19   #332
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.220

Dok čekamo OKTA rezultate,INA je objavila svoje,dobit je rasla 270% 1-9 mj u odnosu na 2010...naftašima ništa ne poklanjati...
Old 01.11.2011., 13:23   #333
alooo
Registrirani korisnik

Član od: 24.03.2007.
Poruka: 109

posto makpetrol je pokazao izvrsne rezultata i OKTA ce da bude vrhunac
alooo is offline   Reply With Quote
Old 07.11.2011., 11:55   #334
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.220

Hm,nažalost OKTA nije pokazala nikakve vrhunske rezultate u ovom Q,iako je profit u 9 mj veći skoro 25%, u ovom kvartalu samo prihodi odlični.
Što to Grci opet izvode?

http://www.sec.gov.mk/regassociation...h&itemid=16216
Old 07.11.2011., 12:25   #335
grim de witt
Registrirani korisnik

Član od: 09.04.2008.
Poruka: 1.297

Verovatno je u ovom kvartalu isplaćena neka mega-faktura za robu prodatu u prethodnom. Sada rast profita od ~25% odgovara rastu prihoda od ~25%.
Old 29.11.2011., 12:30   #336
grim de witt
Registrirani korisnik

Kako je moguće da ova OKTA ima skoro 50 miliona evra u rezervama i zadržanoj dobiti, a godišnje pravi samo po 1,5 miliona evra profita?!?

Evo jedan predlog: neka batale da se bave preradom nafte, neka otpuste radnike i nek puste da rafinerija uraste u korov. Samo da oročavaju tih 50 miliona evra, uzimaće 4-5 miliona evra kamate godišnje!
Old 29.11.2011., 16:08   #337
dimges
Registrirani korisnik

dimges's Avatar

Član od: 17.04.2007.
Poruka: 4.635

Citat:
grim de witt View Post
Kako je moguće da ova OKTA ima skoro 50 miliona evra u rezervama i zadržanoj dobiti, a godišnje pravi samo po 1,5 miliona evra profita?!?

Evo jedan predlog: neka batale da se bave preradom nafte, neka otpuste radnike i nek puste da rafinerija uraste u korov. Samo da oročavaju tih 50 miliona evra, uzimaće 4-5 miliona evra kamate godišnje!
posle će da angažitaju radnike iz Grčke da pleve korov za 50 milki eura...
Old 30.11.2011., 08:36   #338
Bubastys
Registrirani korisnik

Bubastys's Avatar

Član od: 01.10.2009.
Poruka: 1.393

Citat:
grim de witt View Post
Verovatno je u ovom kvartalu isplaćena neka mega-faktura za robu prodatu u prethodnom. Sada rast profita od ~25% odgovara rastu prihoda od ~25%.
Cesta greshka kada se misli da je akumulisana dobit = cash. Nije. To je samo cash koji firma duguje dionicarima. Taj se cash vec investirao, dali u assets ili u smanjenje liabilities, nije bitno.

Ako se vec trazi cash, to se moze vidjeti pod "tekovni sredstva" (current assets). Tamo stoji 43M den. Iznad toga su kratkorocna ulaganja, takodje superlikvidan asset (obicno su to kratkorocni depoziti). Tamo stoji 14,6M den. Eto to je cash koji je na 01.06.2011 imala OKTA.

Tko je ljubitelj casha (a tko nije?) valja se pozanimati i stavkom paricni tokovi (cash flow). Tamo stoji da je OKTA zapocela godinu sa 217M den. , a sada ima 43M, znaci cash znacajno pada.

Jel to za zabrinutost? Mislim da ne. Firma ima neverovatan rast u top-line (prihodi) od 37%, a to se mora necim finansirati. Buduci da firma nema NIKAKVIH kredita (pogledaj obaveze-liabilities krediti = 0), to znaci da se rast finansira od sopstvenih izvora. Ocito se radi o growth projektu koji je u samom pocetku.

Moja ocjena, samo malo strpljenja, i vec od proleca 2012 su moguca prijatna iznenadjenja.
Old 30.11.2011., 09:42   #339
grim de witt
Registrirani korisnik

Citat:
Bubastys View Post
Cesta greshka kada se misli da je akumulisana dobit = cash. Nije. To je samo cash koji firma duguje dionicarima. Taj se cash vec investirao, dali u assets ili u smanjenje liabilities, nije bitno.
Ako je taj keš investiran, onda je njime nešto izgrađeno ili je kupljena neka oprema, pa će na to da se računa amortizacija i iz godine u godinu će vrednost da se umanjuje, a ne da ostaje ista.

Meni stvarno nisu jasni ti izveštaji i molio bih nekoga ko se bavi računoovodstvom da to pojasni.
Old 30.11.2011., 11:03   #340
rambovski
registrirani ovisnik

Član od: 29.09.2009.
Poruka: 341

dali je u papire u imovinu ili u kesh lako se vidi u balans sheet ili po nase bilans na sostojba
rambovski is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila