Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 17.07.2018., 12:31   #3991
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Član od: 23.11.2004.
Poruka: 6.075
Default Odgovor na: Agrokor

Citat:
Argonaut View Post
@Master

Ja u svojoj firmi isprintam fakturu Konzumu na 100 milijardi kuna, prijavim tu tražbinu na obrascu iz NN-a i postajem "gospodar nagodbe".
jedino kaj bi ti morao platiti 20 milijardi kuna PDVa -

- ali dobro kada nisu tzv savjetnici plaćali PDV (a niti porez na dobit) ne moraš niti ti - ovo je off the record -ali istina

postoji i nešto što se zove zlouporaba prava u postupku

Zakon o parničnom postupku (NN 53/91, 91/92, 58/93, 112/99,
88/01, 117/03, 88/05, 02/07, 84/08, 96/08, 123/08, 57/11, 148/11, 25/13) koji se supsidijarno primjenjuje u ovom postupku

Članak 9.
Stranke i umješači su dužni pred sudom govoriti istinu i savjesno se koristiti pravima koja su im priznata ovim zakonom.
Članak 10. (NN 25/13)
Sud je dužan postupak provesti bez odugovlačenja, u razumnom roku, i sa što manje troškova te onemogućiti svaku zlouporabu prava u postupku.
Sud će kazniti novčanom kaznom od 500,00 do 10.000,00 kuna fizičku osobu, odnosno od 2.500,00 do 50.000,00 kuna pravnu osobu koja teže zlouporabi prava koja joj pripadaju u postupku, ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.
Novčana kazna iz stavka 2. ovoga članka može se izreći stranci i umješaču, a njihovom zastupniku ako je on odgovoran za zlouporabu prava.
Novčanu kaznu izriče prvostupanjski sud. Izvan ročišta za glavnu raspravu kaznu izriče sudac pojedinac, odnosno predsjednik vijeća.
Ako sud koji odlučuje o pravnom lijeku posumnja da je koja od osoba koje sudjeluju u postupku teže zlouporabila prava koja joj pripadaju u postupku, naložit će prvostupanjskom sudu da provjeri je li takva zlouporaba počinjena.
U slučaju iz stavka 5. ovoga članka sudac pojedinac, odnosno predsjednik vijeća prvostupanjskoga suda izreći će novčanu kaznu ili će rješenjem utvrditi da nije počinjena teža zlouporaba prava. Prijepis svoje odluke prvostupanjski će sud uvijek dostaviti sudu iz stavka 5. ovoga članka.

Citat:
Od takve zlouporabe neuporedivo manje zlo je ono što je napravila sutkinja, protumačila ukupne tražbine iz čl. 14 st. 14 prema kontekstu u kojem se iste navode, a to je glasovanje o nagodbi.
nadam se da će netko napisati žalbu o tome
Old 17.07.2018., 13:29   #3992
Argonaut
Registrirani korisnik

Član od: 05.03.2006.
Poruka: 238

Citat:
MASTER View Post
jedino kaj bi ti morao platiti 20 milijardi kuna PDVa
Ne nego samo 500 kn.

Citat:
MASTER View Post
postoji i nešto što se zove zlouporaba prava u postupku
Zlouporabu najprije treba dokazati, jer može se raditi i o nenamjernoj greški, previdi se točka ili zarez i multiplicira iznos tisuću puta.

Također, kako sam rekao, radi se o tumačenju ukupnih tražbina. Gdje stoji da se uzimaju samo uredne tražbine, može se isto tako prihvatiti tumačenje da se radi o svim prijavljenim tražbinama. Da bi se ustanovilo je li prijava uredna stečajni upravitelj/izvanredni povjerenik mora najprije napraviti ispitivanje prijavljene tražbine, a paralelno se onda radi i zabilježba osporavanja. Dakle, uzimale bi se samo prijavljene i ispitane tražbine, ali ispitane samo do nekog stupnja (dokle bi sezalo to ispitivanje i zašto baš dotle?)
Argonaut is offline   Reply With Quote
Old 17.07.2018., 13:33   #3993
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Član od: 23.11.2004.
Poruka: 6.075

Citat:
Također, kako sam rekao, radi se o tumačenju ukupnih tražbina. Gdje stoji da se uzimaju samo uredne tražbine, može se isto tako prihvatiti tumačenje da se radi o svim prijavljenim tražbinama. Da bi se ustanovilo je li prijava uredna stečajni upravitelj/izvanredni povjerenik mora najprije napraviti ispitivanje prijavljene tražbine, a paralelno se onda radi i zabilježba osporavanja.
ma ti i ja se slažemo ...donosi se rješenje o utvrđivanju tražbina i to je doneseno.. urednost je ispitana....nema zabilježbe osporavanja nego se u rješenju o utvđrenim tražbinama upućuje vjerovnik na pokretnanje parnice radi dokazivanja postojanja parnice, ili osporavatelj na utvrđivanjem osnovanosti osporavanja

ja se samo nadam da će netko ovo napisati u žalbi, ili svi koji budu pisali žalbu mogu diplomu okačiti mačku o rep

Opcije na temi

Pravila