Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 25.10.2005., 18:06   #1
cikof1
Registrirani korisnik

Član od: 06.04.2005.
Poruka: 35
Default Tigar, Pirot (TIGR)

Jeli netko kupovao Tigar?Ima kojih novih vijesti?
cikof1 is offline   Reply With Quote
Old 25.10.2005., 21:16   #2
risko
Registrirani korisnik

risko's Avatar

Član od: 27.01.2005.
Poruka: 188
Default Odgovor na: TIGAR-Srbija

Ja sam uzimao nešto pomalo na 16.500 i poslije na 18.000. Bilo je vremena preko celog proljeća sakupljati po 16.700, katkad i po manje. Na Beogradskoj berzi ima malo interesantnih dionica, pa zato svaka koji barem nešto vrijedi ide gore. Financijsko izvješče za 2005 če bit dobro, a uskoro će djeliti nove dionice iz prošlogodišnjih dobiti u omjeru 1:10, a preostatak novca ide u rezervacije.
risko is offline   Reply With Quote
Old 25.10.2005., 22:48   #3
barbapapa
Registrirani korisnik

Član od: 30.03.2004.
Poruka: 188

http://www.finance-on.net/show.php?id=135391
barbapapa is offline   Reply With Quote
Old 22.10.2006., 14:49   #4
glumac
Registrirani korisnik

glumac's Avatar

Član od: 22.10.2006.
Poruka: 101

Sigurno je to, da imaju kvalitetan i jeftin proizvod. Sa njima neće biti problema. Na duži rok sigurno dobra dionica za ulaganje. Provjerio sam malo cijene njihovih guma i kvalitet. Doduše provjeravao sam zimske gume, a držim da sam u tom području dosta iskusan. Cijene su od loših konkuretnih guma do 20% jeftinije,a od izvikanih trendovski 2 do 3 puta jeftinije. Mislim da će taj kvalitet prepoznati i svijetska automobilska industrija. Vlasnička struktura im je idealna za strana tržišta kapitala.
glumac is offline   Reply With Quote
Old 23.10.2006., 09:18   #5
Neurosinner
. .. bez cenzure .. .

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 693

ja bi na vašem mjestu bio jako oprezan sa dionicama Tigra. nije zlato sve što sja.
Neurosinner is offline   Reply With Quote
Old 23.10.2006., 11:46   #6
Erik
Registrirani korisnik

Erik's Avatar

Član od: 15.02.2005.
Poruka: 1.501

Citat:
glumac
Cijene su od loših konkuretnih guma do 20% jeftinije,a od izvikanih trendovski 2 do 3 puta jeftinije.
Može bit da su Tigar gume uistinu jeftine, ali bojim se da to ne vrijedi i za Tigar dionice (P/E=25).
Old 25.10.2006., 11:19   #7
Erik
Registrirani korisnik

Erik's Avatar

Član od: 15.02.2005.
Poruka: 1.501

Moja greška, uzimao sam nekonsolidirane podatke. P/E za Tigar je ispod 10, što je sasvim dobro.
Old 25.10.2006., 11:43   #8
Chaki
Registrirani korisnik

Član od: 07.09.2006.
Poruka: 31

Ono što kod Tigra jeste problem je vlasnička struktura Tigra MH i dogovor sa Michelinom oko cene prilikom preuzimanja ostatka, a ostali delovi nisu ni približno tako zdravi i profitabilni....
Chaki is offline   Reply With Quote
Old 26.10.2006., 22:08   #9
glumac
Registrirani korisnik

glumac's Avatar

Član od: 22.10.2006.
Poruka: 101

Erik 2 dana za ispravak...? Mislim da Tigar nema ništa problematićno. Ne znam da li znate koliko je proizvodnja guma "prljav" posao. Sa prelaskom na ekološku stranu, gubite kvaitet i preformanse. Dakle, dok god imate državu, koja ne mari previše za ekologiju... Michelin bih je volio kupiti, ali ima ti i drugih interesanata.
glumac is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2006., 16:36   #10
the_ferengi
Registrirani ovisnik

the_ferengi's Avatar

Član od: 29.11.2006.
Poruka: 69

...Following an agreement between these partners, Michelin is very likely to directly take over another 19% of Tigar MH in 2007, writes Prospera Securities in its report on the Tigar group. After that Tigar a.d. will only hold 30% of the tyre manufacturer, its former subsidiary Tigar MH...

Najzdraviji dio TIGAR grupacije TIGAR MH (koji nas zapravo jedino i zanima) uskoro je 70%-nim udjelom u rukama Michelina tako da udjel TIGR spada sa 49% na svega 30% što nije baš dobra vijest...

Opcije na temi

Pravila