Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 07.01.2018., 13:50   #751
Peko
Registrirani korisnik

Član od: 13.12.2004.
Poruka: 95
Default Odgovor na: Bitcoin - Kriptovalute

Citat:
Forexhr View Post
Ja ne vidim takvu sugestiju, ali dobro. Ajmo pretpostaviti da potpuno nestane fiat novac odn. svi krediti koje izdaju središnje i poslovne banke, te kripto brojevi preuzmu ulogu sredstva razmjene. Na koji način bi se odobravali krediti? Npr. zamijeniš nekome auto za dva bitcoina i sljedećih par godina ne trebaš te brojeve pa ih odlučiš posuditi nekome u formi kredita. Na koji način ćeš osigurati naplatu svojeg potraživanja? Očito trebaš neki instrument osiguranja poput zadužnice, hipoteke, mjenice, sudužnika, jamca, itd. Trebaš također analizirati sposobnost vraćanja kredita zajmoprimatelja, vezati kredit za neku imovinu kako bi dobio mjeru vrijednosti i zaštitio se od oscilacija itd. Osiguranjem kredita i vezanjem na imovinu taj bitcoin bi postao isto ono što je danas fiat novac - potraživanje sa intrinzičnom vrijednosti. Naravno ti se ne bi zamarao sa analizom zajmoprimatelja, instrumentima osiguranja i svim ostalim formalnostima vezanima za kreditiranje te bi se pojavile firme koje bi to odrađivale za neku naknadu i .... evo ti banaka ponovo na vratima. Dakle, dok god ljudi imaju potrebu uzimati kredite banke će postojati te ih nikako ne može ugroziti to što si ljudi preko interneta šalju prazne brojeve s fancy nazivima.
Evo ga opet tvoj post iz kojeg se vidi da ne pratiš dubinski situaciju sa kripto valutama.
Imaš odlično enciklopedisko-udžbeničko znanje iz prošlog stoljeća i to ti ne dopušta da otvorena uma prihvatiš nešto što mijenja koncepte u kojima si navikao razmišljati.

Prvo si tvrdio da kriptovaluta nema intrinzičnu vrijednost, a ja sam rekao da barem neke imaju. I naveo sam primjer Ethera. Sa tvojom čačkalicom možeš čačkati zube, a sa etherom napraviti smart contract. Ali to sad i nije više važno jer eto kripto brojevi ipak mogu biti sredstvo razmjene i to je nepobitna činjenica.
Sada tvrdiš da su krediti problem i da ne možemo bez banaka tj. posrednika. E pa i taj problem će se moći riješiti. Cijela poanta i cilj kriptoekonomije je da se ukinu posrednici svih vrsta.

Naravno sve je još u početku i da ne bi bilo zabune i ja mislim da je sadašnje tržište balon. Ali ne zato što to ništa ne vrijedi i što je jedini smisao ovog da se ljudima uzmu novci već zato što je cijela prića još u početnim fazama i trebat će vremena i sreće da se sve to odvije u pravom smjeru i da od toga zaista nastanu korisni servisi i usluge koje će ljudima unaprijediti život. Mislim da tržište, kao i uvjek, pretjerano reagira i gore i dole. Zar smo i mogli očekivati drugačije?
Peko is offline   Reply With Quote
Old 07.01.2018., 14:41   #752
Ilegalac
Registrirani korisnik

Član od: 07.12.2005.
Poruka: 942

Citat:
Peko View Post
Evo ga opet tvoj post iz kojeg se vidi da ne pratiš dubinski situaciju sa kripto valutama.
Imaš odlično enciklopedisko-udžbeničko znanje iz prošlog stoljeća i to ti ne dopušta da otvorena uma prihvatiš nešto što mijenja koncepte u kojima si navikao razmišljati.

Prvo si tvrdio da kriptovaluta nema intrinzičnu vrijednost, a ja sam rekao da barem neke imaju. I naveo sam primjer Ethera. Sa tvojom čačkalicom možeš čačkati zube, a sa etherom napraviti smart contract. Ali to sad i nije više važno jer eto kripto brojevi ipak mogu biti sredstvo razmjene i to je nepobitna činjenica.
Sada tvrdiš da su krediti problem i da ne možemo bez banaka tj. posrednika. E pa i taj problem će se moći riješiti. Cijela poanta i cilj kriptoekonomije je da se ukinu posrednici svih vrsta.

Naravno sve je još u početku i da ne bi bilo zabune i ja mislim da je sadašnje tržište balon. Ali ne zato što to ništa ne vrijedi i što je jedini smisao ovog da se ljudima uzmu novci već zato što je cijela prića još u početnim fazama i trebat će vremena i sreće da se sve to odvije u pravom smjeru i da od toga zaista nastanu korisni servisi i usluge koje će ljudima unaprijediti život. Mislim da tržište, kao i uvjek, pretjerano reagira i gore i dole. Zar smo i mogli očekivati drugačije?
A vidiš ja mislim da je balon bas jer ne vrijedi. Ili vrijedi zanemarivo malo u odnosu na kapitalizaciju. Vrijedi tehnologija iza pojedinih valuta, al ona moze vrijediti milijardu, dvije ili pet milijardi USD. Nikako 500 i kusur. Pola tih kriptovaluta kojima se danas fasciniras, za koju godinu će biti samo binarni trag u prošlosti i nešto sto ce se spomenuti onako usput... u penzionerskoj cakuli... Sjećaš li se onog...
Old 07.01.2018., 14:41   #753
Forexhr
Registrirani korisnik

Forexhr's Avatar

Član od: 29.04.2005.
Poruka: 389

Citat:
dezus View Post
Forexhr@ poceo si palamudit taman kad je preskocio 1000$ prvi put 2013 god. dakle 4 godine vec palamudis i prosipas mudrosti a u medjuvremenu je cijena isla 20x up.
palamudit ces ti jos koju godinu a moza i desetljece. .a jednom ces sigurno bit u pravu u to ne sumnjam
preporucam ti da otvoris blog i pocnes tamo palamudit pa mozda i zaradis koju kunu ili dolar od lajk klikova ili kako to vec ide.
takvim filozofskim pristupom sigurno neces napravit profit na marketu.
dapace ocito si isfrustriran marketom pa ti drugo ne preostaje nego palamudit ovdje i impresionirat čaraparu investitora i mozda jos pokojeg
A da ti ipak odeš u svoj safe space? Ovdje je tema kripto brojke, a ne tvoja teorija o tome da sam ja isfrustriran marketom. Očito si jedna od milenijskih pahuljica, ekstremist kojeg uvrijedi svaka tvrdnja ili razmišljanje koje se ne podudara s njegovim pa mu ne preostaje ništa drugo nego ad hominem. Tako bih ja sad trebao otići na nekakav blog ili prestati pisati kako se ti, krhka pahuljica, ne bi rastopio. Kladim se da si jedan od onih koji ne rade ništa korisno, nego po cijele dane igraju igrice u maminom podrumu. Sad se ti posrećilo u lancu sreće, konačno si vidio neku lovu veću od one koju nažicaš od mame i odmah si umislio da si aposutni vladar koji će ljudima određivati što, kako i gdje će pisati. I to samo zato što ne možeš podnijeti istinu da je lanac sreće jedino ulaganje koje ti je ikad donijelo lovu.
Citat:
Peko View Post

Koliko vidim ti imaš neku viziju virtualnog svijeta i ekonomije bez da poznaješ koncepte realnog svijeta i ekonomija. Zato iznosiš teze koje nemaju nikakvog smisla, poput one o ukinanju posrednika. A što li su Kinezi koji održavaju blockchain nego posrednici. Što su Btstamp, Bitfinex ili Kraken nego posrednici. Kome ide transakcijski trošak nego posrednicima? Ako ja hoću nekome posuditi novac zašto ne bih angažirao posrednika koji ima pravnu i drugu infrastrukturu kojom će mi osigurati povrat zajma? Daj se spusti na zemlju i prestani sanjati da je generiranje, slanje i pohranjivanje praznih brojeva na internetu najznačajnije otkriće u ljudskoj povijesti koje će ukinuti sve postojeće institucije, ustanove i organizacije.
Old 07.01.2018., 15:15   #754
dezus
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2012.
Poruka: 268

Forexhr@ napisao sam ti sto sam imao za rec..
hodajuca financijska enciklopedija koja nije u stanju stvoriti novce iz toga meni ne vrijedi pisljivog boba.
a ovo je ipak financijski forum a ne filozofski zar ne?

evo zakljucujem raspravu i obecajem da cu te samo podsjetiti sporadicno na cijenu btc i zcoin ,,jer tu imam trenutno live pozicije ,,zivio!
dezus is offline   Reply With Quote
Old 07.01.2018., 15:54   #755
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.735

Citat:
dezus View Post
mnogo si pametan ,,evo i ja ti se divim ,,,
citao sam nekoliko stranica i nisam mogao odoliti da ti napisem koju rijec..
tolika kolicina jala vristi iz tebe i tvojih upisa..
a ja ti jamcim da cu te svako malo podsjecati na cijenu btc i koliki propust si napravio u smislu zarade unatoc svoj svojoj velikoj pameti
posjedujem jos 48 komada btc kupljenih po 285 $ pa zbrajaj moju dobit ili svoju pamet
Ti nikako da shvatis.......za tebe definitivno vrijedi ono sto sam napisao, novac nas sigurno ne cini boljima.
Znam da ce ti to cudno zvucati, ali za tebe i tvoju okolinu je puno bolje da sto prije izgubis sve sto si zaradio.
Old 07.01.2018., 17:09   #756
dezus
Registrirani korisnik

Citat:
Jumbo View Post
Ti nikako da shvatis.......za tebe definitivno vrijedi ono sto sam napisao, novac nas sigurno ne cini boljima.
Znam da ce ti to cudno zvucati, ali za tebe i tvoju okolinu je puno bolje da sto prije izgubis sve sto si zaradio.
dosad si bio normalan u svojim postovima . sto se pak tebi dogodilo ?
pomozi mi da shvatim .hvala
Old 07.01.2018., 17:18   #757
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.735

Citat:
dezus View Post
dosad si bio normalan u svojim postovima . sto se pak tebi dogodilo ?
pomozi mi da shvatim .hvala
Nikad nisam bio normalan u svojim postovima.....pitaj starije forumase.

Forex jos uvijek ima volje bacati biserje pred svinje.....ja sam odavno za to izgubio volju, ali nebi volio da zbog toga netko pomisli da sam sad postao normalan.

Za normalne, koji se iz petnih zila trude uvjeriti me da bas ono sto su jucer procitali ili vidjeli na TV je njihovo misljenje i da je jedino to ispravno ja nikad necu biti normalan i molim te da me ne svrstavas medju tu bagru
Old 07.01.2018., 17:52   #758
dezus
Registrirani korisnik

Jumbo@ i ostali..normalni ili nenormalni i pametni i glupavi..
nastavite dalje istom retorikom do kraha kripta (koji ce doc neminovno) i svi cete bit u pravu .
forex mi je iskocio iz mase i morao sam reagirati jer to inace nebi bio ja
btw skuzio sam slucajno tek pred 10 tak dana da je ovaj forum opet aktivan.
Old 07.01.2018., 19:35   #759
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.486

Citat:
dezus View Post
Jumbo@ i ostali..normalni ili nenormalni i pametni i glupavi..
nastavite dalje istom retorikom do kraha kripta (koji ce doc neminovno) i svi cete bit u pravu .
forex mi je iskocio iz mase i morao sam reagirati jer to inace nebi bio ja
btw skuzio sam slucajno tek pred 10 tak dana da je ovaj forum opet aktivan.
glup si i to je to. uopće ne shvaćaš što ti pišu. oduvijek si bio malouman. taj sitniš kojim raspolažeš ne čini te pametnijim, možeš li to shvatiti? tu se hvališ da imaš 720.000 imaginarnih dolara...koji k...c čekaš ? unovčuj to i prestani se praviti pametan. ali, ja nekako sumnjam da ti toliko imaš. ne djeluješ mi kao da imaš i 72.000 dolara, a kamoli 10 puta više.
Old 07.01.2018., 19:40   #760
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.142

Citat:
Forexhr View Post
Sve što postoji kao instanca stvarnog ili zamišljenog svijeta je u neku ruku "stvarni objekt". Tako je primjerice obećanje nepoznate osobe da će ti za godinu dana vratiti 10.000 kuna "stvarni objekt". To obećanje postoji kao instanca uma, odn. kao neki raspored neurona u tvojem mozgu. No ima li taj "stvarni objekt" vrijednost? Bi li ti zamijenio 10.000 kuna (brojke na računu) za obećanje, smo zato što je obećanje "stvarni objekt"?
Kad govorim o novcu "stvarni objekt" su ugovori o kreditu, instrumenti osiguranja kredita, kreditna sposobnost, obvezno pravo i institucije koje osiguravaju da se imatelji novca, koji su u suštini kreditirali zajmoprimce robama i uslugama, zaštite. Brojke jesu "stvarni objekt", ali same za sebe su bezvrijedne.
Pa to radimo svaki dan, samo što je u slučaju npr. kuna, taj koji obećava hrvatska država. Inače je kuna bezvrijedni komad papira, ono što joj daje vrijednost je naše vjerovanje da je možemo zamijeniti za predmet ili uslugu.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila