Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 26.11.2007., 21:16   #1471
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541
Default Odgovor na: Srbija

Dali ima negdje weekly trading reports kao šta je imala Sinteza? U ovim dnevnim ne piše P/E P/B itd.
lovac is offline   Reply With Quote
Old 26.11.2007., 22:46   #1472
MAX
Registrirani korisnik

Član od: 29.03.2004.
Poruka: 130

Citat:
Shogun View Post
AGRC na 3000....959 kom ovo je stvarno jeftino, ili Fimi gori pod nogama
Bit će jeftino kad P/E bude ispod 10
MAX is offline   Reply With Quote
Old 28.11.2007., 17:54   #1473
McCaan
Registrirani korisnik

Član od: 23.03.2006.
Poruka: 505

ENHL počeo isplačivati dividendu. Samo vidim tamo nekakav porez od 20% (porez stranog izdavatelja). Nismo li mi kao nerezidenti oslobođeni tog poreza ili se on ipak obračunava samo na dividendu?
McCaan is offline   Reply With Quote
Old 09.12.2007., 01:16   #1474
dprimora
Registrirani korisnik

Član od: 12.02.2003.
Poruka: 187

Proboj prethodnog vrha RSI-a nakon higher lowa, kao i probijanje 13EMA sugeriraju očekivani kratkoročni uzlet nalik onome u Hrvatskoj. No, on će se za sada vjerojatno zaustaviti do tjednih 13EMA (1420), odnosno između dnevnih 50EMA (1400) i 200EMA (1450), a iz više razloga možda i prije.

Prvo naravno je politička neizvjesnost zbog koje se u petak strani investitori još nisu značajnije uključili u kupovinu (iako vjerujem da mnogi poput mene imaju pripremljene novce i prst na okidaču).

Potom, bollinger bands su još uvijek preširoki za uspostavu novog dugoročno održivog i stabilnog uptrenda (kao i u Hrvatskoj), a i oporavak iz downtrenda obično ne dolazi u prvom naletu, nego se nakon testiranja gornjih granica pomični presjeci moraju približiti.

Naposljetku, za potvrdu uptrenda indeksi će morati nakon higher higha ostvariti i još jedan higher low kako bi potvrdili da je dno stabilno. Tek ako nakon pada kojem će sljedećih tjedana povod biti politička napetost, indeksi ne potonu ispod razina s kraja studenog, možemo biti sigurni u početak novog uptrenda.

Da će se sve ovo uistinu i odigrati oko Nove godine sugeriraju i datumi pokretanja fondova naših starih znanaca.

Upis i uplata investicionih jedinica za fond "KD Ekskluziv" traje do 20. decembra 2007. godine.

Investicioni fond "Ilirika Jugoistočna Evropa"... Javni poziv šestog investicionog fonda koji će raditi u Srbiji, otvoren je za građane i pravna lica od 29. novembra do 21. decembra 2007. godine.

Inače, svi koji trguju u Srbiji proteklih su tjedana osjetili koliki je značaj tečaja. Naime, do 30.11. dinar je u kratkom roku pao 10% i za isto toliko srušio vrijednost portfelja.

Istovremeno, otvorio je povoljnu priliku za kupnju dionica i potaknuo ovaj kratkotrajni uzlet. Otad je dinar porastao za oko 5% do sredine raspona, odnosno oko 80 rsd za euro, gdje će se vjerojatno stabilizirati. Zamislite da je tečaj kn u mjesec dana sa 7,3 skočio na 8 i onda pao na 7,65 za euro.
Priloženo
File Type: jpg srx.jpg (210,3 KB, otvoreno 37 puta)
dprimora is offline   Reply With Quote
Old 09.12.2007., 14:46   #1475
Shogun
Registrirani korisnik

Shogun's Avatar

Član od: 03.01.2005.
Poruka: 5.755

Moram priznati da se slažem sa ovim viđenjem, mada sam grlom u dionicama ne osjećam se ugodno, a cijene još ne odražavaju dovoljan diskont obzirom na političku situaciju da bi ikome preporučio ulaz na sadašnjim razinama, možda je mudro pričekati i izgubiti dio rasta, ali preuzeti manji rizik. Čudi me ovo kupovanje npr. VINZ u ovom trenutku na visokim cijenama za sadašnju situaciju.
Razmišljam srezati pozicije u hr i pripremiti keš, jer u slučaju pozitivnog riješenja tržište će eksplodirati, mnogi su već u pripremi. Vidim da se dosta smanjio odljev fondovskog novca u inozemstvo za prošli mjesec.

知恵
Shogun is offline   Reply With Quote
Old 09.12.2007., 15:58   #1476
Zivac
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2007.
Poruka: 116

Sto se desava ako se pitanje Kosova samo prolongira za koji mjesec?
Zivac is offline   Reply With Quote
Old 09.12.2007., 18:03   #1477
dprimora
Registrirani korisnik

Citat:
Zivac View Post
Sto se desava ako se pitanje Kosova samo prolongira za koji mjesec?
Po meni je najbolje da se već jednom presječe i onda stanje zamrzne sljedećih 100 godina. Kosovo proglasi neovisnost, Srbija je ne prizna i proglasi blokadu i zatim nikom ništa, sve po starom, svak po svome. Zatim potpišu SSP pa ih EU za mirnoću reakcije nagradi u 2008. statusom kandidata.

Pitanje Kosova je nerješivo, ali Srbija ne može napraviti ništa osim galamiti. Svaka odgoda od mjesec-dva radi iluzije postizanja sporazuma samo produžava agoniju i po meni je najgora solucija. Mislim da su to shvatili i u EU-u.
Old 09.12.2007., 20:57   #1478
Zivac
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2007.
Poruka: 116

Za sjutra je bilo najavljeno proglasenje neovisnosti prije neki tjedan. Veceras ne mogu naci nista o tome. Znaci odlozeno je barem za neko vrijeme. BBC veceras govori o 'early next year'.

Scenarij 1: Proglasenje neovisnosti. Tenzije. Burza down i za neki tjedan polagani oporavak i velikim skokom tokom naredne godine.

Scenarij 2: Odlaganje. Burza mrtva sa oscilacijama i scenarijima koje je drprimora vec opisivao do daljnjeg.

Mislim da je realisticno. Jos jedno pitanje stabilnost RSD-a?
Zivac is offline   Reply With Quote
Old 10.12.2007., 01:07   #1479
dprimora
Registrirani korisnik

Zanimljivo je usporediti SRX u rsd s onim u eur. U odnosu na 30.11. u tjedan dana index u eurima je ostvario +10%, a u rsd "samo" +5%. To pokazuje značaj koji tečaj ima na prinose u Srbiji.
Priloženo
File Type: jpg srx eur.jpg (214,8 KB, otvoreno 23 puta)
Old 11.12.2007., 10:05   #1480
the_ferengi
Registrirani ovisnik

the_ferengi's Avatar

Član od: 29.11.2006.
Poruka: 69

Predsjednički izbori za mjesec-dva dana će dati odgovor na mnoga pitanja...

Opcije na temi

Pravila