Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Nekretnine

Odgovor

Opcije na temi
Old 22.11.2012., 17:30   #11
Superior
Sean

Superior's Avatar

Član od: 26.11.2004.
Prebivalište: Zagorje
Poruka: 1.849
Default Odgovor na: Porez na nekretnine

Citat:
axy View Post
Ovaj polukreten prica kako ce rasteretiti rad dodatnim porezom na nekretnine.
Jebeno nevjerojatno.
Pa vjerojatno i hoće. No mene više zanima što će biti s komunalnom naknadom koja je bila izvor prihoda za lokalnu samoupravu. Kome će ići porez na nekretnine?
Superior is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2012., 17:37   #12
fog_dealer
Registrirani korisnik

Član od: 11.12.2002.
Prebivalište: Split
Poruka: 102

Jel ovo korisnik obvenik poreza, a ne vlasnik? Jesam ja to dobro shvatio?
fog_dealer is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2012., 20:06   #13
axy
Registered User

axy's Avatar

Član od: 03.04.2006.
Prebivalište: My banking account
Poruka: 9.460

Nisi dobro shvatio, obveznik je NEKRETNINA, kaze glavna porez-baba u Hrvata. Ozbiljnog izraza lica.
axy is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2012., 21:10   #14
lebowski
Registrirani korisnik

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 4.406

Citat:
Superior View Post
Pa vjerojatno i hoće. No mene više zanima što će biti s komunalnom naknadom koja je bila izvor prihoda za lokalnu samoupravu. Kome će ići porez na nekretnine?
Lokalnoj samoupravi.

Po meni, ako se ostvari taj drugi dio obećanja, a to je rasterećenje rada, odlična stvar. Pogotovo što se uvažila hrvatska tradicija o imanju stana i vikendice.

Kao što svi znamo, nije u Hrvatskoj bio samo balon dionica, već i nekretnina. No, za razliku od balona dionica, balon nekretnina još uvijek se nije ni približno ispuhao.

Ovaj porez će tomu jako pridonijeti. Ne vidim nijedan ralozg da sad nekretnine ne padnu dobrih 20-30 posto. Prodaja će biti jaka, a kupnje nigdje.
lebowski is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2012., 21:21   #15
LuckyLuke
Registrirani korisnik

LuckyLuke's Avatar

Član od: 13.12.2011.
Poruka: 24

Kako je situacija sa neizgradenim gradevinskim zemljistem. Ima tu kakvih olaksica osim onih 30% ? Uf ove sivonje ce nam stvarno doci na vrh glave
LuckyLuke is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2012., 21:27   #16
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221

O da,sad će ruže procvijetati.Pogledajte Španjolsku,imaju porez,padaju cijene ali nitko ne kupuje,pada i potrošnja i standard općenito,sve gora situacija.
Naravno mi ne moramo brinuti jer Tica kaže da će sve sad biti super.
Uh,tko će sad čekati sljedeće izbore!
Sigurno će sad smanjiti ostale poreze kako da ne,već je sad proračun za 2013 veći od prošlogodišnjeg,za sad,jer proračun se planira pod pretpostavkom da će doći do rasta BDP-a.
Ali ima jedna dobra stvar,povećat će se broj zaposlenih,novih poreznika naravno.

btw.Axy,jesi prodao onaj stan?
Old 22.11.2012., 21:41   #17
pluton
Registrirani korisnik

Član od: 07.06.2006.
Poruka: 2.380

Citat:
lebowski View Post
Lokalnoj samoupravi.

Po meni, ako se ostvari taj drugi dio obećanja, a to je rasterećenje rada, odlična stvar. Pogotovo što se uvažila hrvatska tradicija o imanju stana i vikendice.

Kao što svi znamo, nije u Hrvatskoj bio samo balon dionica, već i nekretnina. No, za razliku od balona dionica, balon nekretnina još uvijek se nije ni približno ispuhao.

Ovaj porez će tomu jako pridonijeti. Ne vidim nijedan ralozg da sad nekretnine ne padnu dobrih 20-30 posto. Prodaja će biti jaka, a kupnje nigdje.
Ne vidim neki razlog zasto bi sad najednom netko prodavao tko dosad nije. Nije ni da je sad uopce vrijeme za prodaju icega tko nije gladan. A banke nece dirati nesto mi se cini. Mozda bi jedino mogao biti pritisak na vlasnike gradjevinskog zemljista, ali i ovo je zasad samo prijedlog.
Old 22.11.2012., 21:56   #18
lebowski
Registrirani korisnik

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 4.406

Citat:
pluton View Post
Ne vidim neki razlog zasto bi sad najednom netko prodavao tko dosad nije. Nije ni da je sad uopce vrijeme za prodaju icega tko nije gladan. A banke nece dirati nesto mi se cini.
Je, onima s viškom nekretnina bit će pravi gušt plaćat državi 1,5 posto godišnje. Osjećat će se ko n+da imaju njemačke obveznice.
lebowski is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2012., 22:02   #19
axy
Registered User

axy's Avatar

Član od: 03.04.2006.
Prebivalište: My banking account
Poruka: 9.460

Citat:
red max View Post
O da,sad će ruže procvijetati.Pogledajte Španjolsku,imaju porez,padaju cijene ali nitko ne kupuje,pada i potrošnja i standard općenito,sve gora situacija.
Naravno mi ne moramo brinuti jer Tica kaže da će sve sad biti super.
Uh,tko će sad čekati sljedeće izbore!
Sigurno će sad smanjiti ostale poreze kako da ne,već je sad proračun za 2013 veći od prošlogodišnjeg,za sad,jer proračun se planira pod pretpostavkom da će doći do rasta BDP-a.
Ali ima jedna dobra stvar,povećat će se broj zaposlenih,novih poreznika naravno.

btw.Axy,jesi prodao onaj stan?
Ne da ga nisam prodao, nego se nisam jos niti uknjizio kao vlasnik. Kupoprodajni stoji na gruntovnici od 11.07., mamu im nabijem. Inace me bas zanima kako ce u takvim slucajevima rezati porez. Naime, ja nisam vlasnik, formalno, jer nisam proveden u gruntovnici. Bivsa vlasnica je u njemu zivjela od 2005. otkako je zgrada sagradjena, a nije se nikad "prijavila" na opcini da bi placala komunalnu.

Ne zuri mi se s prodajom jer mi je to nekretninski dio portfelja, osim njega imam samo ovaj u kojem zivim.

Inace, ako prodas nekretninu u roku 3 godine od kupnje, placas porez na dohodak, kao i ako prodas vise od 3 nekretnine u bilo kojih pet promatranih godina. Ovaj zadnji slucaj jos je gori jer moras voditi papirologiju retroaktivno kao da imas obrt (knjiga URA-IRA).

Isto je i ako naslijedis nekretninu (nije bitan osnov stjecanja).
axy is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2012., 22:24   #20
pluton
Registrirani korisnik

Član od: 07.06.2006.
Poruka: 2.380

Citat:
lebowski View Post
Je, onima s viškom nekretnina bit će pravi gušt plaćat državi 1,5 posto godišnje. Osjećat će se ko n+da imaju njemačke obveznice.
Ne znam koliko ljudi drzi 3+ nekretnina na svoje ime, a da ih barem onda dio ne iznajmljuje. Mozda je to stvarno znacajan broj, koliko god to meni bilo cudno.
Odgovor

Opcije na temi

Pravila