Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Nekretnine

Odgovor

Opcije na temi
Old 12.08.2008., 09:30   #11
baucic
Registrirani korisnik

baucic's Avatar

Član od: 17.01.2005.
Poruka: 851
Default Odgovor na: Nekretnine

Pa sad znas, pa kupuj ne moras velik vinograd. Sta te briga koliki je, kupi koliko mozes pa ces za 40g to prodati sa nekoliko miliona eura, kuna... cega god. Svakako bit ces bogat. Evo, ja kupio. Majke mi.
baucic is offline   Reply With Quote
Old 12.08.2008., 20:04   #12
sladak
Umrit ćemo svi.

Član od: 29.07.2008.
Poruka: 29

kad bi aj tebi rekao koliko je meni mater ostavila te zemlje uz more braci a nista nije uzela za sebe zaplakali bi oboje.

uz novu auto cestu i kraj buducih mostova treba kupovat zemlju... jedno odmaraliste - jedno bogatstvo

ali sta ces nismo mi u tim vodama. pljackaju nas oni koji kroje planove i ispune ih od prve a mi moramo cekati 40g?
sladak is offline   Reply With Quote
Old 20.08.2008., 09:22   #13
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.156

Slom tržišta nekretnina

Zbog skupih stambenih kredita i još skupljih kvadrata stana pala je prodaja nekretnina u Zagrebu kakvu agenti ne pamte godinama. Neke agencije mjesecima nisu prodale niti jedan stan.

"Prodaja ne ide nikako. Građani si jednostavno ne mogu priuštiti stanove po ovim cijenama", rekao je za Vjesnik Nikola Augustić iz agencije Biliškov nekretnine.

Augustić kaže da je prodanih stanova sada upola manje nego prije tri ili četiri godine. Prođe i po tri mjeseca da se ne proda nijedan stan.

U odnosu na prošlu godinu, cijene kvadrata su pale, ali neznatno - za svega jedan posto. Veći pad dogodio se u sjevernom dijelu grada, ali samo za velike stanove koji koštaju 200.000 eura i više. Takve stanove mogu kupiti tek rijetki.

Naime, prosječna hrvatska obitelj kupuje stan vrijedan najviše 100.000 eura. Uglavnom je riječ o garsonijerama ili dvosobnim stanovima s manjim sobama.

Svi oni koji su željeli kupiti stan prijašnjih godina, to su morali učiniti prije negli su se opće udarili temelji zgrade. Stanovi su se prodavali i prije nego su se sagradili. Danas pak sve više stanova svoje kupce čeka i više od godinu dana. Ne postoji novosagrađeni objekt u Zagrebu, a da na njemu nije izvješen natpis o prodaji bilo stanova, bilo poslovnih prostora.

Augustić kaže da ranije investitorima nisu bile potrebne agencije kako bi prodali stanove, ali da je danas situacija sasvim drugačija.

"Jučer sam dobio na prodaju sve stanove u tri novosagrađene zgrade. Danas sam dobio još dvije zgrade. Pazite - zgrade, ne više stanove", rekao je Augustić Vjesniku.

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/p...3/0015006.html

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 20.08.2008., 09:59   #14
Gogosh
Registrirani korisnik

Gogosh's Avatar

Član od: 25.01.2008.
Prebivalište: Erdut, Croatia
Poruka: 272

A da znate koliko ima neprodanih "novih" stanova. Novih pod navodnicima jer stoje neprodani duže od godinu dana. Govorim za Osijek. Ali cijene ne idu dolje, a kvaliteta tih stanova je vrlo upitna. Nabavna vrijednost novog stana je oko 700 EUR, a prodajna nije ispod 1.200 EUR. Kupiš novi stan pa ti se digne parket, procure slavine i cijevi, ljušti boja sa zidova...
Old 20.08.2008., 10:03   #15
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.156

Mene zanima, kako to da potražnja pada, a cijene stagniraju ili čak rastu? Ili se tek pad treba očekivati?

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 20.08.2008., 10:49   #16
pluton
Registrirani korisnik

Član od: 07.06.2006.
Poruka: 2.379

Kod nekretnina stvari ipak idu puno sporije i treba vjerojatno nekoliko godina da se stvari pročiste.

Meni kolega koji se bavi nekretninama na moru kaže da mu kronično fali luksuznih nekretnina. Za takvu robu kupce ima i cijena nije upitna, ali takvih nekretnina u ponudi ima jako malo, gotovo ništa. S druge strane ima brdo prosječnih i ispodprosječnih nekretnina (apartmani, manje obiteljske kuće u lošem stanju) za koje prodavatelji traže puno previše nadajući se da će naići kupac koji će im za njihove "šupe" dati bogatstvo. Mislim da je slično i sa stanovima u Zg. Previše se gradi stanova 40-60 kvadrata jeftinije gradnje, naguranih u prenatrpanim kvartovima. A cijene su za takve, za zapadne standarde socijalne stanove, previsoke. Čudim se da više ljudi samostalno ili u partnerstvu ne riješava stambeno pitanje vlastitom izgradnjom. Možda se za par godina izenadimo kada će veći stanovi i obiteljske kuće cijenom po kvadratu i prešišati ove što se masovno grade u velikim zgradama.
pluton is offline   Reply With Quote
Old 25.08.2008., 00:27   #17
dr.marko
Registrirani korisnik

Član od: 30.07.2006.
Poruka: 147

Citat:
Gogosh View Post
A da znate koliko ima neprodanih "novih" stanova. Novih pod navodnicima jer stoje neprodani duže od godinu dana. Govorim za Osijek.
Hajd mi šapni gdje točno ima takvih stanova pa da odem rušiti cijenu gazdi koji će biti sretan da me vidi.
dr.marko is offline   Reply With Quote
Old 25.08.2008., 09:59   #18
bingo
Registrirani korisnik

Član od: 16.09.2006.
Poruka: 71

Citat:
analiza View Post
Mene zanima, kako to da potražnja pada, a cijene stagniraju ili čak rastu? Ili se tek pad treba očekivati?
Svi prilozi o nekretninama su u većini slučaja financirani od strane samih građevinara pa nisu ludi da će sami sebi rušit cijenu, ali polako neće ni oni moć beskonačno zavaravat ljude.

Potražnja nepupitno pada, kredita ni za lijek, a kvaliteta 90% novogradnje katastrofa itd.
bingo is offline   Reply With Quote
Old 26.08.2008., 12:56   #19
Mistral
Registrirani korisnik

Mistral's Avatar

Član od: 06.03.2007.
Poruka: 28

Citat:
pluton View Post
Meni kolega koji se bavi nekretninama na moru kaže da mu kronično fali luksuznih nekretnina. Za takvu robu kupce ima i cijena nije upitna, ali takvih nekretnina u ponudi ima jako malo, gotovo ništa. S druge strane ima brdo prosječnih i ispodprosječnih nekretnina (apartmani, manje obiteljske kuće u lošem stanju) za koje prodavatelji traže puno previše nadajući se da će naići kupac koji će im za njihove "šupe" dati bogatstvo.
slažem sa sa ovim postom, moja se firma također bavi izgradnjom i prodajom apartmana, stanova i kuća. S time da mi imamo manje više ekstra lokacije
i visoku kvalitetu. Imamo i jednu zgradu koja ima prosjenu kvalitetu ali joj je lokacija loša. Ono što sam htio reći ustvari jeste da ove bolje i skuplje stvari prodajemo bez problema, i to relativno visokim cijenama, ali ova zgrada koja je namijenjena za prodaju kupcima plićeg džepa se jako sporo prodaje. I inače, imamo dosta manje upita od recimo prošle godine.
Mistral is offline   Reply With Quote
Old 01.09.2008., 08:47   #20
gustavo
Registrirani korisnik

Član od: 27.04.2005.
Poruka: 369
Default Odgovor na: Trenutno stanje na tržištu nekretnina

I sad potencijalni kupac koji je htio/morao kupiti stan čuje da cijene lagano padaju i da će biti značajno niže nakon nekog vremena. To ga natjera da se još strpi, da još bude podstanar, i tako se ubrzava pad cijena, slično kao i na burzi dionica. Samo što to kod stanova ide sporije jer je manji broj igrača s obje strane (ponude i potražnje) nego kod dionica, zbog visoke granice za ulaz.
gustavo is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila