Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Nekretnine

Odgovor

Opcije na temi
Old 19.09.2003., 17:28   #11
dmali353
Registrirani korisnik

Član od: 02.10.2002.
Poruka: 23

Dobro onda ovako, imaš tri varijante da ostvariš svoj naum:
1. ako je zbroj tvoje plaće i plaće tvoga muža dovoljno visok da zadovoljite zahtjeve o kreditnoj sposobnosti banke uzmite stambeni
2. ako nije morat ćeš probat malo kemijat i riješti npr ovako - uzmeš hipotekarni kredit i još jedan kredit koji pokrivaš samo sa plaćama. Mada ne znam da li će ti odobriti tako veliki iznos (cca 50000 eura) samo na osnovu vaših plaća, morati ćeš se malo raspitati.
3. ako ni to nije dosta a ti si baš sigurna u svoj projekt, možeš zatražiti više manjih kredita kod više banaka i uvijek ponuditi sebe i supruga kao pokriće. Samo kod te varijante je potreban oprez jer uvijek na kraju zahtjeva potpisuješ da izjavljuješ pod materjalnom i krivičnog odgovornošću da nemaš drugih kredita i da nikome nisi jamac. No kako banke za sada to još ne mogu provjeriti nego se oslanjaju na tvoje poštenje morala bi dobro pratiti kada će proraditi registar kreditnih dužnika, jer onoga dana kada proradi, ako još nisi otplatila "duple kredite" moglo bi biti problema, a sigurno bi ih bilo ako bi imala probleme sa plaćanjem anuiteta.
Prije nego počneš razmišljati o trećoj varijanti, zar ti ili suprug nemate nikoga sa kime ste u toliko dobrim odnosima i tko ima povjerenja u vas da bi vam dopustio da njegovu nekretninu stavite pod hipoteku zajadno sa svojima i tako se približite tržišnoj vrijednosti od cca 250000 eura?
dmali353 is offline   Reply With Quote
Old 21.09.2003., 18:23   #12
mutni
Registrirani korisnik

Član od: 23.08.2003.
Prebivalište: zgb
Poruka: 119

slabo mi je kad netko želi ulupati toliku lovu u mrtvi kapital.a tećaj kune što je s tim?
mutni is offline   Reply With Quote
Old 24.09.2003., 12:38   #13
Nani
Registrirani korisnik

Član od: 16.09.2003.
Prebivalište: Rijeka
Poruka: 13

Ideja sa vise manjih kredita mi se iskreno ne svidja pogotovo ako se uskoro realizira neki takav registar, sto sigurno hoce! Sama ideja s tim stanom je u pocetku bila super ideja i jednostavna realizacija a na kraju je ispalo gotovo neizvedivo.Ako i uspijemo dignuti toliki kredit nemaju u svim bankama sistem poceka na koji smo mi racunali kod dizanja kredita tj. dok bi mi preuredjivali i prodavali od kredita bi placali samo kamatu. E sada je i tu problem jer kod vecine banaka toga nema. Ma sve u svemu nisam bas zadovoljna.Mislim da cu morati smisliti neki drugi nacin kako zaraditi.
Nani is offline   Reply With Quote
Old 29.09.2003., 11:44   #14
Peyo
Registrirani korisnik

Član od: 23.04.2003.
Prebivalište: Pula
Poruka: 33

Citat:
Nani:
Ideja sa vise manjih kredita mi se iskreno ne svidja pogotovo ako se uskoro realizira neki takav registar, sto sigurno hoce! Sama ideja s tim stanom je u pocetku bila super ideja i jednostavna realizacija a na kraju je ispalo gotovo neizvedivo.Ako i uspijemo dignuti toliki kredit nemaju u svim bankama sistem poceka na koji smo mi racunali kod dizanja kredita tj. dok bi mi preuredjivali i prodavali od kredita bi placali samo kamatu. E sada je i tu problem jer kod vecine banaka toga nema. Ma sve u svemu nisam bas zadovoljna.Mislim da cu morati smisliti neki drugi nacin kako zaraditi.
Imaš i za poček lijeka: većina banaka daje bar dio stambenog kredita u kešu. Podigni veći kredit nego što ti treba, a keš umjesto na majstore u fušu sačuvaj za platiti prve rate kredita, dok se ne oporaviš.
Peyo is offline   Reply With Quote
Old 06.08.2004., 20:31   #15
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541
Default Stambeni kredit

prijateljica se seli i umjesto da unajmljuje stan razmišlja da ga kupi.
kredit je potreban odmah i ako je moguće bez jamaca i hipoteke.
potrebno joj je oko 30 000 eura.

jel se može ?
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 06.08.2004., 20:42   #16
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636
Default Odgovor na: Stambeni kredit

može se, bitno je samo imati dovoljne prihode
Old 06.08.2004., 20:55   #17
lovac
Registrirani korisnik

joj, molim daj više informacija, ima dobru plaću samo je prijavljena na puno manje ali to bi se dalo sredit.

idem sad gledat na netu uvjete banaka.
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
Old 06.08.2004., 20:57   #18
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636

ako joj fali 30 somića, znači nešo ima spremljeno, problem predstavlja prijava na puno manje, nek to sredi što prije, nek odabere nekretninu i sa papirima ode u Erste, oni su tu najbrži i najažurniji
Old 06.08.2004., 21:13   #19
lovac
Registrirani korisnik

nažalost nema ništa spremljeno, stan bi bio mali.

gledam na netu, erste traži hipoteku 1:1 za kredit??? ići čemo se još raspitat u banku.
― Charles T. Munger
Old 06.08.2004., 21:29   #20
lovac
Registrirani korisnik

e sad ne kužim tu hipoteku, jel može hipoteka na kupljeni stan ili mora imat još neki stan??? ak treba imat stan da kupi stan to je onda idiotarija.
― Charles T. Munger
Odgovor

Opcije na temi

Pravila