Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Nekretnine

Odgovor

Opcije na temi
Old 13.06.2016., 19:06   #671
bepina
Registrirani korisnik

bepina's Avatar

Član od: 28.02.2007.
Poruka: 1.412
Default Odgovor na: Trenutno stanje na tržištu nekretnina

U Splitu i Dubrovniku po 2000 u Zadru 1000, a turistički djelatnici kažu da nedostaje još 50.000 kreveta u hotelskom smještaju, 4-5 zvjezdica. Gosti nam brojčano dolaze masu ali daleko manje troše nego u drugim destinacijama. U RH cca 140Eu dnevno, u Španjolskoj 350-300Eu dn,u FRancuskoj 450 Eu dnevno. Mislim da tu imamo prostora za djelovanje. Ponuda, ponuda i samo ponuda...na svakom kantunu, kvalitetno ponuditi od hrane, koncerata, izložbi, povijesnih zbivanja, prirodnih znamenitosti....Naša lokalna TZ ništa ne radi i potpuno je neprimjetna. U preljepom gradu u kojem živim njegov stari dio i zidine, gotičko-renesansni dio je neiskorišten, čak i dijelom zapušten, a kroz narednih par godina pretvorit će se u najobičniju spavaonicu za niže-do srednje platežne goste koji neće imati što ni vidjeti ni čuti jer će nas svih istjerati i svi će mo iseliti. Ulice su zakrčene štekatima, grad zatvoren u lance doslovno tako da hitna i vstrogasci mogu uz ključ koji se čuva u policiji?!, prozore ne možete otoriti jer se sa svih strana širi smrad užeglog ulja, pizza, pomfrija i druge jeftine spize, muzike trešte sa svih štekata. Život je nemoguć i od 3000 ljudi u gradu unutar zidina ostalo je 100tinjak mahom penzića koji polako izumiru. Mlađi su ionako iselili i iz otoka a neki i iz zemlje.
bepina is offline   Reply With Quote
Old 13.06.2016., 22:12   #672
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749

Ti, Bepina, vrlo precizno pišeš.
Mislim da bi polučila uspjeh da se angažiraš
u svojoj zajednici.
Old 14.06.2016., 18:34   #673
bepina
Registrirani korisnik

bepina's Avatar

Hvala ti lijepa. Grad u kojem sam rođena volim isto kao i ovu prelijepu našu zemlju. Zato mi teško pada ovaj kaos i relativiziranje svega. Perjanice naše lokalne politike ovdje, vrlo su nalik na likove iz državne visoke politike. Umreženi,nemoralni lijeni i gramzivi. Pokušala sam ja angažman sa još nekoliko sličnih ljudi ali su naše poštenje i stručnost smetali adeze-esdepe-ovoj hobotnici. Nismo poželjni jer smo izravni, stručni, neovisni i nemamo cijenu. Ima još takvih ljudi u RH ali nema kritične mase.
Old 14.06.2016., 22:04   #674
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749

To je točno.
Old 15.06.2016., 03:29   #675
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Citat:
bepina View Post
Hvala ti lijepa. Grad u kojem sam rođena volim isto kao i ovu prelijepu našu zemlju. Zato mi teško pada ovaj kaos i relativiziranje svega. Perjanice naše lokalne politike ovdje, vrlo su nalik na likove iz državne visoke politike. Umreženi,nemoralni lijeni i gramzivi. Pokušala sam ja angažman sa još nekoliko sličnih ljudi ali su naše poštenje i stručnost smetali adeze-esdepe-ovoj hobotnici. Nismo poželjni jer smo izravni, stručni, neovisni i nemamo cijenu. Ima još takvih ljudi u RH ali nema kritične mase.
Dobra dijagnoza, ali zanimalo bi što je po tvom mišljenju riješenje? Ja imam svoje. Vele iz tvojih krajeva (Dalmacija) da dvojica, čovjek i tovar znadu više od jednog čovjeka. U ovom slučaju ja se dobrovoljno smatram tovarnom .
Old 15.06.2016., 21:30   #676
bepina
Registrirani korisnik

bepina's Avatar

I ja bi se prijavila za tovara. A što je rješenje po meni, ne znam. Ni sama nekad ne mogu razaznat granicu između građanske dužnosti da reagiram ili da postupim po onoj Lao Tze-a-"Najbolje se djeluje kad se ne djeluje" Ono što osobno mogu u borbi protiv relativiziranja i negativne selekcije je da na svom poslu budem što stručnija i porofesionalnija, u obitelj ida odgojim odgovorno, marljivo i samostalno dijete koje će biti sposobno prepoznati kad ga žele manipulirati. Vjerujem i nadam se da ću dovoljno dugo živjeti (barem još 25 godina) da ugledam svjetlo na kraju tunela.
Odgovor

Opcije na temi

Pravila