Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Nekretnine

Odgovor

Opcije na temi
Old 12.08.2012., 20:17   #1
Flygirl
Registrirani korisnik

Član od: 12.08.2012.
Poruka: 1
Default Realna tržišna cijena stare garaže, Novi Zagreb?

Pozdrav,

nova sam ovdje i unaprijed hvala svima koji imaju dobre volje pomoći s odgovorom.

Razmatram kupnju garaže u Trnskom, Novi Zagreb, ne kao investiciju, nego za vlastite potrebe. Nije da mi baš jako treba, ali moja muška polovica bi prodala i mamu i ženu i kućne ljubimce samo da ima gdje piliti, brusiti, šarafiti... pa eto, zapravo jest neka investicija, ali u kućni mir

S trenutnim stanjem na tržištu teško mi je procijeniti kolika bi bila realna tržišna cijena, što bi Vi rekli? Ponuda i nije velika, sve što se nudi je u sličnom stanju, ali su tražene cijene nevjerojatno različite - od 7 do 15.000 EUR za ca. 17 m2.

Onako ugrubo, mislim da bi sve više od 500 EUR/m2 bilo previše. Evo par elemenata koje sam ja uzela u obzir, pa Vas molim za mišljenje i komentar moje procjene:

- stanovi u Trnskom se trenutno realno trže po 950-1100 EUR/m2, prosječna tražena cijena je oko 1250 EUR.
- garaže su, kao i cijelo naselje, građene početkom/sredinom 60-ih
- garaže su samostalni objekti (u nizu, s pregradama) i nisu etažirane uz stan - iz ovog bi proizlazio koeficijent obračuna površine 0,75
- stanje garaža odgovara starosti objekata (definitivno potrebna ulaganja u obnovu, ali nije baš derutno)
- mikrolokacija koja je meni interesantna nije zanimljiva za potencijalnu prenamjenu u poslovni prostor, pa mislim da taj segment kupaca otpada
- sastav stanovništva u kvartu: većinom umirovljenici ili sasvim mlade obitelji s malom djecom koje su kupile stan kreditom
- potražnju mi je teško procijeniti, ali ponuda nije velika
- kupujem gotovinom i ne žuri mi se kupiti
Flygirl is offline   Reply With Quote
Old 12.08.2012., 21:31   #2
Soprano
Registrirani korisnik

Soprano's Avatar

Član od: 20.07.2006.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 397
Default Odgovor na: Realna tržišna cijena stare garaže, Novi Zagreb?

Za razliku od prije par godina, trenutno su u prednosti kupci. Još ako možeš čekat i igrat hladno na konju si.

Pogledaj tražene cijene u oglasniku i onda ponudi 50% ili max 2/3 od one najniže. Na prvu će te vjerojatno odbit al kad vide da drugih kupaca nema javit će se.

Albert Einstein
Soprano is offline   Reply With Quote
Old 03.09.2012., 19:27   #3
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Član od: 14.03.2003.
Poruka: 7.115
Default Odgovor na: Realna tržišna cijena stare garaže, Novi Zagreb?

Citat:
Flygirl View Post
Pozdrav,

nova sam ovdje i unaprijed hvala svima koji imaju dobre volje pomoći s odgovorom.

Razmatram kupnju garaže u Trnskom, Novi Zagreb, ne kao investiciju, nego za vlastite potrebe. Nije da mi baš jako treba, ali moja muška polovica bi prodala i mamu i ženu i kućne ljubimce samo da ima gdje piliti, brusiti, šarafiti... pa eto, zapravo jest neka investicija, ali u kućni mir

S trenutnim stanjem na tržištu teško mi je procijeniti kolika bi bila realna tržišna cijena, što bi Vi rekli? Ponuda i nije velika, sve što se nudi je u sličnom stanju, ali su tražene cijene nevjerojatno različite - od 7 do 15.000 EUR za ca. 17 m2.

Onako ugrubo, mislim da bi sve više od 500 EUR/m2 bilo previše. Evo par elemenata koje sam ja uzela u obzir, pa Vas molim za mišljenje i komentar moje procjene:

- stanovi u Trnskom se trenutno realno trže po 950-1100 EUR/m2, prosječna tražena cijena je oko 1250 EUR.
- garaže su, kao i cijelo naselje, građene početkom/sredinom 60-ih
- garaže su samostalni objekti (u nizu, s pregradama) i nisu etažirane uz stan - iz ovog bi proizlazio koeficijent obračuna površine 0,75
- stanje garaža odgovara starosti objekata (definitivno potrebna ulaganja u obnovu, ali nije baš derutno)
- mikrolokacija koja je meni interesantna nije zanimljiva za potencijalnu prenamjenu u poslovni prostor, pa mislim da taj segment kupaca otpada
- sastav stanovništva u kvartu: većinom umirovljenici ili sasvim mlade obitelji s malom djecom koje su kupile stan kreditom
- potražnju mi je teško procijeniti, ali ponuda nije velika
- kupujem gotovinom i ne žuri mi se kupiti
Promjeni "sarafliju"!

A dobra garaza ti ostane u miraz.
Lola is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila