Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo

Odgovor

Opcije na temi
Old Danas, 20:29   #591
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.811
Default Odgovor na: Korona (nije pivo)

Citat:
urta View Post
Još malo oko ‘manje mrtvih’ ove godine i općenitih statistika. I u Italiji ima onih koji negiraju učinke coronavirusa na broj mrtvih pa se služe sličnim metodama kao i kod nas. Ali kad se zagrebe po ‘dokazima’ ispliva na površinu sve što je pometeno pod tepih. U općinama na sjeveru Italije u periodu zadnja tri mjeseca brojke su dvostruko do deseterostruko veće od višegodišnjeg prosjeka.
Evo analize sa raskrinkavanjem frizirane ‘statistike’ blogera kojeg je prenosio i wordpress.
https://www.open.online/2020/04/08/c...31-marzo-2020/
Ajd ti nama prevedi.

Ja ću reći što sam vidio na brojevima....kažu nije istina da je prošle godine umrlo 20.000 ljudi više nego ove, pa nam daju podatke, gdje se vidi da je prošle godine do 01.04. umrlo 185.967 ljudi, po mjesecima:
-siječanj 68.209
-veljača 59.876
-ožujak 57.882

i onda nam daju podatak da je ove godine do 08.04. umrlo 180.868

WTF
Pa to ispada točno onako kako je ovaj napisao....u istom razdoblju 01.01. do 31.03. je umrlo gotovo 20.000 manje.
Znači prosječno u cijeloj Italiji, prošle godine dnevno je umiralo 2.043,6 ljudi, a ove 1.827.
Pa ako to nije smanjenje.....

Poslje toga navode komune na sjeveru Italije gdje je umrlo puno više ljudi nego prošle godine i razlika je za 8.162 umrlih više.

Kakve veze ima tih 8.162 umrlih više? Pa oni spadaju u onih 180.868....a tih 180.868 je značajno manje nego što je bilo prošle godine. Očigledno je u drugim komunama u Italiji umiralo manje ljudi nego prošle godine. Ukupno u tim sjevernim komunama je umrlo 16.216 ljudi, što je 9 % svih umrlih u Italiji ove godine.

Eto, to nam govore brojevi, koji trebaju dokazati da si ti u pravu.

Ajd nam ti sad prevedi.

Ja se nadam da ćeš naći neku jezičnu začkoljicu, koja ipak dokazuje da je ta korona strašnaaaaaaa opasnost.....jebo brojeve

BTW, ja nisam tražio broj umrlih u Italiji i ako sam za koju državu vjerovao da ima više umrlih od prošle godine, to su Italija i Španjolska.......šta bi ja bez tebe......sad si mi i tu nedomicu riješio.
Old Danas, 20:35   #592
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.540
Default Odgovor na: Korona (nije pivo)

Usprkos krizi i zaustavljanju normalnog poslovanja u većini država, netko uskoro ide na ATH...očito je nekima i više nego dobro...pripremili se fino...

https://finviz.com/quote.ashx?t=AMZN&ty=c&ta=0&p=m

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila