Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 21.05.2014., 08:20   #1861
Daliborop1
Registrirani korisnik

Član od: 08.03.2013.
Poruka: 873
Default Odgovor na: Liburnia Riviera Hoteli d.d. (LRH-R-A)

Pretpostavljam da će ovih dana biti objavljen poziv za skupštinu (SNHO) pa to može biti razlog?
Ili ne?
Nešto se svakako događa i priprema. Pratim SNHO pomalo iako u njega ne ulažem (nije ni tema ovdje) Meni se čini da se to ipak tiče LRH i šuškanja koja su sve glasnije (a i nekih konkretnih poteza koje ovih dana vidimo)
Do sada je više puta SNHO "signalizirao" da se događa nešto bitno sa LRH, (osim oscilacija koje su bile predmet spora dioničara i Opatije sredinom 2012 kada se graf ukrižao)
Od početka (2010) i preuzimanja LRH, cijena na SNHO je krenula rati nešto ranije i u većem postotku. LRH je kasnila mjesec dana i nije dosegla rast SNHO. No za bolje promatranje treba ispraviti bazu za SNHO da kreće od -36% (u 2010 je krenuo na 64kn na minimalnoj trgovini ali tek u veljači su krenuli neki prometi oko 100kn)
Oscilacije na SNHO su veće i u jednom i u drugom smjeru, no u pravilu SNHO reagira prije LRH. I kod jedne i kod druge dionice ima i nekih drugih utjecaja ali budući da je najveći dio imovine SNHO zapravo LRH jasno je da su dionice iznimno povezane tj da vrijednost SNHO ovisi prvenstveno o događanjima i vrijednosti LRH.
LRH je u postotku na bazu (početak 2010) imala trenutno veći rast nego SNHO ali ju je sad SNHO prestigao. I ta izmjena se događa dosta često. SNHO brzo i eksplozivno naraste, a onda ga LRH slijedi sporije. SNHO tako i pada, dok LRH zadržava neku razinu.
Osim u periodu 2.2012-6.2012 kada je zbog presuda u korist dioničara došlo do rasta na LRH ovaj obrazac se ponavlja. SNHO naraste 10-20%, LRH ga sa malim zakašnjenjem prestigne (12/2012,3/2013,5-7/2013,1/2014)
Zanimljiv mi je rast u periodu 2-6/2013 vratit ću se na njega.

Kako su cjenovni pomaci na LRH vezani za neke poslovne događaje i objave (oko SNHO i nema puno informacija) izgleda kao da netko na SNHO ima informaciju o LRH prije nego su one dostupne onima na LRH )

Ništa neobično rekli bi jer kad se samo sjetimo HCVT i skupljanja te dionice, pa velike dogovorene transakcije 2 mjeseca prije nego je objavljeno preuzimanje.
Radi se samo o jako dobro informiranim ljudima )

Mislim da ćemo najkasnije u mjesec saznati i mi ostali što je na stvari. Po meni vezano je direktno za LRH. Mislim da nema veze sa HCVT jer je svima jasno da će ih LRH pripojiti. Ja ih smatram ionako već dijelom LRH.

Uprava LRH je najavila realizaciju novog kredita u ovom kvartalu i to po indentičnim uvjetima kao i zadnji za HCVT što sugerira da se radi o kreditu slične namjene jer za obnovu postoje i jeftinija sredstva.
8,5 mil eur nije dovoljno za neku veliku akviziciju ali pitanje je i koji dio se osvaja. Kod HCVT su kreditom pokrili odmah 80% udjela, a ovdje je to možda manje?

Da se vratim na rast SNHO u periodu 2-6/2013. To je period koji je prethodio preuzimanju HCVT. SNHO je prije bilo kakve objave narastao 30% i to na značajnijim prometima (par dana za redom išle su dogovorene transakcije po 5000 kom dnevno) pa rast kako je primjetio i Kvart

Možda nije inside, možda samo ti ljudi piju kavu u Miramarskoj za stolom do Ostoje pa kad prepoznaju da je sretan i zadovoljan jer je smislio novi dobar posao onda kupuju dionice njegovih uzdanica. Samo kako prepoznaju koje
Daliborop1 is offline   Reply With Quote
Old 21.05.2014., 12:25   #1862
kvart99
Registrirani korisnik

Član od: 07.09.2007.
Poruka: 385

Netko upravo počistio 600+ komada po 241 na HCVT.....

Novi oportuni kupac koji vidi svoju priliku do 308,89 ili LRH.....??
kvart99 is offline   Reply With Quote
Old 21.05.2014., 17:35   #1863
Daliborop1
Registrirani korisnik

Ja se kladim na LRH
Old 21.05.2014., 17:50   #1864
luka.os
Registrirani korisnik

Član od: 01.11.2008.
Poruka: 999

Plavac
luka.os is offline   Reply With Quote
Old 21.05.2014., 18:50   #1865
kvart99
Registrirani korisnik

Izjasnit će se uskoro kao što on to zna.
Old 21.05.2014., 19:40   #1866
Daliborop1
Registrirani korisnik

Ajde da i on ubode jednu pravu firmu
Šalim se malo naravno.
Ne kažem da nije uložio u dobre dionice tj dionice koje su narasle. Ali LRH je u turističkoj branši ipak jedna od najboljih tvrtki.
Istina kod nas to ne znači puno i možda se ne vrednuje trenutno, ali vidjeli smo da je Plavac strpljiv i dugoročan igrač pa sam uvjeren da će ovdje polučiti i bolji prinos nego na Maestralima.
A s obzirom da je skupština za koji dan, a neke najave iz uprave kažu da bi se ovih dana trebale objaviti neke novosti, pa evo i SNHO daje "signal" mogao bi Plavac na LRH dočekati rasplet prije nego na Maestralima..
Sretno !
Old 21.05.2014., 20:03   #1867
plavac
Registrirani korisnik

Član od: 06.04.2012.
Poruka: 2.967

I danas sam upikao nešto HCVT, ali to je borba, teško se kupuje, mislim sa tim čekati do kraja....a LRH dolazi tek nakon Maestrala, a to će biti i jesen....tako to ide...
plavac is offline   Reply With Quote
Old 21.05.2014., 21:03   #1868
Daliborop1
Registrirani korisnik

Ok plavac, čekamo te nigdje ne idemo
Iskreno ja ne mislim prodavati LRH uskoro, što više ako bude bilo novaca prepikavat ćemo se kao na HCVT (ja sam ipak kupio nešto ranije i jeftinije, a dio su mi čak i pokupili danas)
Old 21.05.2014., 21:23   #1869
kvart99
Registrirani korisnik

Kolega Daliborop1, ako sam dobro shvatio, vi ste danas prodavali HCVT - a izjavili ste (na drugom forumu) da ste uvjereni da ide nova PZP uskoro (ili za par mjeseci - nebitno) po 308,89......

Malo me to zbunjuje......
Old 21.05.2014., 21:42   #1870
plavac
Registrirani korisnik

Član od: 06.04.2012.
Poruka: 2.967

Ja zato i kupujem jer na jesen očekujem 309 kn, ovaj prosjek tromjesečni koji budu nudili je malo...
plavac is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila