Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet > Forex (FX)

Odgovor

Opcije na temi
Old 15.09.2010., 11:27   #11
Naklon
gdja

Član od: 10.09.2010.
Poruka: 10
Default Odgovor na: Na samom početku - pitanja

Citat:
dig36 View Post
Npr. kupis euro/usd 1.2700 i cijena se odmakne nekih 30-ak ili 50-ak pipova i onda nema vise razloga da drzis stop loss u gubitku, kliknes na modify or delete order i upises stop loss npr. 1.2710 i taj trade vise nije riskantan za tebe jer ako cijena i pocne padat zaustavit ce se tako da budes 10 pipova u profitu. Sad, gdje ces tocno stavit stop loss to sve ovisi o procjeni mora se cijeni dat malo mjesta radi korektivnih valova. Al bitno je da cim cijena ode gore pomaknes i stop loss. To je po onom pravilu - never let your profit turn into a loss.
Hvala ti, nisam uopće znala da je takva jedna opcija dopuštena. Upisat ću je u repertoar dobrog upravljanja rizikom.
Naklon is offline   Reply With Quote
Old 15.09.2010., 11:38   #12
Naklon
gdja

Citat:
dig36 View Post
E da, i to "anything can happen" je i mene zezlo jucer ali sam sam si kriv jer sam prekrsio svoja pravila a to se NIKAD ne smije. Gle samo aud/usd, vrzma se po samim vrhovima, na H4 bio je formirao lijepi rastuci klin, i imao je neke snazne otpore i mislio sam ovo ti je 100% sigurno (a u marketu nista nije ) i dopustio sam si luksuz da ni stop loss ne stavim, i onda je probio gornju liniju klina, mislim si ja ok zaustavit ce ga 100% onaj jaki horizontalni otpor ali jok ludjacki je projurio ko da ga i nema i napravio novi high od 2009.g. Ali ok, lekcija naucena, moram jos poradit na disciplini.
Jucer je bio poseban dan i zlato je napravilo novi povijesni vrh, sto znaci da je svjetska ekonomija jos u banani .

Što se mene tiče, zasad samo gledam EURUSD (imam još teorije za učiti), a vjerojatno ću pratiti zlato i naftu vezano za to. Kasije ću razgranati svoj ekran na više njih, jer mi je logično da se to isplati.
Premda sam još daleko od otvaranja računa, isto me zanima kako je sve to kod nas regulirano s bankovne strane (a onu, da prostiš, poreznu ne bih ni spominjala, jer njih čim spomeneš, eto ih . S tim što ne znam koju bi osnovu imali za derat ljude na ovome, jer ti kad kupiš devize u banci ne moraš državi platit harač. Dakle, po toj logici, tradera bi mogli oporezovati jedino ako je full time trader s nekakvim traderskim obrtom ili d.o.o. )
Old 15.09.2010., 13:33   #13
dig36
Registrirani korisnik

Član od: 13.09.2010.
Poruka: 13

Pa da, i bolje se u pocetku koncentrirat samo na jedan par.
Koliko sam ja upoznat u Hrvatskoj se ne placa porez na kapitalnu dobit, a forex je legaliziran tek od 1. mjeseca ove godine, i u banci se otvori devizni racun al ne devizni ziro racun jer on podlijeze porezu i porezna ima uvid u njega. Ali kako je forex kod nas legalan tek od ove godine ne znam kako to ide u praksi i koliko su ovi u banci obrazovani i upoznati po tom pitanju zato bi i ja volio kad bi netko od ovih iskusniji trejdera potvrdio da se nema problema i zavrzlama ako u svrhu npr. isplate, upisem kapitalna dobit od forexa.
A opet dosta ljudi je trejdalo i proslih godina dok nije bio legalan i dok je bio restriktivniji devizni zakon, nemam pojma sta su oni upisivali valjda poklon ili prodaja preko neta il tako nesto.
dig36 is offline   Reply With Quote
Old 15.09.2010., 20:03   #14
Naklon
gdja

...a ja sigurna da će mi oni imat što oporezovat pa se već nabrusila ... ne dam milijune za vaše limuzine, gospodo već ću ja negdje sklonit svoju više-nego-kapitalnu dobit ...

Nadam se da ćeš dobiti odgovore. A zaba je uvela još prošle godine opciju e-trade. (kako to kad je zakon donesen ove godine, nije mi jasno, ali nije bitno). Valjda su oni tamo naučili do sada što i kako s traderima i njihovim računima.

Idem izgubit još kojih desetak dvadesetak dolara na demu. To mi ide samo tako
Old 16.09.2010., 11:40   #15
dig36
Registrirani korisnik

Ali taj e-trade se ne odnosi na trgovinu devizama tj. forex nego trgovinu vrijednosnim papirima, dionice i to. U Hrvatskoj nijedna banka ne pruza uslugu trgovanja forexom, banke trguju za sebe ali ne pruzaju tu uslugu malim ulagacima. A niti u Hrvatskoj ima ijedan pristojan forex broker, barem ne jos.
btw. ovdje je zgodno opisano 5 faza kroz koje prolazi pocetnik http://croatiaforex.bloger.hr/post/1...a/1179021.aspx
Old 16.09.2010., 14:09   #16
Naklon
gdja

Hvala ti što mi razjašnjavaš te osnove poslovanja kod nas. Tu sam tanka.

Brokeri u Hr: zar baš nema nijedne brokerske kuće u nas kod koje bi otvorio račun?

Što se tiče drugog dijela (faze), hvala, pročitah ih već. Razgovaraš s knjiškim moljcem i reading junkyjem, pa slobodno i dalje preporučaj

Evo tebi nešto što mi se, ovako odoka, čini vrlo interesantnim, jesi li naišao na ovo (attachmenti) http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=4113
Old 21.09.2010., 14:09   #17
Moskva
Registrirani korisnik

Član od: 18.05.2010.
Poruka: 12

Ako ti je jezik bio problem probaj na www.forex.co.me
Moskva is offline   Reply With Quote
Old 22.09.2010., 14:38   #18
dig36
Registrirani korisnik

Brokeri ovdje nisu regulirani od nikakve nadlezne institucije, ima ih i offshore, sta su im firme registrirane u tamo nekim boguizanogu destinacijama, na djevicanskim otocima i tako to, takvima nevjerujem bas , pogle npr. onaj plus500 sta se agresivno reklamira, ne bi im dao ni lipu u ruke.
Ali nije problem sa inozemnim brokerima poslovat, sve se obavi preko interneta, e-maila, samo treba pazit pri odabiru brokera, dobro ih provjerit, vidjet jesu li regulirani od nadleznih institucija, npr. oanda je broker na dobrom glasu, reguliran, dugo godina vec posluju, ja sam mislio kod oande otvorit racun ali problem mi je njihova platforma, nemaju povjesne podatke cijena na njoj a meni je to bitno za analize, a i jos ovaj novi zakon u americi, cini mi se da im je sad maximalna dopustena poluga 1:10.
Old 22.09.2010., 14:49   #19
dig36
Registrirani korisnik

Ovo su neke bitne stranice regulatora, za usa http://www.cftc.gov/
http://www.nfa.futures.org/
, ili ako se nalazi u velikoj britaniji bitno je da je reguliran od fsa http://www.fsa.gov.uk/ , a ovdje ima cijeli popis regulatornih tijela za svaku drzavu http://www.100forexbrokers.com/forex-regulation , i dobar clanak - kako izabrati brokera- http://www.100forexbrokers.com/how-t...e-forex-broker
Old 25.09.2010., 20:23   #20
Naklon
gdja

Dig36, isprika zbog kasnog odgovora i hvala na linkovima. Stavit ću si nešto od ovoga u favouritse.
A ti baci oko ovdje
Nećeš požaliti.
Srdačan pozdrav i puno sreće
Odgovor

Opcije na temi

Pravila