Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 18.08.2005., 18:23   #1
DP
Registrirani korisnik

DP's Avatar

Član od: 26.09.2002.
Poruka: 65
Default Ino-Brokeri

Vjerujem da bi bilo zanimljivo znati koji su najucestaliji online brokeri preko kojih trgujete te gdje su racuni. Zvuci kao moguce diranje u privatnost, ali ne vidim zbog cega bi te informacije bile povjerljive, a vjerujem da mogu pomoci novim traderima u odabiru brokera/banke.

Ja sam (bio) izabrao www.optionsxpress.com, ali su mi nakon prvotnog odobrenja i maila u kojem im pisem kako dopremiti sredstva, odgovaraju:

"Due to regulatory concerns and/or risk assessments related to your jurisdiction, we are unable to carry accounts originating in Croatia. OptionsXpress periodically evaluates its ability to hold accounts for residents of particular countries. While we do not expect that current circumstances will change for Croatia in the near future, we will certainly notify you if they do."

Ni Scottrade nije daleko, dapace, ispada da ne trguju s europljanima:

"Scottrade would like to thank you for your interest in our company. Because of the way we are structured and because of industry licensing requirements, at the current time we can establish accounts for U.S., China, Taiwan, and Hong Kong residents only. This includes the 50 U.S. States, Puerto Rico, Guam, and the U.S. Virgin Islands.

A kako ovdje vidim dosta onih koji trguju na US, ne kuzim da li se stogod promijenilo, ja nesto krivo pitam (naravno da im napomenem kako vec imam racun u Italiji, ali napisem i to da zivim u Hr), ili trazim po skroz krivim online brokerima?
Old 18.08.2005., 18:35   #2
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Član od: 05.03.2004.
Prebivalište: DALMACIJA
Poruka: 2.521
Default Odgovor na: Brokeri?

Ne dozvoljavaju svi online brokeri trgovinu strancima. Od onih koji dozvoljavaju najpoznatiji i najučestaliji su : Ameritrade, E-trade, Interactivebrokers (poznati po tome što omogućuju trgovanje na više burzi istovremeno) Cybertrader, Rushtrade...

Kojeg brokera odabrati najbolje ćeš saznati ako usporediš svoj stil trgovanja te ono što broker nudi uz otvaranje računa (funkcije na platformi, free research od nekih poznatih research kuća, provizija, da li naplaćuje platformu ili ne te ima li vaiver fee ako trguješ češće...). Dakle najbolje je provjeriti što svatko od njih nudi pa onda odabrati onog koji ti odgovara.
Old 18.08.2005., 19:16   #3
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Član od: 08.03.2004.
Prebivalište: Bijedna kolonija mediokriteta
Poruka: 5.236
Default Odgovor na: Ino-Brokeri?

Citat:
DP
Vjerujem da bi bilo zanimljivo znati koji su najucestaliji online brokeri preko kojih trgujete te gdje su racuni. Zvuci kao moguce diranje u privatnost, ali ne vidim zbog cega bi te informacije bile povjerljive, a vjerujem da mogu pomoci novim traderima u odabiru brokera/banke.

Ja sam (bio) izabrao www.optionsxpress.com, ali su mi nakon prvotnog odobrenja i maila u kojem im pisem kako dopremiti sredstva, odgovaraju:

"Due to regulatory concerns and/or risk assessments related to your jurisdiction, we are unable to carry accounts originating in Croatia. OptionsXpress periodically evaluates its ability to hold accounts for residents of particular countries. While we do not expect that current circumstances will change for Croatia in the near future, we will certainly notify you if they do."

Ni Scottrade nije daleko, dapace, ispada da ne trguju s europljanima:

"Scottrade would like to thank you for your interest in our company. Because of the way we are structured and because of industry licensing requirements, at the current time we can establish accounts for U.S., China, Taiwan, and Hong Kong residents only. This includes the 50 U.S. States, Puerto Rico, Guam, and the U.S. Virgin Islands.

A kako ovdje vidim dosta onih koji trguju na US, ne kuzim da li se stogod promijenilo, ja nesto krivo pitam (naravno da im napomenem kako vec imam racun u Italiji, ali napisem i to da zivim u Hr), ili trazim po skroz krivim online brokerima?
Ništa ne napominji. Pogotovo ih ne pitaj dali ima problema zato što tvoja zemlja ne dozvoljava, jer se love za svaku sitnicu!

Samo otvori račun regularno i kad dođe tren prebaci sredstva.
Ja sam imao problema s Ameritradeom, probaj E-trade, Interactive brokers itd.
Monk is offline   Reply With Quote
Old 18.08.2005., 19:26   #4
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636

Citat:
Monk
Ništa ne napominji. Pogotovo ih ne pitaj dali ima problema zato što tvoja zemlja ne dozvoljava, jer se love za svaku sitnicu!
Je, je, jako pametno. Nemoj slučajno poslušat ovaj savjet. Uvijek objasni stvari, nazovi ih telefonom - uspostavi kontakt sa ljudima. Spremni su izaći u susret ili te savjetovati kako rješiti problem. Nemoj prešutiti činjenice, jer kad se bude kosilo ti ćeš biti prvi pokošen.
Old 18.08.2005., 19:54   #5
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Član od: 08.03.2004.
Prebivalište: Bijedna kolonija mediokriteta
Poruka: 5.236

Citat:
clusmas
Je, je, jako pametno. Nemoj slučajno poslušat ovaj savjet. Uvijek objasni stvari, nazovi ih telefonom - uspostavi kontakt sa ljudima. Spremni su izaći u susret ili te savjetovati kako rješiti problem. Nemoj prešutiti činjenice, jer kad se bude kosilo ti ćeš biti prvi pokošen.
Je objasni da nesmiješ iz svoje zemlje slati lovu, ali budeš zato iz Italije.

Ma daj molim te, pa normalno da treba objasniti činjenice, ali nemoj slučajno spominjati naš devizni zakon.
Monk is offline   Reply With Quote
Old 18.08.2005., 20:53   #6
DP
Registrirani korisnik

DP's Avatar

Citat:
Monk
Sto mogu ocekivati kad bi, npr. ovog trenutka putem online bankarstva (HVB) dostavio sredstva na njihov racun u US? Vlasnik racuna je d.o.o., znaci pravna osoba, kojoj sam ja potpisnik kartona.

Citat:
Ma daj molim te, pa normalno da treba objasniti činjenice, ali nemoj slučajno spominjati naš devizni zakon.
Isao sam s stavom da sam ipak ja vjerovnik (ne zahtjevam niti zelim margin, to sam takodjer napomenuo), ja njima saljem svoje novce, oni meni ne salju nista, u slucaju problema ne postoji ni teoretska sansa da ja njih zajebem, ali postoji ogromna sansa da oni blokiraju moja sredstva, najvjerovatnije je to i prvo sto bi ucinili.

Zato sam htio, sto je vise moguce, odbacit i najmanju sansu da se pojave problemi vezani uz racun.

Moram priznati da ne kuzim situaciju, naivni Hrvat hoce poslati svoj novac americkoj firmi kako bi ulagao u americke firme tj. izravno u US ekonomiju. A ameri mu ne dopustaju?!?

E, zahvaljujem MEA-i na informacijama, odabrao sam Firstrade, jos cu malo razgledavati dok ne "fundam" nesto sredstava za skolovanje.
DP is offline   Reply With Quote
Old 18.08.2005., 20:55   #7
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

DP - ono što te pitaju odgovori iskreno i bez ustezanja (mene osobno i nisu mnogo pitali - osim generalija koje moraš ispuniti za otvaranje računa) - ono šo te ne pitaju i ne spominji.
Važno je da si ti vlasnik tog računa u Italiji i da glasi na tvoje ime (napr. ne možeš doznačiti novac sa očevog ili računa nekog od prijatelja) - a u osatalom nisi ga uopće trebao spominjati jer smo svi mi doznake izvršili iz inozemstva.

Tel. razgovor je OK - makar sam ja to sve sređivao preko e-maila (Amere - posebno teksašane kod kojih sam ja otvorio račun zna biti teško za razumjeti preko telefona pa za svaki slučaj sam ja inzistirao na dogovrima preko e-maila - premda smo izmijenili par tel. razgovora).

Ono što ćeš morati lagati jest (pretpostavljam) tvoja plaća te net worth - to sam ja upeterostručio () da bih ih zadovoljio - čak su mi i poslije togana jedvite jade otvorili Margin account - inače te sljeduje Cash a/c (ne možeš trgovati sa dionicom ako nemaš sredstva na računu, a poslije prodaje dionice trebaju tri ili četiri dana da ti novac legne ponovno na tvoj račun te nemaš leverage u trgovanju).

Ako ti što zapne uvijek se možeš osloniti na nas ovdje.
Old 18.08.2005., 20:56   #8
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636

Citat:
Monk

Monk, molim te nemoj odgovarati na pitanja, na koja ni sam ne znaš odgovor. To ti se često događa, ne samo na ovoj temi. Kakve veze ima naš devizni zakon i boli njih briga za naš devizni zakon, oni samo prate svoja pravila.
Old 18.08.2005., 21:03   #9
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Citat:
DP
.

Moram priznati da ne kuzim situaciju, naivni Hrvat hoce poslati svoj novac americkoj firmi kako bi ulagao u americke firme tj. izravno u US ekonomiju. A ameri mu ne dopustaju?!?
Ne , ne radi se o tome da su oni veliki dušobrižnici - oni to moraju po zakonu napraviti jer su mnogi brokeri bili zlonamjerni i digli lovu stvarnim naivcima (napr broker može tebi prodati svoje i od tebe kupiti tvoje dionice, opcije...)
Tako su napr meni jedva odobrili margin a/c (tu mogu i oni popušiti mada se to rijetko dogadja) a još mi sigurno ne bi dozvolili trgovinu opcijama i futuresima (čak i kad bih ja to htio).
Vodi posebnog računa o tome da ti je broker osiguran kod FDIC (ako on propadne ili otiđe u Ch 11 ti si osiguran za iznos do $ 100.000,00 u cashu te $ 500.000,00 u dionicama). NIKAKO ne uzimaj brokera koji nije FDIC insured pa čak da ti daje sve besplatno i bez provizije ).
Old 18.08.2005., 21:14   #10
DP
Registrirani korisnik

DP's Avatar

Citat:
MEA
Važno je da si ti vlasnik tog računa u Italiji i da glasi na tvoje ime (napr. ne možeš doznačiti novac sa očevog ili računa nekog od prijatelja) - a u osatalom nisi ga uopće trebao spominjati jer smo svi mi doznake izvršili iz inozemstva.
Nisam zelio lagati oko racuna tj. upisati ispravne podatke i mjesto prebivalista, a zatim slati novac iz Italije, djeluje sumljivo, a ako oni to dopustaju, smatrao sam da im ne bi trebalo predstavljati problem to i napisati.
Citat:
Ono što ćeš morati lagati jest (pretpostavljam) tvoja plaća te net worth - to sam ja upeterostručio ()
optionxpressu sam i ja upeterostrucio, pa svejedno nije pomoglo. Ipak, bacio sam pogled na nekoliko brokera i svi su ko jaje jajetu, kako kojeg otvorim tako mi taj izgleda najjeftiniji/najbolji, a i svi se hvale priznanjima. Trenutno mi Firstrade izgleda najpovoljniji ($6.95 flat, i na limit), vjerovatno da otvorim jos koga, taj bi mi izgledao najpovoljniji.
Citat:
poslije prodaje dionice trebaju tri ili četiri dana da ti novac legne ponovno na tvoj račun te nemaš leverage u trgovanju).
?!? 3-4 dana? Stvarno ne kuzim koji je razlog tome, zivio sam u uvjerenju da ti se novac pokaze kao raspoloziv za daljnje trgovanje odmah nakon prodaje, razumio bih da refund sredstava moze potrajati par dana, ali to da nakon prodaje 3-4 dana, tako reci, ne mozes dalje trgovati je stvarno previse. Sto ako ispunim uvijete za daytradera?
Citat:
Ako ti što zapne uvijek se možeš osloniti na nas ovdje.
Thnx.
DP is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila