Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Osobne financije
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Odgovor

Opcije na temi
Old 30.01.2017., 09:13   #241
fog_dealer
Registrirani korisnik

Član od: 11.12.2002.
Prebivalište: Split
Poruka: 102
Default Odgovor na: Porez na kapitalnu dobit

Hvala svima na pomoci
fog_dealer is offline   Reply With Quote
Old 07.02.2017., 10:41   #242
matematic
since 08.08.2003.

Član od: 13.05.2005.
Poruka: 974

Dobio mozda tko odgovor od nadleznih, u 2017. treba slati JOPPD mjesecno/po transakciji ili na kraju godine zbirni?
Old 07.02.2017., 14:47   #243
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: Gruntovec
Poruka: 4.564

Post 164
Vidi nalaziš li se u ovom.
Old 09.02.2017., 13:47   #244
maki 11
Registrirani korisnik

Član od: 09.02.2017.
Poruka: 3

Pozdrav ..

Zanima me ista stvar kao i kellydecamc
Trgujem binarnim opcijama i zanima me kako pravilno uplatiti porez i koliko ..
Hvala na linku presvetli ali nije da mi pomaze bas jer to je za mene potpuna nepoznanica..

Zanima me ako ntko moze dat konkretan primjer korak po korak što i kako sve pravilno ispunit?

Hvala
maki 11 is offline   Reply With Quote
Old 09.02.2017., 18:36   #245
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Vi ste razapeti negdje između porezna na igre na sreću i poreza na dohodak od kapitala, a moguće je riječ i o drugoj djelatnosti. No, rekao bih da ste najbliži porezu na kapitalnu dobit.
Uvjeren sam da ni porezna o ovome nema potpuno jasan stav, što ne pomaže ni jednoj strani, ali ako se na kome može prelomiti to sigurno nije Porezna.

Sumnjam da ćete ovdje dobiti dovoljno uporabiv odgovor na svoje pitanje, ali je zato prilično vjerojatno da ćete u nekom trenutku doći u probleme ne riješite li to.
Ono što bih ja napravio je da odem u Av. Dubrovnik i tražio bih razgovor s nekim nadležnim (ne osobom na šalteru), nego nekim višim u odjelu koji se bavi porezom od kapitala.
I sam sam tako rješavao neke svoje dvojbe i koristilo je.
Pismeni upit će trajati do svetog nigdjarjeva, a dobit ćete odgovor koji ionako nećete razumjeti. U živo se da dosta toga razjasniti kao bi se primjenila barem neka suvisla praksa. Barem dok zakonodovac ne zauzme jasan stav kuda to pripada.
Naravno, dolazite li na razgovor, pripremite se da ipak znate o čemu pričate, jer stav gdje se bavim nečim, a ne znam kuda to spada nije najbolji početak.
Old 09.02.2017., 20:56   #246
maki 11
Registrirani korisnik

Citat:
presvetli View Post
Vi ste razapeti negdje između porezna na igre na sreću i poreza na dohodak od kapitala, a moguće je riječ i o drugoj djelatnosti. No, rekao bih da ste najbliži porezu na kapitalnu dobit.
Uvjeren sam da ni porezna o ovome nema potpuno jasan stav, što ne pomaže ni jednoj strani, ali ako se na kome može prelomiti to sigurno nije Porezna.

Sumnjam da ćete ovdje dobiti dovoljno uporabiv odgovor na svoje pitanje, ali je zato prilično vjerojatno da ćete u nekom trenutku doći u probleme ne riješite li to.
Ono što bih ja napravio je da odem u Av. Dubrovnik i tražio bih razgovor s nekim nadležnim (ne osobom na šalteru), nego nekim višim u odjelu koji se bavi porezom od kapitala.
I sam sam tako rješavao neke svoje dvojbe i koristilo je.
Pismeni upit će trajati do svetog nigdjarjeva, a dobit ćete odgovor koji ionako nećete razumjeti. U živo se da dosta toga razjasniti kao bi se primjenila barem neka suvisla praksa. Barem dok zakonodovac ne zauzme jasan stav kuda to pripada.
Naravno, dolazite li na razgovor, pripremite se da ipak znate o čemu pričate, jer stav gdje se bavim nečim, a ne znam kuda to spada nije najbolji početak.
da samo što sam ja jako daleko od te adrese :/

1.) dali bi se možda telefonski nesto riješit
2.) šta bi se dogodilo da recimo ja sam odlučim stavit u obrazac da je to porez na kapitalnu dobit i uplatim ovih 12% kojih spominjete ?
3.) pošto nikad nisam ispunjavao nikakav porezni obrazac koji su tocno koraci koje moram napravit ? znaci prvo mi sjednu novci na devizni racun i dalje neznam nista .. dali moram posjetit poreznu ili moram kupit neki obrazac pa ga ispunit i onda poslat poreznoj , dali moram jos neke dokumente ispunjavat ? i gdje kako i kad uplacujem tih 12% ?
Old 10.02.2017., 12:15   #247
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Google jako pomaže u životu, a i inače. Za očekivati je gdje bi se neke korisne informacije o ovakvim pitanjima mogle naći, osim na str. porezne uprave, može i npr. Hita, etc. etc.

Međutim, kako je ovo rubna zona koju mnogo zemalja nije jasno reguliralo, bez posezanja za profesionalnom pomoći ne bih se usudio ništa dalje tvrditi. Definitivno bih pokušao doći do nekog na višem rangu u Poreznoj. Pitanje hoće li se i oni snaći u tome.
Old 10.02.2017., 23:32   #248
maki 11
Registrirani korisnik

Citat:
presvetli View Post
Google jako pomaže u životu, a i inače. Za očekivati je gdje bi se neke korisne informacije o ovakvim pitanjima mogle naći, osim na str. porezne uprave, može i npr. Hita, etc. etc.

Međutim, kako je ovo rubna zona koju mnogo zemalja nije jasno reguliralo, bez posezanja za profesionalnom pomoći ne bih se usudio ništa dalje tvrditi. Definitivno bih pokušao doći do nekog na višem rangu u Poreznoj. Pitanje hoće li se i oni snaći u tome.
Istina da google pomaze ali ko što ste i sami rekli nismo nigdje svrstani sa binarnim opcijama.. zato i postavljamo pitanja ovdje nadajuci se da ce netko sa iskustvom odgovorit
Old 21.02.2017., 10:23   #249
Cameleon
Registrirani korisnik

Cameleon's Avatar

Član od: 13.01.2008.
Poruka: 149

Znam da su iskustva kod kapitalne dobiti za sada slaba, ali me zanima da li netko zna ako tijekom cijele godine trgujem i na kraju imam gubitak, a ne dobitak, da li njega mogu koristiti u idućoj i daljnjim godinama (i koliko) ako u narednim godinama imam dobitak.
Cameleon is offline   Reply With Quote
Old 21.02.2017., 11:32   #250
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 804

Citat:
Cameleon View Post
imam gubitak, a ne dobitak, da li njega mogu koristiti u idućoj i daljnjim godinama
Ne.
https://www.porezna-uprava.hr/HR_pub...pital__163.pdf
Kako i kad se kapitalni gubici mogu odbiti?
Kapitalni gubici mogu se odbiti samo od dohotka od kapitalnih dobitaka {to je ostvaren u istoj kalendarskoj godini, a najvi{e do visine porezne osnovice od kapitalnih dobitaka.
Takav se gubitak priznaje na osnovi godi{njeg izvje{}a u kojemu se iskazuju ukupno ostvareni kapitalni dobici i gubici do 31. prosinca teku}e godine.
go is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila