Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Poslovne financije

Odgovor

Opcije na temi
Old 19.09.2002., 17:09   #1
Neregistrirani korisnik

Poruka: n/a
Default Životno osiguranje za radnike u firmi

Da li se meni kao vlasniku privatne firme isplati uplaćivati životno osiguranje za svoje radnike i zašto? Kako to ulazi u trošak firme radi manjeg poreza?
  Reply With Quote
Old 19.09.2002., 17:10   #2
Neregistrirani korisnik

Poruka: n/a

Naravno da Vam se isplati jer vam premija koju placate ulazi u trosak, te za taj iznos ne placate porez, a u biti novac ostaje na vasem racunu u osiguravajucoj kuci. pravo raspolaganja novcem imate samo vi odnosno vasa firma, a radnici su samo osigurane osobe. Na kraju prilikom isplate novac sjeda na racun vase tvrtke a onda vi odlucujete kako ga potrositi.

Vecina poduzetnika kojima sam ja napravio ovakvu vrstu osiguranja razmislja na taj nacin da ce na taj nacin stedjeti za otpremnine radnika kada idu u mirovinu i to za onaj iznos koliko su ustedjeli a da ce dobit zadrzati za sebe.
  Reply With Quote
Old 26.08.2003., 21:23   #3
pero
Korisnik je isključen sa foruma

Član od: 13.03.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 216

Kako to misliš na otpremnine radnika. Pa ako ja prije roka zatvorim policu zivotnog osiguranja dobivam tako mizernu cifru da se ne isplati prije roka zatražiti isplatu.
MIsliš li da cu se za otpreminu sa radnikom dogovoriti da one ode bas kada meni istekne polica za njegovo zivotno ili ima neka druga caka
pero is offline   Reply With Quote
Old 01.12.2003., 14:30   #4
is
Registrirani korisnik

Član od: 22.09.2003.
Prebivalište: zgb
Poruka: 22

Što je s uplatama tvrtke u premiju životnog osiguranja na ime vlasnika kao osigurane osobe jer firma nema zaposlenih? Je li porezni tretman tih uplata isti kao i za zaposlenika?
is is offline   Reply With Quote
Old 22.12.2003., 11:24   #5
blackbird
Registrirani korisnik

Član od: 18.05.2003.
Poruka: 4

Citat:
is
Što je s uplatama tvrtke u premiju životnog osiguranja na ime vlasnika kao osigurane osobe jer firma nema zaposlenih? Je li porezni tretman tih uplata isti kao i za zaposlenika?

Tretman isti kao i da su zaposlenici osigurane osobe. Dakle, uz premiju koja se plaća osiguravajućem društvu, plaćaju se i sva davanja državi.
Nema veze kome će se na kraju isplatiti osigurana svota i dobit, vlasniku ili poduzeću.
blackbird is offline   Reply With Quote
Old 11.01.2004., 21:54   #6
lider
Registrirani korisnik

Član od: 16.04.2003.
Prebivalište: Sesvete
Poruka: 272

što se tiče ove teme dodao bih da ste neke važne stvari propustili dragi kolege koji se bavite osiguranjem,,,,

ja znamd a je važno za vas prodati policu, ali još je važnije što i kako vaš klijent treba knjižiti u svojim poslovnim knjigama da bi se mogao koristiti zakonskim i poreznim olakšicama,,,,

namjena i rok trajanja ovakvih ugovora su važan dio ugovora, a također i korisnik jer na temelju određivanja korisnika primjenjuje se porezni tretman,,,

pogledajte još jendom što ste našem gostu odgovorili i revidirajte svoje odgovore takod a budu u skladu sa zakonom.

nikad ne prodajemo osiguranje pod svaku cijenu.

nadam se da je to pravilo i kod vas.

ukoliko sam rekao nešto krivo ispričavam se, a ukoliko me želite kontaktirati možete to na mail: lider@net4u.hr

pozdrav
lider is offline   Reply With Quote
Old 16.04.2004., 19:17   #7
Tino_0
Korisnik je isključen sa foruma

Član od: 15.04.2004.
Poruka: 42
Default Odgovor na: Životno osiguranje za radnike u firmi

Slažem se sa "liderom".
To je odlična stvar,ali treba neke pojedinosti dobro utanačit.
Uostalom Oni koji imaju firme i znaju za to jako lijepo to i koriste.
Pozdrav
Tino_0 is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2005., 13:35   #8
sapiens1
Registrirani korisnik

Član od: 23.10.2005.
Poruka: 18

Tino O, možeš malo objasniti! Hvala unaprijed.
sapiens1 is offline   Reply With Quote
Old 12.01.2006., 16:01   #9
Aka
Registrirani korisnik

Član od: 12.01.2006.
Poruka: 9

Lider je u pravu. Kad firma potpisuje ŽO i želi naravno pravdati troškove onda i korisnik mora biti obvezatno firma.Kod isplate te iste police firme na dobit plaćaju porez dok privatna osoba( moguće i vlasnik) ne plaća porez na dobit. U pravilu takve se police sklapaju na kraći rok. Ima i tu caka kako da firma ne plati porez, ali... ne bi to ovako razglabala.
Aka is offline   Reply With Quote
Old 12.01.2006., 16:34   #10
syrius1
Registrirani korisnik

Član od: 17.09.2005.
Poruka: 145

Citat:
Aka
Kod isplate te iste police firme na dobit plaćaju porez dok privatna osoba( moguće i vlasnik) ne plaća porez na dobit.
Na koju dobit mislis?
Ako firma ulozi u zivotno os. djelatnika to joj ide u trosak.
Nakon isplate placa porez na onaj dio koliko je firma uplatila, jer dobit koja je pripisana osiguranoj svoti je vec oporezovana kroz osiguranje.
syrius1 is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila