Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Osobne financije
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Odgovor

Opcije na temi
Old 23.01.2015., 19:19   #881
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Član od: 08.03.2004.
Prebivalište: U šumi
Poruka: 5.358
Default Odgovor na: Kredit u švicarcima

Deda Đorđe
Monk is offline   Reply With Quote
Old 23.01.2015., 23:04   #882
stallkerman
Registrirani korisnik

stallkerman's Avatar

Član od: 20.10.2003.
Poruka: 1.220

...lik je jednostavno nevjerojatan... i uvijek iznova oduševi... kažeš deda? ... pazi ovo...

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ove-rival.html

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...m-lawsuit.html

http://www.newsmax.com/US/girlfriend.../09/id/551708/

...kad taj stigne razmišljati o CHF ?

btw.,

http://www.hnb.hr/priopc/2015/hrv/hp21012015.pdf
Old 24.01.2015., 07:24   #883
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Poznato mi je. Koji lik.

Možda je opet legendarni backpain spasio portfelj:"I suffered from back pain. I used the beginning of acute pain as a signal that in my portfolio that something was wrong."
Ne želim biti neskroman, ali prisiljen da razmišljam sjetio sam se da su me leđa ulovila prošli tjedan...e sad utorak ili srijedu? Nisam siguran. I da, nisam imao nikakvu fx poziciju.
Old 24.01.2015., 13:45   #884
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Vrti mi se pred očima epizoda Prosjaka i sinova dok Matan čuva labudove u Švicarskoj za vrijeme WWII
Old 24.01.2015., 15:26   #885
calypso
Registrirani korisnik

calypso's Avatar

Član od: 19.04.2007.
Poruka: 1.659

Citat:
Monk View Post
Poznato mi je. Koji lik.

Možda je opet legendarni backpain spasio portfelj:"I suffered from back pain. I used the beginning of acute pain as a signal that in my portfolio that something was wrong."
Ne želim biti neskroman, ali prisiljen da razmišljam sjetio sam se da su me leđa ulovila prošli tjedan...e sad utorak ili srijedu? Nisam siguran. I da, nisam imao nikakvu fx poziciju.
Mene ledja nesto sada love... Ali nekako si mislim da to nema veze sa financijskim trzistima, ipak je subota popodne...
calypso is offline   Reply With Quote
Old 24.01.2015., 22:12   #886
stallkerman
Registrirani korisnik

stallkerman's Avatar

"Na pitanje je li on dovoljno učinio kako bi se upozorilo na opasnost od uzimanja kredita u francima, Vujčić je odgovorio: Ja sam zadnji čovjek kojeg to treba pitati. Ja sam 2005. jedini jasno i glasno upozoravao da zaduživanje u francima nosi rizik, kojeg uzimatelji nisu bili svjesni. Po novinama su pisali da Vujčić od buhe pravi slona. Nije bio popularan proizvod, iako je bio jeftin. Nije bilo mnogo mišljenja da je nužno upozoravati. ..."

...taj Vujčić se zahebava ili što?... on je "zadnji čovjek kojeg to treba pitati?"... pa nije bio novinar u Poletu ili komunalni redar da nekoga upozorava... majstore, nisi napravio posao za koji si plaćen... bio si zamjenik guvernera, a ne slučajni prolaznik... primaš nemalu plaću da rješavaš i spriječiš takve stvari... šta si napravio ? ...riješio Rječku banku? Centar? Navu? kredite u CHF? ... i ti i tvoj frend iz Peperiminta ste se zadužili u CHF?... jesi li pitao šefa na čiji nalog i zašto je prodao 15 tona zlata po 400-500 $?... je li ti i to palo na pamet? ... guverner rasprodao kompletne zlatne rezerve po ATL, a viceguverner se zadužio u CHF... da pogađamo gdje će završiti karijeru?

http://www.jutarnji.hr/bozicni-party...ujcic/1074509/

p.s.
...bilo bi zanimljivo vidjeti koja je Prva banka pokrenula masovnu kampanju za kredite u CHF (to je zapravo pokrenulo lavinu jer i one banke koje to nisu željele, su zbog tržišta to morale ponuditi), nije valjda ona austrijska, koja se voljela igrati s certifikatima, a u čijoj su matičnoj zemlji krediti u švicarcima bili provaljeni i već ozbiljno stigmatizirani (onemogućeni)... ima i poznatih, utjecajnih komitenata koji vole s njom bankariti, eh kakva bi to zanimljiva priča s nesretnim svršetkom bila...
Old 24.01.2015., 22:30   #887
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Emil i detektivi
Old 24.01.2015., 22:38   #888
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.636

posle jebanja nema kajanja. tužne su to ljudske priče, ali država nema ništa s time, a niti su banke išta krive. ponudile su proizvod, ekipa se upecala i što sad? tko je kriv? isključivo dužnici koji po dobrom starom običaju ne čitaju ugovore, a i ako ih čitaju kažu sami sebi...bit će sve u redu.
Old 24.01.2015., 23:45   #889
Cartmann
Registrirani korisnik

Cartmann's Avatar

Član od: 07.11.2005.
Poruka: 2.143

Zašto upecali? Neki su digli kredit u chf sredinom 2005. kad je tečaj bio 4,80kn, a vratili ga tj. posljednju ratu uplatili sredinom 2008. po tečaju 4,30kn. I usput plaćali nižu kamatu nego da su digli kredit u eur.

Zanimljivo da se tad banke nisu tužile da ih je netko zajebao, da bi trebalo fiksirati tečaj na 4,80 i da hnb nije smio dopustiti takve kredite.
Cartmann is offline   Reply With Quote
Old 24.01.2015., 23:48   #890
stallkerman
Registrirani korisnik

stallkerman's Avatar

...simpatično viđenje aktualnog stanja s antropološko-sociološkog aspekta... (by Nenad Maljković)

Vlasništvo i novac jedan su od temelja ekonomskog funkcioniranja civilizacije u kojoj živimo, iako antropolozi kažu da u ljudskom društvu to ne mora biti tako. Uloge vjerovnika i dužnika ljudima su poznate od pamtivijeka, baš kao i mjere kojima vladar ili zakonodavac uređuje njihove odnose, osobito u slučaju kada iz nekog razloga dužnik nije u stanju podmiriti svoj dug.

Dužnici poznati od pamtivijeka

Mjera primjerena robovlasničkom društvu bila je dužničko ropstvo te je to ujedno i najstarije poznato tzv. insolvencijsko pravo u našoj kulturi – toliko je ukorijenjeno da se dužničko ropstvo i danas koristi kao pojam, iako više u prenesenom značenju. Već ga u 18. stoljeću p.n.e. propisuje zakonik babilonskog vladara Hamurabija, a slične mjere primjenjivane su i u gradovima-državama antičke Grčke. Cijela obitelj dužnika koji nije mogao podmiriti dug – žena, djeca i služinčad - padala je u ropstvo vjerovnika sve dok dug ne bi bio podmiren njihovim fizičkim radom. U većini slučajeva takvo je ropstvo bilo ograničeno na razdoblje od pet godina (osim za sluge), a takve se robove nije moglo ubijati niti kažnjavati odsijecanjem udova. Obični robovi nisu uživali takvu zaštitu. Često se spominju i Biblijski korijeni insolvencijskog prava zbog izričitog spominjanja otpisa dugova u Starom i Novom zavjetu. I danas zagovornici prava na otpis dugova u zakonodavnim raspravama citiraju npr. Ponovljeni zakon: 15,1-3 u kojem piše Na završetku sedme godine opraštaj dugove. Ta ista biblijska knjiga sadrži cijeli niz odredbi o zaštiti osnovnih životnih potreba dužnika, što u današnjim stečajnim postupcima pred sudovima, kao imovinu koju se izuzima iz stečajnog postupka, određuju suci prema propisima ili vlastitom nahođenju. (op.a. …tu bi ateisti&agnostici, kreditni dužnici sekularne provenijencije, koji ne poznaju i ne priznaju Bibliju ili bar Hamurabijev opus mogli imati ozbiljnih problema…)

http://www.poslovni.hr/vijesti/preza...tni-stil-91620

Opcije na temi

Pravila