Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo

Odgovor

Opcije na temi
Old Danas, 06:38   #561
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Član od: 08.03.2004.
Prebivalište: U šumi
Poruka: 5.286
Default Odgovor na: Korona (nije pivo)

Da, jedini suvisli ikad. To me zanima.
Monk is offline   Reply With Quote
Old Danas, 07:00   #562
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.805

https://www.vecernji.hr/vijesti/tko-...-svima-1379715

Upravo ne uvođenje njegovog "Medicare for all" će umrijeti ogroman broj amerikanaca.....s koronom ili bez.

Jedini koji želi u Ameriku uvesti skadinavski socijalizam, koji se do sada pokazao, kao jedini održivi politički sustav, gdje i ostali (a ne samo povlaštena klasa) ima mogućnost normalno živjeti.
Želi strogu kontrolu oružja.....mislim stvarno mi nije jasno tvoje pitanje?

Jedini smisao tog pitanja bi bio, ako želiš što brži propast Amerike. Svi ostali predsjednici (i predsjednički kandidati), bar ovi koje ja pamtim, su svim silama željeli što više i što brže uništiti Ameriku i napraviti od nje sprdnju. Većina potpuno otvoreno, a par njih je malo glumatala (Kennedy, Clinton, Obama)
Old Danas, 07:16   #563
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Inače mene fascinira jedna druga stvar.....u Zagrebu o potresu ni riječi.

Ljudi, koji su direktno stradali od potresa i ne mogu u svoje stanove niti po osnovne stvari, više pričaju o koronavirusu, nego o posljedicama potresa i kako to sve sanirati.

Inače, dok oni ne smiju u stanove, lopovi provaljuju i kradu sve što stignu. Po mojim saznanjima 80 % kuća, građenih prije 80-100 godina u strogom centru je pretrpilo ogromna oštećenja. Veliki broj ljudi živi kod prijatelja ili se drugačije snalaze. Šteta počinjena potresom je ogromna i vjerujem da će se morati rušiti veliki broj zgrada, jer ih jednostavno neće biti moguće obnoviti.

Vizura centra Zagreba će se promjeniti.....i sve to nije ni malo zanimljivo našim medijima?

Pa da nema ove korone, svaki dan bi gledali priloge iz tih razrušenih stanova, ali sad imamo prioritet i posljedice potresa nikog ne zanimaju. Kako mediji ništa ne objavljuju, vjerojatno se potres nije ni dogodio

Vjerojatno u životu svakog intelektualca (osoba koja razmišlja) vremenom se javlja sve veća razočaranost u društvo koje ga okružuje, ali ovakvi neočekivani događaji to ubrzavaju na stotu.
Old Danas, 07:35   #564
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

a nekih 20.000 djece dnevno i dalje umire od gladi. Za koronu nema (još) lijeka, a za glad ima. Treba 25 centi dnevno po djetetu. EU će za gubitke koje će zbog korone imati privreda izdvojiti 37 milijardi eura. Za spriječiti smrt 20.000 djece godišnje treba nekih 10 milijuna porcija vrijednih 25 centi. Ispada da bi EU sama mogla riješiti dnevno umiranje 20.000 djece samo tim novcem za narednih 100 godina

Ovo je iz jednog malo starijeg teksta, na koji sam sad naišao:

https://zg-magazin.com.hr/korona-kak...i-pravi-smjer/

Znači silne dušebrižnike, koji se brinu za umrle od koronavirusu, ovaj podatak nikad, ali baš nikad nije zanimao, niti će ih zanimati.
Tu ne mislim samo na one, koji bi tu nešto mogli promjeniti, nego i na sve vas, koji toliko komentirate koronu, kao opasnu, a da ni jednom se niste sjetili gladnih i nekog prozvali zbog toga.

Đaba, mogu ja vama nabrajati do preksutra, ako mediji nisu rekli, to se nije dogodilo.

Kad bi, kojim slučajem, greškom ili čime već...... vam došlo do mozga da postoje daleko opasnije bolesti od koronavirusa, da postoje daleko ozbiljniji problemi od onih, koje nam sad serviraju mediji, onda bi trebali postaviti pitanje, zašto to mediji rade.....al znam, to je već kvantna fizika.

I da me nebi krivo razumjeli, nisam ja razočaran sa svima vama.....možda sa nekih 98-99 %, ali ni u kom slučaju sa svima
Old Danas, 08:09   #565
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 961

Citat:
Jumbo View Post
[url].

Jedini koji želi u Ameriku uvesti skadinavski socijalizam, koji se do sada pokazao, kao jedini održivi politički sustav, gdje i ostali (a ne samo povlaštena klasa) ima mogućnost normalno živjeti.
Jedino što nije naveo od kud to misli platit ...

BTW, evo i jedne relativno dobre stvari zbog korone.
"u nesreći su ozlijeđene dvije osobe" - srećom u nesreći.

"U Italiji se srušio most"
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/u-italiji-se-srusio-most-kod-aulle-i-upozorio-na-katastrofalno-stanje-cestovne-mreze-20200408
go is online now   Reply With Quote
Old Danas, 09:48   #566
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.525

Gospodin Ivica kaže sljedeće:

PANDEMIJA HARA, A MANJE UMRLIH

Kad neki smrtonosni virus hara svijetom, a Europa tjednima bude glavno žarište (zbog čega se zatvore nacionalne granice i vlade jedna za drugom proglase kompletni shutdown zemlje), očekivao bi čovjek da će vidjeti neki nagli skok u smrtnosti stanovništva.

Kad ono, iznenađenje: ove je godine mortalitet u Europi niži nego zadnjih 4-5 godina! Iz ovog grafikona nikad ne biste zaključili da u 2020. hara nekakav virus koji kosi sve pred sobom, zbog kojega je sve stalo. Dapače, rekli bi neuobičajeno dobra godina, bez standardnih skokova povećane smrtnosti u zimskim mjesecima.

Ove je godine sezona gripe, baš kao i sama zima, bila blaga – da nije, možda bi smrtnost novog koronavirusa bila manja?

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old Danas, 09:51   #567
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Citat:
go View Post
Jedino što nije naveo od kud to misli platit ...
Jesu to rekli u medijima?

https://www.investopedia.com/article...c-policies.asp

Pazite, internet postoji 30 godina, ali za veliku većinu pronalazak informacije na webu je nemoguća misija. Znam da je puno lakše bubnut i ostati živ, nego potrošiti 15 sekundi za proučavanje......još ako su tu informaciji čuli u medijima ili od suseda Štefa, koji je to negde čul.

Al zato internet za Facebook, igrice, Netflix, čitanje dnevnih vijesti.....i sve ostalo što zaglupljuje.....

"Prema objavljenim detaljima Sandersova plana osobe bi plaćale 2,2 posto premije, a poslodavci naknadu od 6,2 posto za zdravstvenu zaštitu. Osobe koje godišnje zarađuju od 250.000 do 500.000 dolara godišnje bi plaćali poreznu stopu od 37 posto, a oni koji zarađuju preko 10 milijuna godišnje 52 posto."
Old Danas, 10:50   #568
analiza
Registrirani korisnik

Citat:
analiza View Post
Ovo je do sada najkordiniranija akcija na svijetu s točnim ciljevima koje ova koordinirana akcija treba riješiti. Tajming ove koordinirane akcije na svjetskoj razini je nevjerojatan. Financijska moć onih koji su krenuli u ovu najkordiniranu akciji na svijetu je nevjerojatna i samim tim zauzeli su još bolje i jače pozicije.
Pa se čudimo zašto indeksi rastu od 5-10% svakodnevno.

Kad sve ovo završi, vratit ćemo se na osnovne teze koje su na ovoj temi postavljene o tome što se htjelo postići ovom krizom...

Old Danas, 11:08   #569
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...u/2173498.aspx

Našli superprenositelja.....super, sad znamo kako je u USA zaraženo pola milijuna ljudi.

Tip je 1. išao na sprovod, pa na svadbu, pa na oproštajku rodjaku u JNA, pa na tekmu, pa na buduću inauguraciju, pa na..... i eto

Meni ona priča o svizcu i čokoladi izgleda ful autentično....prema ovim bajkama.
Old Danas, 11:10   #570
analiza
Registrirani korisnik

hahaha

Odgovor

Opcije na temi