Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 08.04.2020., 23:09   #12841
Magnificent
Registrirani korisnik

Magnificent's Avatar

Član od: 27.09.2011.
Prebivalište: Brdo
Poruka: 182
Default Odgovor na: Makedonska berza

mislim da ja vlada RM ukinula i uredbu da strani subjekti ne mogu vaditi dividendu.
tako da mislim da nema problem, da dionicari i strani i domaci dobiju svoju dividendu.
Old 09.04.2020., 10:01   #12842
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.645

Jumbo ne prati, ta uredba o neiznošenju je ukinuta. Na to sam mislio kad sam pisao o uredbi vlade.
Old 10.04.2020., 16:48   #12843
cayman006
Registrirani korisnik

Makedonci, ko je onaj retardirani debil na kajgana-forumu pod nickom Blizzard (odnosno Filipidi) ??? Kao ne interesira ga MSE, on je neki veliki igrač, investira po belom svetu ali stalno dolazi na temu MSE i piše paničarske postove.. Pa što dolazi tamo pisati ako ga MSE ne zanima???? I njegov drugi nick Filipidi isto tako.. Pišu oba sa iste lokacije, provjerio ja. Cijelo vrijeme on se poziva na moral i zakone, a širi paniku i navodi neprovjerene informacije što je i kod vas krivično djelo. Ko je taj kreten? Sve je prodao u panici i sad je ljut što burza raste...I onda napiše da ulaže 14000 eura, a ponaša se kao da je investirao najmanje 200.000 eura....Pozdravite ga
Old 15.04.2020., 14:28   #12844
Bubastys
Registrirani korisnik

Bubastys's Avatar

Član od: 01.10.2009.
Poruka: 1.394

Citat:
cayman006 View Post
Makedonci, ko je onaj retardirani debil na kajgana-forumu pod nickom Blizzard (odnosno Filipidi) ??? Kao ne interesira ga MSE, on je neki veliki igrač, investira po belom svetu ali stalno dolazi na temu MSE i piše paničarske postove.. Pa što dolazi tamo pisati ako ga MSE ne zanima???? I njegov drugi nick Filipidi isto tako.. Pišu oba sa iste lokacije, provjerio ja. Cijelo vrijeme on se poziva na moral i zakone, a širi paniku i navodi neprovjerene informacije što je i kod vas krivično djelo. Ko je taj kreten? Sve je prodao u panici i sad je ljut što burza raste...I onda napiše da ulaže 14000 eura, a ponaša se kao da je investirao najmanje 200.000 eura....Pozdravite ga
Ozbiljno? Meni je kao Blizzard simpatican. A onaj Filipidi, tog samo skrolnem
Old 11.05.2020., 15:11   #12845
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 7.048

Često me ljudi pitaju, zašto ulažem u MK, a ne u HR.

Gledam na stranici MSE ima ovaj podatak:

Пазарна капитализација (МКД) 111.506.445.470
Коефициент цена/добивка 11,17
Коефициент цена/книговодствена вредност 1,37

Znači prosječni P/E je 11
Za ZSE nisam mogao naći, ali sam probao otprilike izračunati....nekih 16-17

Pa, meni dovoljan razlog, naročito ako računamo da se MK još mora razvijati da dostigne HR, što znači da kompanije moraju brže rasti. U takvim okolnostima bi se očekivalo da je P/E veći, a ne 30 % manji.
Old 11.05.2020., 18:38   #12846
cayman006
Registrirani korisnik

Citat:
Jumbo View Post
Često me ljudi pitaju, zašto ulažem u MK, a ne u HR.

Gledam na stranici MSE ima ovaj podatak:

Пазарна капитализација (МКД) 111.506.445.470
Коефициент цена/добивка 11,17
Коефициент цена/книговодствена вредност 1,37

Znači prosječni P/E je 11
Za ZSE nisam mogao naći, ali sam probao otprilike izračunati....nekih 16-17

Pa, meni dovoljan razlog, naročito ako računamo da se MK još mora razvijati da dostigne HR, što znači da kompanije moraju brže rasti. U takvim okolnostima bi se očekivalo da je P/E veći, a ne 30 % manji.

Zaboravio si najbitnije u ovoj krizi: BDP će im po projekciji MMF-a i Svjetske banke pasti najmanje u regiji - samo 3%. No, Makedonija je brutalna kapitalistička država bez trunke socijalizma i tu je teško biti radnik čak i nakon rasta plaća proteklih godina. Sreća za radničku klasu da su troškovi života najniži na kontinentu pa se može nekako pokrpati, iako trebalo bi krenuti u malo značajnije dizanje standarda kao što radi Vučić u Srbiji.

Opcije na temi

Pravila