Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Politika/Društvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 06.04.2020., 09:27   #521
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 1.063
Default Odgovor na: Korona (nije pivo)

A onda će nas spasit Gates ...

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...tupno-20200406
go is offline   Reply With Quote
Old 06.04.2020., 09:32   #522
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Član od: 08.03.2004.
Prebivalište: U šumi
Poruka: 5.358

država neće sigurno...
Monk is offline   Reply With Quote
Old 06.04.2020., 09:53   #523
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 7.032

Citat:
go View Post
Kad smo već kod našeg filantropa....citiram od riječi do riječi:

"Kao prvo, imamo populaciju. Danas na svijetu ima 6,8 milijardi ljudi. Taj će se broj povisiti na oko 9 milijardi. Obavimo li dobar posao s NOVIM CIJEPIVIMA, zdravstvenom zaštitom i zdravstvenim uslugama vezanim uz reprodukciju, možda ćemo taj broj smanjiti za 10-15 %"

Long Beach, kalifornija na sastanku TED-a 2010. g.
Old 06.04.2020., 10:42   #524
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Član od: 08.03.2004.
Prebivalište: U šumi
Poruka: 5.358

mada na prvu zvuči grozno i monstruozno, nije ideja smanjivati populaciju (kao sad će cijepivima satrati dio populaciju - mislim da ih više mučio usporavati rast, to jest da se u zemljama trećeg svijeta ne rađa deseto i jedanaesto dijete, a cijela ta konkretna Gatesova priča je iz TED talka i to je priča iz konteksta smanjenja CO2 (a P - people je jedna od sastavnica jednadžbe).

Evo link, možete poslušati od početka (a ovaj dio počinje oko 4.te minute):
https://www.ted.com/talks/bill_gates...ro?language=hr

Moje laičko razmišljanje je da zemlja može podnijeti i veću populaciju, samo povećati efikasnost i smanjiti škart u vidu gubitaka hrane i energije.
Monk is offline   Reply With Quote
Old 06.04.2020., 10:54   #525
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Dugo me je mučilo veliki broj umrlih u Italiji i Španjolskoj. Već sam pomišljao na razne teorije zavjere, gdje su određena mjesta (San Siro npr.) poprskali puno jačim "koronavirusom", pa od tud tolika smrtnost.

Mislim, nikad ne reci nikad, ali realnije je da se radi o običnom virusu, koji i nije odgovoran za smrt tolikog broja ljudi.
Čitajući knjigu Uništite Kinu od W. Endgala, došao sam do odgovora.

"Krajnje toksične kemikalije teško da su ikad izlječile koju osobu ili komespasile život. Istraživanja su pokazala da doista svi, koji uzimaju te lijekove umiru i što najviše uznemiruje, većina od 22 milijuna ljudi za koje se mislilo da su umrli od AIDSa, zapravo je umrlo od nuspojava lijekova protiv HIVa. Prema brojnim studijama, imunosna definicija oboljelih od AIDSa rezultat je kemikalija koje oštećuju imunosni sustav......

Govori o ritonavir lijeku, koji se koristi kod oboljelih od AIDSa.

Sjećam se da sam čitao, kako su otkrili da je lijek protiv AIDSa efikasan u borbi sa koronavirusom.
U časopisu Lancet se opisuje kako je liječen jedan 50-godišnjak od koronavirusa i da ga je upravo kombinacija lijekova, a ne koronavirus ubili.
Ako se taj tretman često koristio u Italiji i Španjolskoj i sada Americi, znamo otkud toliko velika smrtnost.

Na grafovima dnevno umrlih se može vidjeti da je najveći broj upravo u 10 dana poslje objave ove vijesti:

https://www.24sata.hr/lifestyle/lije...-korone-681395

Ajd, sad sam riješio i tu misteriju
Old 06.04.2020., 11:15   #526
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 1.063

Ovo nije vezano direktno s koronom, ali pogledajte što može napravit interpretacija činjenica!

"Cijene nafte prošloga tjedna skočile više od 30 posto, najviše u povijesti"
https://www.tportal.hr/biznis/clanak...jesti-20200406

Najviše u povijesti!!! A nije ništa netočno napisano.
go is offline   Reply With Quote
Old 06.04.2020., 19:43   #527
t-m
Registrirani korisnik

t-m's Avatar

Član od: 02.03.2003.
Prebivalište: učka
Poruka: 15.237

@Jumbo
Dugo me je mučilo veliki broj umrlih u Italiji i Španjolskoj. Već sam pomišljao na razne teorije zavjere, gdje su određena mjesta (San Siro npr.) poprskali puno jačim "koronavirusom", pa od tud tolika smrtnost.

Ha,ha ,malo se previše opterećuješ teorijama zavjere , bogati nije San Siro - Poljud da uz 80 kamera koje snimaju , nitko nije vidio da se dva dana crta svastika...a ministar nezna koje iako postoje snimke kamera...

malo to drugačije ide vani nije to hrvatska

drž se stare izreke iz vremena Dubrovačke republike i njene diplomacije- Sa svima lijepo sa nikime iskreno...

A imaš danas na netu objavljeno da se razbila neka grupa u USA koji su stvarali taj korova virus i distribuirali u Kinu..
Old 06.04.2020., 19:44   #528
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.636

Citat:
t-m View Post
a vi već napravili kartu
Ne, ja samo pratim pozorno što se događa u svijetu. Mi smo njihovi sluge, a oni otvaraju sve dućane i restorane 1. 5., dakle, mi ćemo sve otvoriti sredinom 5. mjeseca...Italija će učiniti isto vrlo brzo...Dakle, idemo u nove pobjede, a jedino pozitivno u svemu ovome je što su ljudi shvatili kolika je važnost osobne higijene, a nadam se da će rukovanje otići u povijest jer to mi je nešto posebno gadljivo.
Old 06.04.2020., 19:54   #529
t-m
Registrirani korisnik

t-m's Avatar

Član od: 02.03.2003.
Prebivalište: učka
Poruka: 15.237

Citat:
cayman006 View Post
Ne, ja samo pratim pozorno što se događa u svijetu. Mi smo njihovi sluge, a oni otvaraju sve dućane i restorane 1. 5., dakle, mi ćemo sve otvoriti sredinom 5. mjeseca...Italija će učiniti isto vrlo brzo...Dakle, idemo u nove pobjede, a jedino pozitivno u svemu ovome je što su ljudi shvatili kolika je važnost osobne higijene, a nadam se da će rukovanje otići u povijest jer to mi je nešto posebno gadljivo.
ako je tako onda super, evo meni nedostaje kava na rivi ćakule ,bakule malo sa prijateljima..
Old 06.04.2020., 21:25   #530
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

ovo je dobro, uveli su koliko je koja država ukupno testirala....e tu tek ima svega

U Španjolskoj i Francuskoj svaki 2. testirani ima koronu
U Italiji i USA svaki 5.
U Njemačkoj i Portugalu.....i Hrvatskoj svaki 9.
Južna Koreja, svaki 45.
A u Rusiji, UEA i Hongkongu svaki 110.

Jesu oni sigurni da uopće testiraju isto??
Odgovor

Opcije na temi

Pravila