Poruka
Old 16.06.2016., 08:20   #2338
Daliborop1
Registrirani korisnik

Član od: 08.03.2013.
Poruka: 873
Default Odgovor na: Liburnia Riviera Hoteli d.d. (LRH-R-A)

Nisam bio osobno, ali razgovarao sam sa nekima koji su bili.
Uprava je pojasnila razloge povećanja amortizacije (ne žele plaćati porez), postojanje interesa za nefunkcionalnu imovinu (postoji interes za skoro sve ali još ne i po cijenama koje oni traže), najave investicija (ulažu u projekte gdje je IRR 15-17%).
Potražnja raste, booking je dobar, ne očekuju neka iznenađenja jer planovi uprave su ionako postavljeni ambiciozno pa očekuju da će ih ostvariti.

Proces prodaje i dalje traje, o tome naravno samo neformalno. Zainteresirani su da preuzmu cijelu LRHC i kako sam shvatio išli bi na objavu ponude kad prodaju LRH.
Koliko sam ja razumio to je u planu do kraja ove godine.

Što se tiče priča o akvizicijama u Sloveniji oni su navodno dali ponudu da upravljaju tim hotelima, a ne da ih kupe.

Osnovana tvrtka Remisens d.o.o. je samo tvrtka koja sada "drži" brand i nema planova da se neko upravljanje ili prodaja izdvaja iz firme. Ovo je tehnička stvar i neće biti bitnih troškova za društvo koje je ionako vlasnik 1/3 te tvrtke.

Na jesen kreće gradnja novog hotela Ičići sa 180 soba i bit će spreman za 2017. U LRHC također kreću sa velikom obnovom Epidaurusa, a planirane su investicije i u Portorožu. Iznos neamortiziranog dijela Ičića od 10 mil već su gurnuli u troškove što je još jedan način umanjenja dobiti.

Bit će mi stvarno žao prodati ovu dionicu jer gledam malo na duže staze i priča izgleda vrlo pozitivno. Šteta naravno što su dijelili tvrtku i što je Opatija radila probleme da se to i brže odvija, ali opet da njih nije bilo većinskima bi možda padale na pamet neke ideje na štetu malih.

Prema sadašnjim projekcijama samo matična LRH bi mogla u narednih 5 godina investirati i 1 milijardu kuna da ne prijeđe razinu zaduženja od 3 EBITDA, a uz 15-17% povrata to nudi lijep potencijal rasta vrijednosti tvrtke.

I onda izađe izvješće u kojemu su prihodi x+, ebitda y+, pa na kraju i z+.
Daliborop1 is offline   Reply With Quote