Poruka
Old 08.09.2010., 09:52   #13
exonLP560
Registrirani korisnik

exonLP560's Avatar

Član od: 06.08.2009.
Prebivalište: Croatia
Poruka: 42
Default Odgovor na: Poslovna partnerstva, business anđeli...

Dalje... neke druge mogućnosti koje se mogu izvesti za puno manje novca.

Usluga za agencije nekretnina.

Agencija prodaje kuću i stavi natpis ispred kuće "prodaje se" i broj na koji pošaljete sms.

Prolazite pored kuće koja ima takav natpis. Pošaljete sms na taj broj i nakon nekoliko sekundi primate sms sa svim podacima nekretnine i slikama i ratom kredita. Nosite sa sobom i kasnije pregledavate. ne morate zapisivati ili zvati. sve troškove snosi agencija.

Ista stvar je s prodajom automobila izvan radnog vremena. Vidite krasnog mercedes e klase i na njemu samo broj za poslati poruku. opla, nakon samo nekoliko sekundi svi su podaci u vašem telefonu... i nosite ih sa sobom.

Dalje....

Ambulante, poliklinike, estetski kirurzi, zubari, stolari, postolari, krojači, teretane, fitnes centri, teniski tereni, yacht brokeri, charter kompanije, marine... zamislite vlasnika jahte koji živi u Njemačkoj a jahta mu je u marini "zlatna luka" kako dobiva inkognito poruku dok je na poslovnom sastanku "G. Hans, danas smo izvadili vaš Azimuth '57 iz mora i pospremili ga u našu halu na sigurno. ako što trebate nazovite u bilo koje doba na xxxx"

Sada sve to proširite na recimo 7 jezika....

Dakle, mogućnosti ima na tone. Nije bitna ideja - već izvedba.

Što se tiče investitora -
  • Ako želite kupiti od mene projekt - nema problema, ja više nemam ništa s njim
  • Ako želite investirati u projekt i vi ga voditi - nema problema, dat ćete mi postotak od zarade i/ili prodaje posla
  • Ako želite investirati u projekt da ga ja vodim - nema problema, platit ćete me da ga vodim
  • Ako želite investirati u projekt da ga zajedno vodimo - nema problema, 50/50 EBIT i 50/50 iznos od prodaje posla
  • Ako želite kupiti projekt kada počne zarađivati novac - nema problema, godišnja EBIT zarada x 3
    • Ako me želite uzeti za savjetnika - nema problema, platite me za savjetovanje

Da li je vrijeme zarade na sms porukama prošlo? Ne znam, samo prognoziram da će u budućnosti preći na Flat Rate model. Što znači da vam u tom slučaju korisnici usluge plaćaju mjesečnu pretplatu uvećanu za xx% od one koju vi plaćate.