Poruka
Old 08.09.2010., 09:49   #12
exonLP560
Registrirani korisnik

exonLP560's Avatar

Član od: 06.08.2009.
Prebivalište: Croatia
Poruka: 42
Default Odgovor na: Poslovna partnerstva, business anđeli...

Ako nekoga zanima nešto neka postavi konkretno pitanje.

1. Konekcija na gateway je najmanji problem i košta ca $10,000 USD i uključuje 500,000 sms poruka. Poruke se unaprijed plaćaju - i što ih više kupiš dobiješ bolju cijenu. Postoje tvrtke koje su specijalizirane za ovakve poduhvate, a ni jedna se ne nalazi u Hrvatskoj. Najbolji gateway koji je meni poznat nalazi se u Južnoj Africi. Poruke stižu trenutno i šalje ih oko 120 u sekundi.

Malo je veći programerski zahvat spojiti svoju platformu na gateway.

2. Ovaj software je napravljen da bi omogućio lakšu komunikaciju između posla i klijenta. Svakog svog klijenta možete i smijete kontaktirati putem sms poruke, čak dapače, manje mu smetate nego da ga zovete na telefon.

Glavna zadaća ove usluge bila bi da olakša komunikaciju a zatim da se po potrebi koristi u marketinške svrhe, postprodajne svrhe itd.

Na žalost (ili na sreću) ovakva aplikacija se ne može kupiti i ne postoji. Nekoliko tvrtki u svijetu ima nešto slično, ali je svaka različita - i sami su napravili aplikaciju, tj. njihovi programeri, kao i moji programeri (ja nisam IT stručnjak). Možete tražiti neku tvrtku da vam izradi ovakvu aplikaciju ali to nikako ne preporučujem jer tada nemate kontrolu. Znači, najbolje je da je napravljena "u kući" od vlastitih programera.

To nije prozor u koji upišete poruku i broj pa šalješ, već ima stotine inteligentnih opcija da olakšaju rad, koje se na prvi pogled ne vide...

Vidim da ima interesa za ovakvim poslom, i da li je to moguće napraviti s 20,000€, pa tko želi takvo nešto evo par savjeta:

Ako vas zanima nešto konkretno pitajte. Što se tiče opisanog projekta mogao bih o njemu održati prezentaciju u trajanju od 8 radnih sati

Iako je razvijen do beta faze i testiran uživo još uvijek skuplja prašinu a evo i zašto:

Naravno da postoje neke mogućnosti i moguće je to napraviti. Ja ne bih ulazio u ovaj projekt s 20,000€ jer nema postojeće tržište i zato iziskuje daleko više napora od onih projekata/poslova koji ga imaju.

Znači, ovim poduhvatom se stvara nova navika kod ljudi a to nikada nije jednostavno. Potrebno je puno truda (čitaj: novaca) da se postigne kritična masa kada će ova usluga postati "must have" za sve uslužne djelatnosti. Novac je potreban za period kada će serveri i ljudski resursi laufati u prazno

Razlog zašto ga ja nisam pokrenuo je isključivo osobne prirode jer radim po principu da stvorim posao i zatim ga prodam. Nemam vizionarskih sklonosti već čisto poduzetničkih

Zašto? Kada postane "must have" tada će se pojaviti novi igrači (čitaj: investitori) i iskoristiti tada već stvoreno tržište. Znači, ako ne možeš napraviti kako treba - nemoj raditi.

Mogućnosti tipa testova inteligencije preko sms-a, idiotskih nagradnih igri i kojekakvih izmišljotina nisu moj stil iako je dokazano da se i tu može dobro zaraditi

Dolje u prilogu su neki screen šotovi ranijih verzija namijenjenih autoservisima, za vrijeme testiranja... trenutne su daleko naprednije ali neka ostanu tajna, za sada.
Priloženo
File Type: jpg C-login640.jpg (22,9 KB, otvoreno 20 puta)
File Type: jpg C-CustomerSearchxx640.jpg (73,2 KB, otvoreno 22 puta)
File Type: jpg C-PickUp640.jpg (71,2 KB, otvoreno 16 puta)
File Type: jpg 1Start-BETA-Pick-up-cestovna_verzija-800px.jpg (100,6 KB, otvoreno 20 puta)