Naslov teme: Kredit u švicarcima
Poruka
Old 13.03.2015., 15:59   #981
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165
Default Odgovor na: Kredit u švicarcima

Ajmo malo o pojmovima pod navodnicima.

Svaki rizik eventualno dovodi do problema, pa tako "sistemski" rizik stvara "sistemske" probleme. Za to postoji riješenje o kome se stalno govori a to su "strukturne" promjene. Očito, "intervencionizmom" u slobodno tržište starokapitalistički "ciklički" problemi postaju novokapitalistički "strukturni" pa ih treba riješiti na neki način. Povratak na preživjeli "ciklički" model privrede ne dolazi u obzir jer to nije u skladu sa idealnom "socijalne" države koji ga mora iz "progresivnih" društvenih razloga nadživjeti.

Kako onda riješiti ovu zavrzlamu pojmova pod navodnicima o kojima se raspravlja do besvijesti?

Po mom sudu nikako, jer ako netko prekine moju "cikličnost" sna i jave i prisili me da zbog "progresivnih" razloga ne spavam biti ću pospan i imati "strukturni" problem koji zahtjeva "strukturna" riješenja a to je opet korak nazad, povratak na "cikličnost" ljudske egzistencije.

Znam da postoje pilule za spavanje ali neznam da li postoje neke za nespavanje. Zna li tko?