Moj Novac -> Forumi

Moj Novac -> Forumi (http://www.mojnovac.net/forumi/index.php)
-   Poslovne financije (http://www.mojnovac.net/forumi/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Korisni primjerci dokumenata (http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=4349)

hrvac 04.01.2008. 17:38

Korisni primjerci dokumenata

Priloženih dokumenata: 3
Mogli bi na jednom mjestu stavljat sve korisne dokumente,primjerke i šprance za razne svrhe vezane uz poslovanje poduzetnika i kako im olakštai:thumbsup:

Šaljem:
darovni ugovor
ugovor od djelu
izračun zatezne kamate

Tražim šprancu u excelu za putni nalog:confused:

topsy turvy 06.01.2008. 20:22

Odgovor na: Korisni primjerci dokumenata

koja je dalje procedura nakon ovjere ugovora kod javnog bilježnika? moram ugovor dostaviti u SDA? kada su dionice na mom raćunu u SDA?
Hvala na odgovoru.

hrvac 14.01.2008. 11:22

Tako je ugovor dostaviš u SDA.

Više se ne sjećam šta još moraš donjeti uz to,najbolje je da ih nazoveš.

Danas sam našao jako zanimljivu stranicu sa raznim korisnim informacijama,savjetima i raznim ugovorima:thumbsup:
http://www.orkis.hr/g171.aspx

PeppermintPatty 22.01.2008. 14:02

Evo kopirala sam svoj post ovamo sa drugog showthread-a jer tamo nisam uspjela dobiti odgovor
Naime, trebam pomoć oko knjiženja tečajnih razlika nastalih kod prebacivanja sa deviznog žr na kunski žr. Proučavam već nekoliko dana ali ubija me nesigurnost pa se ne usudim proknjižiti.
Na kraju 2007. godine imam ukupno oko 3.600,00 kn raznih tečajnih razlika koje treba pažljivo raspodjelti na određena konta.

Jel zna netko išta o tome iz prakse.

lider 26.01.2008. 19:07

Citat:

PeppermintPatty (Post 365771)
Evo kopirala sam svoj post ovamo sa drugog showthread-a jer tamo nisam uspjela dobiti odgovor
Naime, trebam pomoć oko knjiženja tečajnih razlika nastalih kod prebacivanja sa deviznog žr na kunski žr. Proučavam već nekoliko dana ali ubija me nesigurnost pa se ne usudim proknjižiti.
Na kraju 2007. godine imam ukupno oko 3.600,00 kn raznih tečajnih razlika koje treba pažljivo raspodjelti na određena konta.

Jel zna netko išta o tome iz prakse.

Pozitivne tečajne razlike mogu ići na prihod na konto 7722, a negativne na 4751 konto.

pozdrav

lider 26.01.2008. 19:12

Citat:

hrvac (Post 360694)
Mogli bi na jednom mjestu stavljat sve korisne dokumente,primjerke i šprance za razne svrhe vezane uz poslovanje poduzetnika i kako im olakštai:thumbsup:

Šaljem:
darovni ugovor
ugovor od djelu
izračun zatezne kamate

Tražim šprancu u excelu za putni nalog:confused:

Ovaj ugpvor o djelu nije u skladu sa zakonom, ovo je primjer pokušaja da se radni odnos zamijeni ugovorom o djelu ( kada se govori da se može onaj članak o vrsti djela formulirati u satima).

Također se vidi da netko tko ga je pisao ne zna ili ne želi znati da u biti isplatitelj, a u ovom slučaju naručitelj djela treba da plati sva davanja. Stoga formulacija brutto kod isplate ne drži vodu jer se uobičajeno radi o fizičkim osobama. Iznimku danas rade osiguratelji i raznorazne agencija za prodaju osiguranja, ali njihov ugovor je djelu u trajanju, kontinuirano povremeno obavljanje poslova. No i oni su prekršili svojim modelom ugovora odredbe barem jednog zakona.

PeppermintPatty 28.01.2008. 15:26

Citat:

lider (Post 368140)
Pozitivne tečajne razlike mogu ići na prihod na konto 7722, a negativne na 4751 konto.

pozdrav

Jel svaki događaj trebam knjižiti posebno (ima ih više desetaka) ili mogu knjižiti zbroj pozitivni i zbroj negativnih sa 31.12.2007 tako da mi sa 31.12. ostane stanje u kunama prema srednjem tečaju HNB?

Čitala sam da bih trebala kod obračuna tečajnih razlika koristiti mjesečni prosjek srednjeg deviznog tečaja HNB, koji sam si skinula sa stranice HNB ali nisu još za studeni/2007 stavili prosjek.
Jel to ok? ili sam u krivu? :confused:

MASTER 28.01.2008. 20:00

Priloženih dokumenata: 1
Citat:

PeppermintPatty (Post 368526)
Jel svaki događaj trebam knjižiti posebno (ima ih više desetaka) ili mogu knjižiti zbroj pozitivni i zbroj negativnih sa 31.12.2007 tako da mi sa 31.12. ostane stanje u kunama prema srednjem tečaju HNB?

Čitala sam da bih trebala kod obračuna tečajnih razlika koristiti mjesečni prosjek srednjeg deviznog tečaja HNB, koji sam si skinula sa stranice HNB ali nisu još za studeni/2007 stavili prosjek.
Jel to ok? ili sam u krivu? :confused:

evo jedan mali primjer za knjiženje u *.xls formatu

bitno je unijeti početni kunski i devizni saldo (sa prethodnog izvoda) te aktualni tečaj. primjer radi u svim valutama samo - treba samo izmjeniti simbole. devizni promet se knjiži kako stvarno jest, a u slučaju konverzije valuta, za kunsku protuvrijednost treba upisati iznos kojim se odobrava transkacijski račun u skladu s FX zaključnicom

stanje sa 31-12 se računa prema srednjem tečaju na taj dan. procedura je ista, a ukoliko na 31-12 nije bilo prometa knjižiti će se samo tečajna razlika

PeppermintPatty 29.01.2008. 16:33

Citat:

MASTER (Post 368654)
evo jedan mali primjer za knjiženje u *.xls formatu

bitno je unijeti početni kunski i devizni saldo (sa prethodnog izvoda) te aktualni tečaj. primjer radi u svim valutama samo - treba samo izmjeniti simbole. devizni promet se knjiži kako stvarno jest, a u slučaju konverzije valuta, za kunsku protuvrijednost treba upisati iznos kojim se odobrava transkacijski račun u skladu s FX zaključnicom

stanje sa 31-12 se računa prema srednjem tečaju na taj dan. procedura je ista, a ukoliko na 31-12 nije bilo prometa knjižiti će se samo tečajna razlika

Hvala na trudu. ;)
Neznam jesam li već rekla da ovo prvi put da to radim pa zato proučavam na sve strane gdje ću naći nešto slično onome što sam ja imala na umu. :(
Mogu reći da me malo sram jer nisam u potpunosti razumijela tvoj primjer izračuna jer bih ja to drukčije napravila.
Možeš mi reč ako ima smisla ovo što sam naškrabala? :confused:

MASTER 30.01.2008. 08:12

Citat:

PeppermintPatty (Post 369060)
Hvala na trudu. ;)
Neznam jesam li već rekla da ovo prvi put da to radim pa zato proučavam na sve strane gdje ću naći nešto slično onome što sam ja imala na umu. :(
Mogu reći da me malo sram jer nisam u potpunosti razumijela tvoj primjer izračuna jer bih ja to drukčije napravila.
Možeš mi reč ako ima smisla ovo što sam naškrabala? :confused:

evo ja sam unio tvoje podatke i primjer radi
jedino izgleda da je polje D10 imalo grešku

nemoj se previše zamarati sa kupovnim i srednjim tečajem - naime može ti se desiti da je kupovni tečaj viši od prethodnog srednjeg pa zapravo i nema nekih značajnih tečajnih razlika

naravno sve skupa treba raditi preko prelaznog konta 1009 - taj sam detalj izostvio

Prikaz vremena: GMT +2. U trenutku učitavanja stranice, bilo je 09:18 sati.