Moj Novac -> Forumi

Moj Novac -> Forumi (http://www.mojnovac.net/forumi/index.php)
-   Dionička društva (http://www.mojnovac.net/forumi/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Liburnia Riviera Hoteli d.d. (LRH-R-A) (http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=937)

homer 16.08.2004. 09:40

Liburnia Riviera Hoteli d.d. (LRH-R-A)

Kod pretraživanja foruma nisam našao mnogo o ovoj dionici
pa mislim da bi bilo krajnje vrijeme da se otvori ova tema.
Dionica je početkom godine bila na 300 a zadnja cijena u petak je 1000.
Vrlo je podcijenjena prema nominali (3200kn).
Prvih 10 :
Hrvatski fond za privatizaciju, ZAGREB, IVANA LUČIĆA 6-8, 151386 dionica (50,02%)
PBZ d.d. (KAPITALNI FOND Zatvoreni inv.fond), ZAGREB, KRALJA DRŽISLAVA 5, 104594 dionica (34,56%)
SN HOLDINGd.d., ZAGREB, A.VON HUMBOLDTA 4/5, 27997 dionica (9,25%)
OSTALI MALI DIONIČARI, RIJEKA, BB, 14059 dionica (4,68%)
SLAVONSKI PRIVATIZACIJSKI INVEST.FOND, OSIJEK, KAPUCINSKA 31/3, 3896 dionica (1,29%)
SREČKO BAHOVAC, HVAR, ZAGLAV BB, 180 dionica (0,05%)
MARKO ILIJAŠEVIĆ, RIJEKA, FIORELA LA GUARDIA 23, 172 dionica (0,05%)
STJEPAN VARGA, PRIBISLAVEC, GUNDULIĆEVA 2, 142 dionica (0,04%)
ZDENKO KOVAČ, FERIČANCI, PETROVAC 78, 107 dionica (0,03%)
VLADKO ČULIG, VUKOVAR, SAJMIŠTE 65, 104 dionica (0,03%)

Bila je ponuđena Dom fondu za podmirivanje duga.
Posljednje tjedan se dionica češće trži nego inaće.
Ili se meni učinilo?

Zahvaljujem na svakom postu. :)

kvark 16.08.2004. 09:46

Odgovor na: LRH

i dom holding je prihvatio ponudu, samo da se dogovore još neki detalji...recimo cijena

homer 16.08.2004. 11:49

da li misliš da se tu nešto događa
ili je ovaj porast na burzi u zadnjih par tjedana slučajan?

go,go,go! 16.08.2004. 13:17

LRH je podcijenjena s obzirom na knjigovodstvenu vrijednost, tu vrijednost nije značajno "pojela" zaduženost, velika tvrtka u jednom od tradicionalnih turističkih središta Hrvatske i rekao bih Evrope,uz znanje i novac za obnovu kapaciteta ima veliki potencijal..
Cijena raste na malom volumenu jer je malo slobodnih dionica (majčica država ili možda bolje maćeha država ili kako kome),a neki "stari" i novi dioničari nastoje "podebljati" pozicije prije nego se tvrtke domogne ekipa SNHO-KORF..
Što se poslovanja tiče, ono nije ni sjena onoga što bi "trebalo biti" a i nije razlog porasta cijene..
Dugoročno gledajući (godina dana i više) na ovoj dionici bi se mogla ostvariti dobra zarada,naravno, tko je uspije kupiti..

Ovo ste vjerojatno i sami znali ali eto kratak flash mog razmišljanja glede LRH

Alex 16.08.2004. 13:44

Citat:

homer
da li misliš da se tu nešto događa
ili je ovaj porast na burzi u zadnjih par tjedana slučajan?

naravno da nije slučajnost..kao što nije bila slučajnost niti trgovina Hotelima Baška voda prije objave javne ponude.

homer 16.08.2004. 13:59

ovu dionicu sam početkom godine smatrao dugoročnim ulaganjem
pa je nisam onda kupio kalkulirajući da se u međuvremenu da nešto
zaraditi na drugim zbivanjima
ali očito je da se stvari brže odvijaju na našem tržištu..
treba naći samo čim više love i kupovati

zigistar 16.08.2004. 14:44

Procjena LRH - 2900 kn/dionici

i po zaradi i po imovini (procjenjena 1993), nakon ulaska DOM-SNHO ista dionica vrijedit će 2x više.

zigistar 20.08.2004. 17:21

Što smo bliže dogovoru SNHO-DOM -/- HFP cijena trči prema gore. Moram priznat zanimljivo.

:)

nedeljko 20.08.2004. 18:28

To je pretjerano. To možda vrijedi toliko samo radi nekretnina ali zbog poslovnih rezultata, NE.
Ne znam kakva je situacija ove i prošle godine ali prijašnjih godina najisplativiji hotel Liburnije je bio hotel Marina u Mošćeničkoj Dragi koji radi samo od Uskrsa pa negdje ovisno o broju gostija do početka desetog mjeseca a popunjeni su u potpunost četrdesetak dana, to je malo i premalo. Uz to u tom kraju potjerali su sve mlađe goste i nešto malo starije a oni sigurno više troše nego starci koji samo što ne dolaze u kolicima i ne troše ništa sa strane. Takvi nam gosti ne trebaju a u 11 sati mora biti sve zatvoreno, to je žalosno.
Opet moram usporediti situaciju u nazad par godina a čini mi se da se ništa nije promijenilo je ta da su plaće u Liburniji minimalno 30% manje od ostalih hotelskih kuća i ako se na tome temelje pozitivni poslovni rezultati unazad par godina to je jako žalosno i nije lako radnicima u Liburniji.

zigistar 20.08.2004. 19:04

Imovina svakako vrijedi više nego što je procjenjena, ali ono na temelju čega mislim da će povezivanjem (preuzimanjem od strane SNHO-DOM) vrijediti više je smanjenje troškova dovođenja gosta i produženje sezone. Moram priznati da sam išao nakon što je homer otvorio temu malo čačkati Prospekt i Fin. izvještaje i čini mi se da ne stoje tako loše.

U stvari vidjet ćemo, vrijeme će pokazati.

Prikaz vremena: GMT +2. U trenutku učitavanja stranice, bilo je 05:06 sati.