Moj Novac -> Forumi

Moj Novac -> Forumi (http://www.mojnovac.net/forumi/index.php)
-   Svijet (http://www.mojnovac.net/forumi/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Nafta zvana Crude Oil (http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=1729)

Jumbo 27.11.2015. 21:32

Odgovor na: Nafta zvana Crude Oil

Citat:

prof (Post 678804)
Zadnje sam predviđao bounce do 44, ali podbacio do 43,30.
Gledam sad dnevni i vidim bear flag.
Price action sugerira, volumeni se slažu, jer smo imali heavy volume tijekom pada od 48 do 40, zatim sharp reversal u volumenu i sada tijekom ove konsolidacije light volume.
Naravno, i bollingeri se prigodno sužavaju.
Teško mi je procijeniti target, ali rekao bih kako je definitivno ispod zadnjeg lowa, negdje u rangu 34.
Što mislite naftaši?

Nisam naftas......jednom sam ulovio soma naftasa, ali to je neka druga prica......ali ja bi rado da vidim naftu na 34 $.

plavac 27.11.2015. 22:47

Evidentno je da ako ne bude nikakvog pomaka sa sastanka OPEC-a da nafta ide ispod 40$, vjerojtno do oko 35$, ali onda će uslijediti pritisak sa svih strana da se nešto učini, sve ovisi o SA i Rusiji, možda i nešto dogovore ako nafta ode jče ispod 40$...

ovdje je jedino pozitivno to da sa ovako jeftinom naftom nema na vidiku nikakve recesije,tako da se može ostati u naftnim dionicama i čekati...

a ako dođe do dizanja kamata od strane FED-a dolar bi mogao malo konačno odahnuti pa i pasti...

Lola 28.11.2015. 02:34

Citat:

plavac (Post 678810)
Evidentno je da ako ne bude nikakvog pomaka sa sastanka OPEC-a da nafta ide ispod 40$, vjerojtno do oko 35$, ali onda će uslijediti pritisak sa svih strana da se nešto učini, sve ovisi o SA i Rusiji, možda i nešto dogovore ako nafta ode jče ispod 40$...

ovdje je jedino pozitivno to da sa ovako jeftinom naftom nema na vidiku nikakve recesije,tako da se može ostati u naftnim dionicama i čekati...

a ako dođe do dizanja kamata od strane FED-a dolar bi mogao malo konačno odahnuti pa i pasti...

Joj koliko si ti toga zakljucio onak, laicki. Podsjetit cu te samo da je nafta posljednji puta bila na ovim ili cak i ispod ovih razina 2009. kad je svijet zakoracio u globalnu recesiju.

A ovo dokle ce nafta i tko ce se s kim dogovarati zvuci vrlo mastovito.

I sto sad s naftom? Long ili short? To nas zanima...

plavac 28.11.2015. 08:33

Njbolje bi bilo 70% long i 30% short, ali čeka se FED i kakva god odluka FED-a bude poslije toga dolar pada, njega podržava neizvjesnost a kada ona prođe onide dolje a to je onda pozitivno za naftu, a ECB će podržati dionce tako da je teško reći poslije OPEC-a da nafta ide dolje, ono što sam i ranije najvio ne očekujem ništa na sastanku OPEC-a ali će se intenzivirati razgovori, znači sredinom prosinca Ruski i Saudijski ministri energetike i tako dalje i to će sve podržavati naftu jer ona je dleko od toga da bude samo jedna sirovina koje ima u svijetu a po podacima rasta zaliha u OECD zemljama za ovu godinu dnevni višak nafte je prosječno 0,87 mil. barela, znaći ni cijeli milion, a to je samo 1% svjetske dnevne potrošnje, to lako postane i minus 1% ali čekaju se zaokreti u politikama koje će grantirati dugoročniju stabilnost cijene nafte a Saudijci zadnje vrijeme govore u tom pravcu...

dspin 28.11.2015. 08:56

Citat:

plavac (Post 678819)
Njbolje bi bilo 70% long i 30% short..

Molim te potvrdi da je ovo samo zajebancija.

Jumbo 28.11.2015. 09:06

Citat:

dspin (Post 678820)
Molim te potvrdi da je ovo samo zajebancija.

Onda odes 40 % u long, a 60 % stavis u neka pametnija ulaganja :biggrin:

Lola 28.11.2015. 09:14

Citat:

plavac (Post 678819)
Njbolje bi bilo 70% long i 30% short, ali čeka se FED i kakva god odluka FED-a bude poslije toga dolar pada, njega podržava neizvjesnost a kada ona prođe onide dolje a to je onda pozitivno za naftu, a ECB će podržati dionce tako da je teško reći poslije OPEC-a da nafta ide dolje, ono što sam i ranije najvio ne očekujem ništa na sastanku OPEC-a ali će se intenzivirati razgovori, znači sredinom prosinca Ruski i Saudijski ministri energetike i tako dalje i to će sve podržavati naftu jer ona je dleko od toga da bude samo jedna sirovina koje ima u svijetu a po podacima rasta zaliha u OECD zemljama za ovu godinu dnevni višak nafte je prosječno 0,87 mil. barela, znaći ni cijeli milion, a to je samo 1% svjetske dnevne potrošnje, to lako postane i minus 1% ali čekaju se zaokreti u politikama koje će grantirati dugoročniju stabilnost cijene nafte a Saudijci zadnje vrijeme govore u tom pravcu...

Ja misljah nekako slicno da bi na 70% longa trebalo uzeti 35% shorta x2! :biggrin:

Vidim ja da ti volis price. Sve mora imat neku pricu.

Kad nisi siguran i ne znas, onda stojis sa strane i promatras. Gledas, ucis i stjeces iskustvo.

go 28.11.2015. 09:48

Citat:

plavac (Post 678819)
ali čeka se FED i kakva god odluka FED-a bude poslije toga dolar pada, .

:)

Dvojim.

red max 28.11.2015. 12:38

Citat:

plavac (Post 678819)

Saudijci su dali do znanja da do rezanja može doći jedino ako sudjeluje i Rusija u prvom redu.
Međutim,Putin možda ima i druge planove.Već je sklopio vojni savez sa Iranom,Irakom i Sirijom,što ako se njih troje organizira u novi kartel +destabilizira OPEC i dobije u savez još Venezuelu,Ekvador,Nigeriju,Alžir...itd sve države koje žele više cijene i ne slažu se sa politikom zaljevskih država(SA,UAE,Kuvajt,Katar)
Takav novi OPEC bi bio jači od starog i dugoročno bi povećao važnost Rusije kao najvećeg proizvođača a smanjio utjecaj zaljevskih država.
No dobro,to su sve samo moguće teorije.Kratkoročno se cijena neće mnogo mijenjati do sastanka,nakon njega predviđam pad ispod 40 ako ne bude iznenađenja.

I još da napišem zašto Buffet više ne gleda naftne dionice.
Jednostavno,uvijek je govorio da mu se sviđa stabilnost XOM,to uvjerenje je bilo najvećim dijelom zbog OPEC-a,da će braniti cijenu ako potone do 75$.To se naravno nije dogodilo i ako pogledamo datum prodaje vidi se da je to bilo kod prvih izjava da neće biti rezanja i nakon OPEC sastanka u prosincu.

Kad sve zbrojim,nafta ima kratkoročno sve bearish razloge da još potone,bikovi se mogu nadati samo rezanju proizvodnje i eskalaciji krize na Bliskom istoku,jer cjelokupna situacija je izuzetno napeta,nestabilna i loša a cijena nafte to nimalo ne održava.

I naravno,kao najjači argument ostaje samo ona da je preostalo jako,jako malo optimista. :)

prof 28.11.2015. 12:39

Citat:

plavac (Post 678810)

Jel ti jasno kako je ovo kontradikcija?

Prikaz vremena: GMT +2. U trenutku učitavanja stranice, bilo je 15:15 sati.