Moj Novac -> Forumi

Moj Novac -> Forumi (http://www.mojnovac.net/forumi/index.php)
-   Svijet (http://www.mojnovac.net/forumi/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Nafta zvana Crude Oil (http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=1729)

Lola 28.11.2015. 12:39

Odgovor na: Nafta zvana Crude Oil

Ne zezajte Plavca. Mozda on primjenjuje neku asimetricnu trgovinsku strategiju?

Malo je neobicno, ali je moguce.

Ajmo malo cuti "tehnicare" sto oni kazu na naftu? Kakav bi bio plan i u sklasu s time kratkorocna ocekivanja?

red max 28.11.2015. 13:06

Citat:

prof (Post 678828)
Jel ti jasno kako je ovo kontradikcija?

Pretpostavljam da Plavac misli na onu sell on news.Da je tržište pretjeralo.
Dolar je sada na 100 vrh iz 2005g,pitanje je koliko još ima prostora za rast.
Na 110 je bio zadnji put prije 25 godina kod raspada nekadašnje nuklearne velesile- SSSR.

plavac 28.11.2015. 13:07

Citat:

prof (Post 678828)
Jel ti jasno kako je ovo kontradikcija?

Pa stalno se događa da se očekuje rast i onda odjednom pad, čak sam čitao da povjesno gledajući večinom kada FED prvi puta digne kamate da u idućih 6 mjeseci dođe do pada dolar.... ja to objašnjavam činjenicom isčekivanja, a kada se to dogodi onda svi odahnu i stanje se unormali...

plavac 28.11.2015. 13:14

Nisam ja nikakvi stručnjak, ali 70% bi trebalo biti long u nafti, 30% u kešu, ako dođe do ozbiljnijeg pada koji će vjerojatno biti kratkoročan, tjedanili dva....

Red max, sve što pišeš ide u prilog tezi da Saudijska Arabija okreće ploću jer se Rusija aktivno uključila u sukob na Bliskom istoku i ima tamo dugoročni interes, Rusija, Iran, Irak...itd., ima smisla da se tu stvori nova osovina, pogotovo ako Saudijci ne budu proaktivni....

VidovM 28.11.2015. 16:04

Energy Intelligence Issues Apocalyptic Warning For The Energy Sector

uskok 28.11.2015. 18:28

Jim Rickards:

"To give you another example of how terrorism and finance interact, look at ISIS. They’ve got an enormous level of funding, much more than a typical terrorist organization. And much of that funding comes through oil revenues produced from oil fields within territory they’ve captured. Treasury officials place the figure at around $500 million a year.

Here’s where things get interesting...

ISIS sells the oil it produces at a steep discount to the spot price, maybe half as much. It often sells that oil to middlemen, who then take the oil and sell it on world markets at full price. These middlemen make huge windfall profits that way. They buy oil for half the going price and sell it for full price. So they’re making out like bandits doing business with ISIS. They’re financing terrorism, like the recent Paris attacks that killed 130 people and injured hundreds more.

Who are these middlemen?"

VidovM 29.11.2015. 00:25

http://cdn.oilprice.com/images/tinymce/ada3349-min.jpg

Jumbo 29.11.2015. 10:53

Citat:

plavac (Post 678833)
Nisam ja nikakvi stručnjak, ali 70% bi trebalo biti long u nafti, 30% u kešu, ako dođe do ozbiljnijeg pada koji će vjerojatno biti kratkoročan, tjedanili dva....

.

Aaaaa, sad sam skuzio, tebi je short, ako nisi usao odmah 100 % u long, nego sa 70 % a 30 % cuvas da udjes ako cijena jos padne.
Pa sad je tek sve jasno :p: :p:

red max 29.11.2015. 12:06

Dakle,ipak su u banani i to popriličnoj,da sam na mjestu SA i Rusije "branio" bi da cijena ne ode ispod 40 a ni iznad 60,niže od 40 je preveliki pritisak na proračun a na 60 hedgirani shalovci ionako neće imati koristi,da ne govorim da su te razine za većinu nedovoljne da povećaju capex što je dugoročno ubistvo.

laki 29.11.2015. 20:38

Hrt 3. 22:23 Treća povijest: VELIKA NAFTNA KRIZA 1979.

Prikaz vremena: GMT +2. U trenutku učitavanja stranice, bilo je 15:26 sati.