Moj Novac -> Forumi

Moj Novac -> Forumi (http://www.mojnovac.net/forumi/index.php)
-   Srbija (http://www.mojnovac.net/forumi/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Luka Leget, Sremska Mitrovica (LKLG) (http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=2832)

Shogun 28.09.2006. 15:15

Luka Leget, Sremska Mitrovica (LKLG)

Dosta pišemo o ovoj dionici pa da otvorim temu, jer našao sam nešto zanimljivo.

Osnovni pokazatelji
Tržišna kapitalizacija CSD Mn 198.20 Ukupan prihod CSD Mn 306.43
Tržišna kapitalizacija EUR Mn 2.39 Ukupan prihod EUR Mn 3.69
PE 3.57 ROE 13.25%
EPS 252.21 ROA 11.62%
PB 0.44 Free Float 33.37%
PS 0.65 Free Float EUR Mn 0.80
Prinos 0.00% Ukupan broj akcija 220,221

Po zadnjoj cjeni PB 0,44.
Privatizirano 2003
Kupac, Zoran Petrović, JMBG:0804961710180, iz Zemuna

Pazi sad ovo:eek:
mali dioničari tvrde da je knjigovostvena vrijednost na dan privatizacije
bila 6.427 po dionici ili € 21.709.423 tj 98€ dionica.
Po sadašnjem tečaju 8182csd/dionica
evo link tamo ima i procijena vrijednosti nekretnina i ostalog.

http://www.dragas.biz/content/view/667/59/

milant 28.09.2006. 15:34

Odgovor na: Luka Leget- LKLG

Bilo bi lijepo kada bi moderatori dijelove koji se odnose na Luku Leget iz threada Srbije prebacili ovdje.

Shogun, neke sam ja podatke već iznio na forumu, ali svejedno, svaka čast, tema je i više nego zanimljiva.

Shogun 28.09.2006. 16:30

Ustvari ti si pokrenuo priču o ovoj dionici, iskreno malo mi je žao što nisam jače zagrabio u ovu dionicu. Još uvijek razmišljam dokupiti, a ovo što sam našao samo mi daje nekakvu potporu. Inače to je staro godinu dana i ne vjerujem u ponavljanje privatizacije, ali kolega na makedonskom topicu je iznio friški slučaj poništenja.

Nisam želio zagušivati thread Srbija.
Inače, baš razmišljam da skorom privatizacijom INE i NIS-a dolaze jači institualci i mislim da će im se interes usmjeriti na ove dve burze.

milant 29.09.2006. 00:45

Luka "Leget" se nalazi na 133. kilometru lijeve obale reke Sava i zauzima površinu od 54ha. Ova luka, bazenskog tipa, posjeduje akvatorij veličine 1 ha, dubine 1,5-7 m i 4 mjesta za jednovremeni privez plovila.
Ukupna dužina vertikalnog keja je 100 m. Luka posjeduje i 3.100 m željezničkih kolosijeka. Također, raspolaže sa 17.800 m2 zatvorenih skladišta i 18.950 m2 otvorenih skladišta, od čega 2.800 m2 čine carinska skladišta.
Svoje usluge Luka pruža pomoću 1 portalne dizalice nosivosti od 6t, 1 auto dizalice nosivosti 12t, 5 viljuškara nosivosti do 3 t, 1 viljuškara nosivosti preko 5 t, 5 kamiona, 5 poluprikolica, 17 tegljenica, 3 tegljača, bagera refulera, bagera vedričara i dr.

Dnevni pretovarni kapaciteti Luke "Leget" su 6.000 t rasute robe i 1.440 t generalnih tereta.
’’Luka Leget’’ se bavi proizvodnjom šljunka i pijeska, kao i riječnim saobraćajem.

lovac 29.09.2006. 09:27

Bojim se da onaj Zoran Petrović neće preduzeće odvest u propast. Takve stvari su se kod nas dešavale.

milant 29.09.2006. 09:35

Citat:

lovac
Bojim se da onaj Zoran Petrović neće preduzeće odvest u propast. Takve stvari su se kod nas dešavale.

Rizik kupnje dionica uvijek postoji, i kod dobrih poduzeća. Zato nije investiranje za svakoga, već za one s dobrim živcima. Nažalost, dotična osoba nije morala kupiti ju da je upropasti. Mogla je napraviti bilo koju drugu akciju.
Također, što je vrlo bitno, dobit se nekoliko puta povećala otkada je dotična osoba kupila Luku Leget, od 2003. do 2005. godine nekih 100 puta. Sad ako je to krivi smjer, ja mu želim još puno takvih "krivih" smjerova ili povećanja dobiti i po nekoliko stotina puta.

Shogun 29.09.2006. 10:21

Luka Leget se dosta spominje kao korektan primjer uspješne privatizacije.
Mislim da dio materijala izvoze u regiju gdje postoji potražnja za šljunkom.

Inače, bilo bi apsurd da firma bez dugoročnog duga! i kratkoročnog u visini dobiti kroz 13 mj. uspije netko uništiti. Da je to htio imao je 3 godine da sakrije dobit i ruinira firmu. (neraspoređena dobit prelazi ukupni dug)
http://www.belex.co.yu/prospekti/LK_LGSM.html

P.S. Čini se kao da navlačim, ali ja držim jako mali dio LKLG u portfelju tako da mi u principu više odgovara niska cijena jer planiram dokupiti.

milant 29.09.2006. 10:27

Po meni iskrenije je slušati takve stvari koje navodiš, nego one koji odmah bacaju bombe bez ijednog argumenta, bilo u pozitivnom bilo u negativnom smislu.

milant 01.10.2006. 02:03

Citat:

Shogun
Pazi sad ovo:

mali dioničari tvrde da je knjigovostvena vrijednost na dan privatizacije
bila 6.427 po dionici ili € 21.709.423 tj 98€ dionica.
Po sadašnjem tečaju 8182csd/dionica

Moguće je da nakon što dostigne te vrijednosti dionica, tada dotični odluči prodati Luku Leget nekome drugome, ali sada po fer vrijednosti. Iako je Luka Leget primjer uspješne privatizacije, ona je prodana po nekoliko puta manjoj vrijednosti nego što jest. Sad kada bi on nakon nekog vremena odlučio prodati po fer vrijednosti, recimo po 6.000 dinara po dionici imao bi 15 puta zaradu na uloženo, da ne pričam da je vrijednost dionice recimo još veća. U svakom slučaju dioničari bi profitirali, iako sumnjam u taj scenarij, ali ko zna.

Shogun 02.10.2006. 02:34

Kada bi uzeli tu imovinu kao realnu vrijednost, to jako mjenje parametar zarada u odnosu na kapital tj. u takvom odnosu moguće je da lova curi i na druge načine i opet dobra dobit u odnosu na sadašnju cijenu. U svakom slučaju nakon završetka investicije koje planiraju (pogledati stranicu port leget) vrlo vjerovatno će veliki dio dobiti ići u dividendu.
Nisam stručan, ali mislim da su šljunak i pjesak dobar biznis u zemlji koja kreće u veliki investicijski zahvat na infrastrukturi.

Uostalom mnoge građevinske firme u zadnje vrijeme pokazuju znatne pozitivne pomake u bilancama, tako da možemo reći da je to sektor sa budućnosću.

P.S.
Tko prati economy forum može vidjeti da se ZB invest pojačava u Srbiji, u ovom slučaju se radilo o velikom paketu Tehnogasa. Kapnulo je 50mio od Plive (navodno) pa se grade pozicije. Šteta da fond reputacije (među nama) aureusa ne koristi potencijale ovog tržišta.

Prikaz vremena: GMT +2. U trenutku učitavanja stranice, bilo je 10:57 sati.