Moj Novac -> Forumi

Moj Novac -> Forumi (http://www.mojnovac.net/forumi/index.php)
-   Svijet (http://www.mojnovac.net/forumi/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Nafta zvana Crude Oil (http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=1729)

gorm 24.08.2015. 12:16

Odgovor na: Nafta zvana Crude Oil

Ja bih rekao da su govna konacno pogodila ventilator.
Hm, kome ce Musk prodavati svoje elektricne igracke?:rolleyes:

Svi pumpaju maksimalno i ne misle stati. Kanadani vec duze vrijeme vade naftu s gubitkom.

Ma sve je moguce, ali ja mislim iz trenutne perspektive, ako nafta padne jos 10-20 dolara, da bi se onda odbilo na $40-$50, moraju se dogoditi velika sranja na teritoriju koji kontrolira The House of Saud.

red max 24.08.2015. 12:23

I prezaduženi Shale proizvođači vade sa gubitkom ali pitanje do kada tako?
Netko će morati stati na kočnicu,zadnji tko preostane će pokupiti najveći dio kolača,po meni XOM i sl igrači uz par malih koji su nezaduženi i imaju nisku operativnu proizvodnju.Očekuje nas i puno preslagivanja i preuzimanja u budućnosti.
Električnih će igračaka biti sve manje kako nafta pada,već sad znatno raste potrošnja goriva u USA,oni imaju sreće da nisu dio tajanstvenog "mediteranskog" tržišta.
GM nedavno objavio da povećava proizvodnju "običnih" automobila a smanjuje hibridne.

red max 24.08.2015. 12:30

Kod nafte na 10-20$ SA prži devizne rezerve i proračun će im biti u velikim problemima.
Oko 90% BDP-a im dolazi ili ima neke veze sa naftom.
Samo na subvencioniranje nafte po 16 centi im odlazi 8% BDP,ne plaćaju ni neke poreze,tamošnji diktatori time kupuju socijalni mir,ono koga briga ako nema demokracije i ako se na vlasti izmjenjuju otac i sin ako je meni super.Ni rat u Jemenu im baš nije pomogao.

VidovM 24.08.2015. 12:51

Da,na Amere ne utjecu tecajne razlike nit imaju balavce koji dizu trosarinu prvom prilikom.

Mogli bi i SA poput Kazahstana ili koga vec odustati od vezivanja tecaja i spasavati proracun na taj nacin...Rusima je dobro doslo

prof 24.08.2015. 12:56

Citat:

red max (Post 672346)
Kod nafte na 10-20$ SA prži devizne rezerve i proračun će im biti u velikim problemima.
Oko 90% BDP-a im dolazi ili ima neke veze sa naftom.
Samo na subvencioniranje nafte po 16 centi im odlazi 8% BDP,ne plaćaju ni neke poreze,tamošnji diktatori time kupuju socijalni mir,ono koga briga ako nema demokracije i ako se na vlasti izmjenjuju otac i sin ako je meni super.Ni rat u Jemenu im baš nije pomogao.

Velika igra je u pitanju, to je definitivno.
Saudijci su pokrenuli ovaj game of chicken.
Pitanje je tko će se prvi izmaknuti prije zida.
Možda Saudijci imaju Varoufakisa na platnoj listi.
TSLA jedan masivni short?

geene 24.08.2015. 14:56

Citat:

red max (Post 672341)
I onda recimo da se WTI u nekom razdoblju u međuvremeno samo odbije na 40-50$?Koliki je to rast i što je vjerojatnije da će se dogoditi?Tko će proizvoditi naftu ako je 99% vadi sa gubitkom,potražnja za naftom i dalje u svijetu raste ako netko nije znao.

Tako je.
Malo sam bio odsutan ovih dana ( i još neko vrijeme će biti tako), ali sam imao toliko vremena do se prebacim u naftni sektor.

Ja se masovno pozicioniram u naftni sektor. Trenutno sam u dobrom minusu, ali kao što sam već rekao...ovo je prilika koja se pruža jednom u 10 g. i što se mene tiče, minimalni rizik je ulazak na ovim razinama, postepeno ulazit i povećavat udio, a potencijalni profit u razdoblju 3-5g je trocifrenog iznosa..pa..

XOM, COP, XLE..trenutno čine 60% portfelja. Jedan dio je MU, ali sve ostalo će i dalje u naftu i to do maksimuma.

Uzet ću i dobar dio ' kredita ' i isto ukucavat u naftu.

Kod FX brokera imam finu polugu za WTI pa ću i tamo odradit dio pozicija.
Svatko radi ono što najbolje misli da zna.

red max 24.08.2015. 15:43

Ja ću još sačekati sa većim ulazom,kao što sam napisao,iako je i ovo već sada pravi panic mode. :thumbsup:
Da,jednom u 10 godina,odnosno dvaput,prošli je put bilo ovako 2009g.

Goldman 24.08.2015. 16:58

Citat:

red max (Post 672372)
Ja ću još sačekati sa većim ulazom,kao što sam napisao,iako je i ovo već sada pravi panic mode. :thumbsup:
Da,jednom u 10 godina,odnosno dvaput,prošli je put bilo ovako 2009g.

Malo se stabilizirao market...ali mislim da to nije ono sto je bitno, mene ne brine da li je market pao 2-4-6% mene brine da jos ne vidimo ono sto si ti spominjao tj. ne vidimo gdje je buduci subprime, gdje je buduci LB, gdje su posljedice ogromnih dislokacije koje imamo trenutno pod pokroviteljtsvom centralnih banaka...kada to budemo vidjeli cemo biti blizu dna i blizu toga da se ili stvarno posvetimo struturalnim problemima ili opet sutnemo grudu snijega dalje sto nije nesto sto mozemo primjenjivati ad infinitum.

plavac 24.08.2015. 17:34

Citat:

geene (Post 672366)
Tako je.
Malo sam bio odsutan ovih dana ( i još neko vrijeme će biti tako), ali sam imao toliko vremena do se prebacim u naftni sektor.

Ja se masovno pozicioniram u naftni sektor. Trenutno sam u dobrom minusu, ali kao što sam već rekao...ovo je prilika koja se pruža jednom u 10 g. i što se mene tiče, minimalni rizik je ulazak na ovim razinama, postepeno ulazit i povećavat udio, a potencijalni profit u razdoblju 3-5g je trocifrenog iznosa..pa..

XOM, COP, XLE..trenutno čine 60% portfelja. Jedan dio je MU, ali sve ostalo će i dalje u naftu i to do maksimuma.

Uzet ću i dobar dio ' kredita ' i isto ukucavat u naftu.

Kod FX brokera imam finu polugu za WTI pa ću i tamo odradit dio pozicija.
Svatko radi ono što najbolje misli da zna.

Ovakve planove za naftu i ja imam, novčanu svotu sam odvojio i ovih dana bi kupio prvu količinu, pa ne znam koliko bi trebao to podjeliti, ja sam mislio na 4 dijela( u 4 navrata bi dokupljivao) pa svako tjedan ili dva kupiti opet, ne znam da li je to OK strategija, a od naftnih tvrtki mi je Statoil nekako najsigurniji jer i tu će biti iscrpljujuća borba i puno bankrota očito....

red max 24.08.2015. 18:05

Citat:

Goldman (Post 672394)
Malo se stabilizirao market...ali mislim da to nije ono sto je bitno, mene ne brine da li je market pao 2-4-6% mene brine da jos ne vidimo ono sto si ti spominjao tj. ne vidimo gdje je buduci subprime, gdje je buduci LB, gdje su posljedice ogromnih dislokacije koje imamo trenutno pod pokroviteljtsvom centralnih banaka...kada to budemo vidjeli cemo biti blizu dna i blizu toga da se ili stvarno posvetimo struturalnim problemima ili opet sutnemo grudu snijega dalje sto nije nesto sto mozemo primjenjivati ad infinitum.

Ok,sve stoji,ali trenutno mi je market većinom preskup za razliku od nafte koja je na low 2009 g,tako da sad najviše vremena trošim na gledanje naftnih dionica,kad ću ako ne sad... :nemampoj:
Iako će vjerojatno i one nastaviti padati zajedno sa marketom na razinama koje sam spomenuo R/R mi je odličan,nije ni bitna brza promjena trenda,slobodno neka cijena stoji nisko godinu -dvije ako znam da su mi kompanije stabilne sa dobrim CF još ako je i dividenda...
Uvijek čekamo i nadamo se ovakvim prilikama i mislimo si da bar...a kad se one zaista i pojave treba imati i mu.. da se kupi iako je realno gledano tada rizik zapravo i najmanji. :thumbsup:
p.s nemojte zaboraviti ni na shortere,spomenute stranicu prije,ti će se "pokrivati" kad-tad.

Prikaz vremena: GMT +2. U trenutku učitavanja stranice, bilo je 21:42 sati.