PDA

View Full Version : Kupovina dionice

Ges
28.07.2004., 12:55
Ok, nadjoh dionicu koju zelim kupit ali ju nevidim nigdje na dnevnim prikazima rasta i pada cijena vrijedonosnih papira. Kako kupit tu dionicu?
Na www.rast.hr sam otisao na nalog za kupiovinu dionica i tamo mi da da izaberem izmedju vec ponudjenih dionica a medju njima nije i ta koju bih ja htio kupit, stovise fali dosta dionica koje su izlistane na www.sda.hr
Dakle, kako kupit te dionice koje nisu izlistane?

Drugo sto me zanima je to sto u nalogu ja nudim cijenu po kojoj zelim kupit dionicu i kolicinu koju zelim kupit. Dakle, ukoliko je trenutna cijena dionice 100kn i nema je za kupit, sto moja ponuda od 90kn i to za 100kom stoji u zraku i ceka onog koji ce ju prihvatit il sto?
Molio bi objasnjenje, ima nas suckera koji bismo potrosili novce u dionice umjesto u sportsku kladionicu a nekuzimo se :D

matic052
28.07.2004., 13:28
To ti znači da se tom dionicom ne trguje na burzi,(ili nije do sad trovano) pa je možeš kupovat preko oglasa ako ti se to da , ali si prokontaj kako ćeš ju poslije prodavat.
Ako ti staviš nalog na kupnju ili na prodaju a trenutno nema druge strane koju bi zatvorio, nalog ti stoji dok se ne izvrši ili dok ga ne opozoveš.

Al možda je bolje da kažeš konkretno koja te dionica zanima, pa ti možda neko na forumu pomogne

Ges
28.07.2004., 14:23
Nije bitno tocno koja je jer takvih dionica ima gro na www.sda.hr

Nego, ukoliko sam ja metnuo zahtjev za 100 dionica po nekoj cijeni a neko mi ponudi recimo 30, dal za onih 70 i dalje stoji ili ako ja prihvatim nalog nestaje?

I da, ukoliko imam odredjeni broj dionica neke firme te ta firma isplacuje dividende na njih, gdje ti novci stizu? Dal moram za trgovinu imat otvoren racun u banci, dal dolazi na racun brokera koji to onda salje meni ili kako?

matic052
28.07.2004., 14:30
tvoj nalog se može izvršavati i dio po dio, štoznači onih 70 ibii dalje ostalo do izvršenja ili opoziva.

Lova od dividende ide na račun koji imaš prijavljen u SDA ili ako nemaš prijavljen račun, u kešu,
najjednostavnije ti je da nazoveš nekog brokera i u pet minuta ti sve objasne, ovako ćeš cijeli dan sjedit pred kompom

mich
28.07.2004., 14:32
Nego, ukoliko sam ja metnuo zahtjev za 100 dionica po nekoj cijeni a neko mi ponudi recimo 30, dal za onih 70 i dalje stoji ili ako ja prihvatim nalog nestaje?

stavljanjem naloga na burzu ti prihvaćaš kupnju 100 dionica po toj cijeni, ukoliko netko hoće prodat 30 komada obavit će se transakcija tih 30, a 70 će ostat čekat dok netko ne ponudi prodaju po tvojoj cijeni ili ne povučeš-korigiraš nalog.

I da, ukoliko imam odredjeni broj dionica neke firme te ta firma isplacuje dividende na njih, gdje ti novci stizu? Dal moram za trgovinu imat otvoren racun u banci, dal dolazi na racun brokera koji to onda salje meni ili kako?
da. treba imat račun u banci koji se prijavljuje s tvojim osobnim podacima u sda koja prosljeđuje uplate dividendi na tvoj račun. Inače, za svaku kupnju-prodaju dionica sda šalje potvrdu na tvoju prijavljenu adresu. Dionice su sve u elektronskom obliku i nalaze se kod sda.

Ges
28.07.2004., 15:14
najjednostavnije ti je da nazoveš nekog brokera i u pet minuta ti sve objasne, ovako ćeš cijeli dan sjedit pred kompom
rado bi to ucinio, no ovako na forumu kad neko da informaciju ukoliko je ona kriva ce bit popljuvan, a broker moze bit neka pi*da koa me kao neznalicu mozda zeli nasanjkat... nikad se nezna, pa trenutno posto sam bez ikakvih informacija vama u mnozini vise vjerujem ;)
nego, procitah da nakon kupovine se moraju dionice registrirat kod brokerske kuce (koliko sam uspio desifrirat sto su zeljeli rec). sto nije to samo: "ocu 100 dionica i dajem toliko" i kad sam ih kupio dobim potvrdu da su moje, a prodat cu ih isto tako sto cu samo rec "evo ih po toliko" i potpisat da vise nisu moje ili kako to tocno ide sa potvrdjivanjem vlasnistva tj. prodajom?

matic052
28.07.2004., 16:46
to ti u principu i je tako. Registracija sa brokerom ti služi zato da broker dobije od sda na raspolaganje te dionice da ih može u tvoje ime prodavat, da se ne bi desilo da ti te dionice ustvari nemaš a on ih prodao. To je njemu sigurnost da ti to uopće imaš.
A kad ih kupuješ možeš i tražiti da ti ih stavi na slobodnu poziciju, al ih kod svake prodaje moraš registrirat. Ako radiš uvijek sa istim brokerom nemaš potrebe za tim, al ako kupuješ i prodaješ kod više njih onda OK pa registriraj svaki put ponovo

recimo i kupuješ preko oglasa, pošto si pitao za dionice kojih nema na burzi, da bi ih dao brokeru da ih proda, moraš ih registrirat s njim

Sasko
28.07.2004., 17:44
decki meni se cini da decko lagano nema sto raditi pa zajebava.

mozda bi prijatelju bilo pametno da ti ipak nazoves brokera, jer je upravo njemu u interesu da ti sve fino objasni, a da ti njemu ostavljas svoju proviziju. imas popis brokerskih kuca pa nazovi 3 od njih i sigurno ces dobiti sve informacije koje trebas.

sasko

Ges
29.07.2004., 09:26
decki meni se cini da decko lagano nema sto raditi pa zajebava.

mozda bi prijatelju bilo pametno da ti ipak nazoves brokera, jer je upravo njemu u interesu da ti sve fino objasni, a da ti njemu ostavljas svoju proviziju. imas popis brokerskih kuca pa nazovi 3 od njih i sigurno ces dobiti sve informacije koje trebas.

sasko
srecom pa ti se krivo cini
naime, dobio sam savjet, koji je logican, da brokerima puca k... sto ces ti kupit jer je njima jedino vazno da ti puno kupujes/prodajes kako bi oni imali svoj postotak zarade od svake takve akcije. hoces li ti zaradit il izgubit im je najmanje vazno
Dakle, sve sto tu pitam pitam s razlogom jer se ne kuzim a nezelim ulozit svoje povjerenje drito u jednog covijeka kojeg cu vidjet prvi put i o kojem neznam ama bas nista a dat cu mu na raspolaganje, za moje okolnosti, ovecu svotu novaca. Stoga, ukoliko smatras da pitam gluposti i nepotrebne stvari, molimte nemoj citat. Pocetnik sam i nemam veze s vezom o kupovini dionica te sam mislio kako je forum o novcu najbolje mjesto za rascistit detalje o samom cinu kupovine/prodaje dionica, i ko sto vec rekoh, tu ako ne govorite istinu ce vas neko poklopit a kad dodjem oci u oci s brokerom te zastite nece bit

zahvaljujem svima na odgovorima, jako ste mi pomogli razjasnit neke stvari :thumbsup:

leviplohin
29.07.2004., 10:46
Sjećam se trenutaka kada je ovaj forum počinjao...tada je bilo puno ovakvih pitanja i odgovora. Stoga bi svaki debitant mogao mnoge odgovore pronaći na ovom forumu preko tražilice, čitajući stare odgovore. Ipak, zbog širine ovog foruma, vjerojatno je mnogo jednostavnije postaviti direktno pitanje koje te muči...zato ne špotavajte one koji ih postavljaju, već im pokušajte pomoći, a ne praviti se preiše pametan, jer takvih nema. Ako vam se na da ili nemate vremena za pisanje...jednostavno preskočite...
Ges, dobro došao...

Ges
29.07.2004., 12:50
leviplohin, zahvaljujem na podrsci :thumbsup:
Inace, prelistavam unazad teme i trenutno sam na 3 stranici unazad i citam temu "kako poceti s dionicama". sve u svemu, namjeravam iskopat sve mudrosti ovog foruma no medjutim na neka pitanja pokusavam doc direktno jer dok bi mozda dosao do odgovora na njih bi zaboravio sto me je u biti interesiralo

Inace, zanima me sto pokazuju Crobex i Crobis i sto to znaci trgovcima dionica

I drugo: ukoliko dionice neke firme nisu uvrstene na prodaju na burzi, a firma posluje profitabilno i stabilna je te ce sigurno ostvarivati lagani rast u buducnosti, dal se isplati kupiti te dionice prek oglasnika? Sto utjece da bi se dionice dale na slobodno trziste? Kako ih se kupuje "prek oglasnika"? Ono, zdravoseljacki ko sto kupujes recimo auto? Ti njemu novce a on tebi ugovor na kojem pise da posjedujes toliko i toliko dionica?
I da, ukoliko neko prodaje dionice neke firme, gdje se moze vidjet koje su ponude trenutno u zraku? Dal to mi smrtnici uopce mozemo vidjet il to moze vidjet samo broker?

leviplohin
29.07.2004., 12:57
Ostavi se dionica preko oglasa. Najprije nauči kako trgovati legalno i što ti to donosi i odnosi. Kad u potpunosti shvatiš o čemu se tu radi odgovor na ovo tvoje pitanje nametnut će ti se samo po sebi...

Comic
29.07.2004., 13:03
srecom pa ti se krivo cini
naime, dobio sam savjet, koji je logican, da brokerima puca k... sto ces ti kupit jer je njima jedino vazno da ti puno kupujes/prodajes kako bi oni imali svoj postotak zarade od svake takve akcije. hoces li ti zaradit il izgubit im je najmanje vazno
stvari :thumbsup:

Gle, razluci dvije stvari. Broker JEST svejedno što ti kupuješ i prodaješ jer je to tvoja volja i tvoja imovina. Dapače, broker bi bio loš kada bi te za svaku prodaju/kupnju zaustavio pa rekao nemoj nemoj tako - nije ni on baba vračara. Ali ako hoćeš da netko donosi odluke za tebe, onda je to nešto drugo, onda sklapaš ugovor o vođenju portfelja u kojemu se definira da brokerska kuća ima neki udio u proviziji pa će joj onda naravno biti i stalo da ostvari čim veću dobit od tvoje love. Ne možeš imati i jedno i drugo - a zašto bi im uopće i bilo važno da li ćeš ti izgubiti ili zaraditi kada sam donosiš odluke. Tebi u svemu mora biti jedino važno da li broker poštuje tvoje instrukcije, ako radiš sam.

Ges
29.07.2004., 13:31
Gle, razluci dvije stvari. Broker JEST svejedno što ti kupuješ i prodaješ jer je to tvoja volja i tvoja imovina. Dapače, broker bi bio loš kada bi te za svaku prodaju/kupnju zaustavio pa rekao nemoj nemoj tako - nije ni on baba vračara. Ali ako hoćeš da netko donosi odluke za tebe, onda je to nešto drugo, onda sklapaš ugovor o vođenju portfelja u kojemu se definira da brokerska kuća ima neki udio u proviziji pa će joj onda naravno biti i stalo da ostvari čim veću dobit od tvoje love. Ne možeš imati i jedno i drugo - a zašto bi im uopće i bilo važno da li ćeš ti izgubiti ili zaraditi kada sam donosiš odluke. Tebi u svemu mora biti jedino važno da li broker poštuje tvoje instrukcije, ako radiš sam.
pa u cem je onda problem? upravo si mi potvrdio da netreba pitat brokera za savjet ko sto sam i mislio. ukoliko netreba pitat brokera za savjet, onda cu pitat vas, ko sto i cinim, pa cak i za same osnove kupoprodaje. sto se tice portfelja, uopce mi nije bilo na pameti dat brokerskoj kuci da rukuje mojim novcem vise od samog izvrsavanja mojih naloga.

Comic
29.07.2004., 13:40
pa u cem je onda problem? upravo si mi potvrdio da netreba pitat brokera za savjet ko sto sam i mislio. ukoliko netreba pitat brokera za savjet, onda cu pitat vas, ko sto i cinim, pa cak i za same osnove kupoprodaje. sto se tice portfelja, uopce mi nije bilo na pameti dat brokerskoj kuci da rukuje mojim novcem vise od samog izvrsavanja mojih naloga.

Pitati što. Koliko vidim gore u pitanju, tvoja su pitanja bila tehničke naravi, a ne savjeti što kupiti. Možeš naravno dobiti i savjete, ali je konačna odluka uvijek tvoja i mora biti tvoja. Najbolje saslušati pet šest strana... A ako ti ne pada na pamet bilo što davati nego samo izvršavanja, onda mi nije jasno što želiš, sam sebe pobijaš u istoj rečenici. Želiš savjete što kupiti ili prodati a ne pada ti na pamet iste savjete koristiti.. A što si drugo napravio kada poslušaš savjet nego dao drugome da rukuje tvojim novcem? Odi na pivce i odluči što želiš...

Ges
29.07.2004., 13:51
Pitati što. Koliko vidim gore u pitanju, tvoja su pitanja bila tehničke naravi, a ne savjeti što kupiti. Možeš naravno dobiti i savjete, ali je konačna odluka uvijek tvoja i mora biti tvoja. Najbolje saslušati pet šest strana... A ako ti ne pada na pamet bilo što davati nego samo izvršavanja, onda mi nije jasno što želiš, sam sebe pobijaš u istoj rečenici. Želiš savjete što kupiti ili prodati a ne pada ti na pamet iste savjete koristiti.. A što si drugo napravio kada poslušaš savjet nego dao drugome da rukuje tvojim novcem? Odi na pivce i odluči što želiš...
pa pitam pitanja u vezi tehnicke strane kupoprodaje dionica. Nigdje ne pitam "sto tocno kupiti", vec ukoliko je situacija takva i takva sto to znaci. Naime, prema mom dosadasnjem vidjenju trgovine dionicama (iznimno neinformiranom), SVE dionice su na raspolaganju za kupoprodaju ukoliko je firma d.d. pa me sad buni kako je firma d.d., k tome i velika a nema joj za kupit dionica. to je tehnicko pitanje koje ce mi razjasnit razliku izmedju gledanja kvalitete firme pa onda njenih dionica naspram gledanja dionica a onda tek kakva je firma... naime, ja mozda imam inf. o nekoj firmi i tek se onda zainteresiram za njene dionice za razliku nego kad vidim dionicu i onda se moram interesirat o firmi sto nece vjerojatno urodit takvim plodom kao prva solucija. kuis? tehnicka pitanja sve...

matic052
29.07.2004., 14:02
Imaš zakonski propisano kad dionica mora biti na burzi, a kad ne mora al može,
Teoretski svim dionicama se može trgovati al kolko kojih ima na kupnji i na prodaji ovisi o vlasnicima dionica i o onima koji bi to htjeli postati.
Npr. Agrokor je d.d. ali je Toda jedini vlasnik i dok on ne odluči prodavat ne možeš kupit Agrokorove dionice pa makar se na trepavice postavio.

mich
29.07.2004., 14:17
sve ima svoju cijenu, tako da vjerujem da bi i todorić prodao ako bi ponudio više nego što on misli da to vrijedi. To je ujedno i osnovni zakon burze: prodaju oni koji misle da dionica vrijedi manje, a kupuju oni koji misle da vrijedi više. Jedni uvijek griješe.

Ges najbolje je da probaš trgovati u malim količinama i sve će ti leć već nakon prve kupnje-prodaje. Odaberi brokera i kreni.

Ges
29.07.2004., 14:42
Npr. Agrokor je d.d. ali je Toda jedini vlasnik i dok on ne odluči prodavat ne možeš kupit Agrokorove dionice pa makar se na trepavice postavio.
vidis, upravo mi se Agrokor vrtio nedavno po glavi kao izvrsna firma za kupovinu dionica: Todi je pravi poduzetnik koji ne tezi unistavanju (ko ostale tajkunske lopovcine) vec sve vecem bogacenju te, prema meni, kupovina agrokorovih dionica bi bila izvrsnan ulog. No cudilo me zasto nema dionica u prodaji...

mich, krenuo bi, no narod veli "nemoj trcat pred rudo" i "ko pita ne skita", a narod je jako mudar... glupi su samo pojedinci. stoga, prije nego sto uletim (a doslovce cu uletit pa ko ziv ko mrtav) zelim ispitat teren da ipak ostanem medju zivima :D

Rmpalija
29.07.2004., 14:49
Lud ludom ne vjeruje, znala je reći moja durmitorska baka.

Mislim da je vrijeme da se neki odavde jednom zasvagda teleportiraju klikom tastera u vasionu.

Inače, jeste li znali da se dionice u nekim brokerskim kućama mogu kupiti i za gotov novac? :weeping:

mich
29.07.2004., 14:50
onda kupi sunčani hvar, pusti prehrambenu industriju

presvetli
29.07.2004., 14:54
Kupovao bi dionice Agrokora?
Na stranu što Toda ne prodaje i to...
Kupio bi Agrokor samo zato što ti se čini da je to dobra firma bez da znaš išta o stvarnom stanju ispod površine?
Ti stvarno ili nas ovdje opako zekiš ili si investicijska "kamikaza"..

Comic
29.07.2004., 15:00
zafrkava...

presvetli
29.07.2004., 15:02
zafrkava...
I ja mislim.

mich
29.07.2004., 15:02
pa i ja sam prije neg sam počeo trgovat htio kupit ledo i kraš, zato kaj volim sladolede i čokolade... poslje me prošla volja kad sam skužio neke stvari

t-m
29.07.2004., 15:04
kupiti dionice gospodina koji mi ometa pijenje kave sa svojim zrakomlatom,ni u ludilu .
osobno nemam ništa protiv njega ,svak se bori u životu kako zna i umije.
previše je to ,

Ges
29.07.2004., 15:06
ne zafrkavam. neiskusan sam
ko sto rece mich za ledo i kras, tocno tako sam si i ja mislio za agrokor. mislim, firma se siri i kupuje stvarno sve i sve sto kupi djeluje da cvate. nekuzim zasto to onda nebi bila dobra investicija?

mich
29.07.2004., 15:07
rast mu je temeljen na zaduživanju, upravo kao i rast Globus grupe - Kutle

Rmpalija
29.07.2004., 15:09
Baj d vej, bolje da si kupov'o Ledo i Kraš nego SUNH!

ChoChikun
29.07.2004., 15:11
zafrkava...

Ne vjerujem - zelen, a ne zna da je.. Biće neki mladac..

Ges
29.07.2004., 15:12
pa ok, zaduzio se da bi kupio nesto novo, kupi to i onda digne na noge te mozda proda po skuplje. agrokor i dalje koliko vidim posluje pozitivno i zaduzivanje izgelda ne utjece na stabilnost same firme te je ona je*eno jaka. osim toga, ko se ne zaduzuje danas? za razliku od kutlea koji je iskoristio suplji zakon, ovaj se i dalje bogati dan danas i nedjeluje mi ko da ce stat

ChoChikun
29.07.2004., 15:13
pa i ja sam prije neg sam počeo trgovat htio kupit ledo i kraš, zato kaj volim sladolede i čokolade... poslje me prošla volja kad sam skužio neke stvari

Ja sam još gori, kupio TDR, pa prestao pušiti! :doh:

Priznajem, i druge sam poticao i hrabrio..

branimir
29.07.2004., 15:15
pa ok, zaduzio se da bi kupio nesto novo, kupi to i onda digne na noge te mozda proda po skuplje. agrokor i dalje koliko vidim posluje pozitivno i zaduzivanje izgelda ne utjece na stabilnost same firme te je ona je*eno jaka. osim toga, ko se ne zaduzuje danas? za razliku od kutlea koji je iskoristio suplji zakon, ovaj se i dalje bogati dan danas i nedjeluje mi ko da ce stat

ajd idemo to spustit na zdravoseljački ! On bi tebi drage volje prodao dionice Agrokora ali eto ne može jer su založene .

ChoChikun
29.07.2004., 15:16
agrokor i dalje koliko vidim posluje pozitivno i zaduzivanje izgelda ne utjece na stabilnost

A gdje si to vidio? U grahu, talogu kafe..?
To vidiš, a ne možeš nigdje viditi kako kupiti dionicu?

t-m
29.07.2004., 15:17
pa dobro dva puta plus
em što sačuva zdravlje ,i još ćeš zaraditi.
priznajem ,kupio na svoj nagovor ,

Rmpalija
Ah, Todo je profinjeniji plagijat spodobe pod imenom "Ako stanem, padam..."

Pa i ja bih baš volio biti dioničar Agrokora.
Možda sve to skupa bude za 5. A, ak' ne bu, onda se bumo igrali "domino efekta uz potapanje brodova".

No, šalu na stranu, klincu treba pomoći da što prije "sjedne u sedlo"!

Ges
Ne vjerujem - zelen, a ne zna da je.. Biće neki mladac..
jest, zelen sam i mlad, te se razumijem u nasu ekonomiju ko Marica u krivi k....
no oboruzan sam srecom (redovito dobivam 4 neceg u Beli) :D

ne, salu na stranu. jesam, neiskusan sam i mlad i vidim samo koliko mi sreviraju mediji...

mich
29.07.2004., 15:35
Baj d vej, bolje da si kupov'o Ledo i Kraš nego SUNH!

da sad prodam sunh zaradio bi 5 puta više nego da sam kupovao ledo i kraš

Comic
29.07.2004., 15:38
ne zafrkavam. neiskusan sam
ko sto rece mich za ledo i kras, tocno tako sam si i ja mislio za agrokor. mislim, firma se siri i kupuje stvarno sve i sve sto kupi djeluje da cvate. nekuzim zasto to onda nebi bila dobra investicija?

Trideset puta brže je rasla recimo Glumina banka. Brz rast sam po sebi uopće ne mora biti dobar pokazatelj, dapače, često je razlog za zabrinutost.

Rmpalija
29.07.2004., 15:45
Ma što ne kažeš? Mašala.

Ti si onda jedan od rijetkih koji je dionice uspio kupiti za 10 "šupljoglavih (in)ćuna".
Bijaše to prilično u davna doba, još za prerijske lisice i mamutskog soba.

Ges
29.07.2004., 15:46
ali c mon! Agrokor je kupio Jamnicu i Sarajevski kiseljak. Mislim, obje firme proizvode proizvode koji su sve trazeniji i jednostavno garantiraju buducnost tih firmi cak i bez da se one nesto posebno sire, a sirit ce se jerbo su koke koje nesu dukate
Dakle, Agrokor skuplja vrhnje kao glavna firma a ovi cvjetaju, stoga dionice agrokora bi trebale bit najbolje za kupit jer cisto sumnjam da je Todi glup da bi prodao koke koje mu nesu zlatna jaja
sam u zabludi i zasto?

mich
29.07.2004., 15:49
Ma što ne kažeš? Mašala.

Ti si onda jedan od rijetkih koji je dionice uspio kupiti za 10 "šupljoglavih (in)ćuna".

ne, kupio sam po 32-36 kn, djelić i po 45, mislio sam reć da sam umjesto toga kupovao ledo i kraš imao bih 5 puta manju zaradu, a ne da sam upeterostručio uloženo

Rmpalija
29.07.2004., 15:53
Čuj al' pljune jare i neke dividendne pare,
a dok koza samo mlijeko sipa,
na jedvite jade, k'o rđava pipa.

Comic
29.07.2004., 17:07
Ma što ne kažeš? Mašala.

Primjedba nije imala veze s dionicama, ne je primjedba na rast. Ne sjećam se da su dionice glumine bile na burzi.... zna netko...

Tailorpal
30.07.2004., 13:01
Ges,
Malo je vjerojatno da si ko beba od 9 mjeseci odmah
protrčal po zelenim livadama. Neko si vrijeme vjerojatno učil hodati.......pa.......
Zato sad imaš na izbor; učiti brže ili sporije iz knjiga, štampe,
interneta, raznih linkova kojih ima desetke, stotine.
Pročitaj stare teme ovog foruma koje te interesiraju.
Uz to uči na iskustvima starijih, i eventualnim greškama
(koje je malo težesaznati).

Druga mogućnost: Odaberi jednu-dvije dionice, odi kod brokera kojeg će ti
netko preporučiti ili sam odaberi, i kreni............uči na svojim uspjesima i/ili
greškama, možda nećeš napraviti pogrešku. Lucky you!

mich
30.07.2004., 13:55
i nadaj se da ćeš se opeći odmah na početku, a ne kasnije s velikim svotama :)

Ges
02.08.2004., 13:11
hvala na savjetima

sto se tice brokera, dal imate nekog za preoprucit? Tenutno mi jedino pada na pamet otic u PBZ da mi daju nekog svog brokera...

branimir
02.08.2004., 13:17
hvala na savjetima

sto se tice brokera, dal imate nekog za preoprucit? Tenutno mi jedino pada na pamet otic u PBZ da mi daju nekog svog brokera...

uzmi neku plavušu ! Samo dođeš na šalter i tražiš jednog za van bez luka(to je šifra , kao i kad oš kupit redovne dionice tdr-a moraš imati ronhil zataknut za lijevo(to je važno jer na desnom te skuže) uho i potkošulju bez rukava). Javi rezultat molim te .

Ges
03.08.2004., 10:36
:boring: uzmi neku plavušu ! Samo dođeš na šalter i tražiš jednog za van bez luka(to je šifra , kao i kad oš kupit redovne dionice tdr-a moraš imati ronhil zataknut za lijevo(to je važno jer na desnom te skuže) uho i potkošulju bez rukava). Javi rezultat molim te .
ti si kao neki komedijaš? :boring:

matic052
03.08.2004., 10:54
Oni u PBZ-u kao i u Raiffaisenu, a i još neki ti se smatraju jako veliki i važni i žele raditi samo sa velikim investitorima, a za nas male nemaju vremena, pa te žele otkantat što prije. Moja preporuka da nađeš nekog od manjih koji su voljni potrošit par minuta na razgovor s tobom, i dati ti koji savjet. Probaj vidjeti sa Complete lineom, Prvom generacijom, Hitom i sl. A i za Centar banku je bilo dosta pohvala na ovom forumu.

branimir
03.08.2004., 10:57
a ti nisi odviše pametan ? (ne trebam odgovor)

gledaj , shvačam da ne želiš tražiti stvari po forumu prelistavajući ga ali imaš tražilicu na forumu koja dobro funkcionira ! Ali treba znati i pitati zar ne ges ?

Ges
04.08.2004., 09:48
a ti nisi odviše pametan ? (ne trebam odgovor)

gledaj , shvačam da ne želiš tražiti stvari po forumu prelistavajući ga ali imaš tražilicu na forumu koja dobro funkcionira ! Ali treba znati i pitati zar ne ges ?
cuj, nezelim se svadjat s tobom, no cinjenica je da umjesto ovoliko se*es po mojim pitanjima si isto tako mogao toliko mnogo korisnog rec, pa sad jesam li ja u krivu sto pitam nesto sto je mozda odgovoreno prije 2mj (citaj: mnogo trazenja uz vjerojatnost nepronalaska) il si ti u kirvu jer pametujes i okolisas umjesto da odgovoris il preskocis temu je vec diskutabilno :thumbsdow

Tailorpal
04.08.2004., 10:27
A da se vratimo na temu :confused:
Pomognimo kolko ko može i zna.

doktor_no_7
04.08.2004., 12:15
Ges, branimir je u pravu.
Opališ po tražilici, odabereš napredno pretraživanje koje je very user friendly, upišeš npr. brokerska kuća, i vidi kakva čuda dobiješ:

search: brokerska kuća (http://www.mojnovac.net/forumi/search.php?searchid=1497)

Ges
04.08.2004., 12:31
Ges, branimir je u pravu.
Opališ po tražilici, odabereš napredno pretraživanje koje je very user friendly, upišeš npr. brokerska kuća, i vidi kakva čuda dobiješ:

search: brokerska kuća (http://www.mojnovac.net/forumi/search.php?searchid=1497)
da, ali ovaj topic se odnosi opcenito na kupovinu dionica od a-ž te kad ce ga mozda neko citat u buducnosti ce nac na jednom mjestu odgovore koji ga zanimaju umjesto da mora trazit cijeli forum u potrazi za pojedinacnim odgovorima.
I ko sto vec rekoh, ukoliko nezelite pomoc il odgovarat na pitanja, zar vam je toliko tesko preskocit moju temu?